Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!

Relacje z rówieśnikami to temat zdecydowanie na czasie. Pinku pomoże w budowaniu i utrzymaniu relacji z przyjaciółmi. Świetny trening dla młodych ludzi zwłaszcza w tych trudnych czasach. Sprawdź co mi się w książce o Pinku podoba i z czego korzystam.

recenzja książki o Pinku

SKLEP

Tytuł: ,,Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!”

Autor: Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra

Wydawnictwo: Sensus

Wiek: 9+ do samodzielnego czytania lub wcześniej z rodzicami

Cena: 39,90 zł

 

Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!
książka o Pinku

O czym jest książka ,,Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!”?

,,Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!” to kolejna już książka z serii o Pinku. Tym razem na tapetę autorki biorą temat przyjaźni. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach budowanie relacji to tajemna magia, której dzieci nawet nie próbują odkryć. Kiedy przeglądałam książkę po jej otrzymaniu w Redakcji, przyznam szczerze, że aż chciało mi się płakać. Nie potrafiłam znaleźć żadnego z tych elementów w życiu swoich nastolatków. Przyjacielskie relacje również poprzez Covid obecnie nie istnieją, a dzieci interesują się jedynie czubkiem własnego nosa. Oczywiście nie będę generalizowała, ale mam wrażenie, że zatracony został sens posiadania przyjaciół, a trudna sztuka pielęgnowania i budowania przyjaźni nawet nie jest zgłębiana. 

Tym chętniej zabrałam się za wspólne czytanie z dziećmi książki, aby odkryć przed nimi kim jest prawdziwy przyjaciel. A ponieważ aktualnie przechodzimy w domu zmianę klubu piłkarskiego, książka spadła nam jak z nieba. 

W książce znaleźliśmy historie z życia wzięte, podpowiedzi, a także szereg ćwiczeń, które pozwalają nazwać emocje i uczucia. Jest także przestrzeń na ćwiczenie nowych umiejętności, a także naukę jak być jeszcze lepszym przyjacielem. 

Pinku, tytułowy bohater książki, pozwala nam także przepracować zazdrość, złość czy wybaczanie. To dobra szkoła życia! Ta lektura pozwoliła uzmysłowić Matteo i Nicolasowi jak bardzo ważne w życiu są relacje i tak naprawdę kto jest ich prawdziwym przyjacielem. Ale także i mi dała dużo do myślenia. Już dawno temu postawiłam w relacjach na jedną kartę, dzisiaj wiem, że dobrze zrobiłam. 

 

Dla kogo książka będzie doskonała?

Książka o Pinku to książka dobra dla wszystkich. Dla przedszkolaków, które dopiero wkraczają w świat relacji z innymi dziećmi. Dla uczniów, którzy chcą wejść na wyższy level przyjaźni oraz dla nastolatków, którzy przeżywają pierwsze kryzysy z przyjaciółmi. Aż wreszcie to książka dla Ciebie mamo, aby wspierać dzieci w rozwoju i nauce budowania relacji. Sama na pewno wiesz, że to bowiem trudna sztuka. Dzisiaj zwłaszcza dzieci potrzebują nie tylko wiedzy, ale też dobrego przykładu od nas. Gdy przeanalizujesz własne przyjaźnie, może i Ty skorzystasz z książki o Pinku? Gorąco Cię do tego zachęcam przede wszystkim dlatego, że w pojedynkę żyje się trudno, z przyjacielem życie nabiera lepszych barw.

Co o książce ,,Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!” mówią autorki?

Relacje z innymi wypełniają nasze życie. W pewnym momencie stają się najważniejsze w życiu małego człowieka. Dużego zresztą też. I co tu dużo mówić ― nie zawsze są łatwe. Dają poczucie, że nie jesteśmy sami, wzmacniają nas, ale bywają też raniące i nieprzyjemne. Dlatego napisałyśmy kolejną książkę dla dzieci i ich rodziców. Jej celem jest przede wszystkim spojrzenie na siebie i poznanie siebie w kontekście relacji z innymi. To próba odpowiedzi na pytanie: co mogę zrobić, aby innym było ze mną lepiej, i jak sprawić, aby mnie było dobrze z innymi? Jest więc o wybaczaniu, przepraszaniu, słuchaniu, wygłupianiu się i dokuczaniu, wreszcie ― o przyjaźni. To dla dzieci. A dla rodziców? Mamy nadzieję, że choć trochę pomoże im w codziennych rozmowach z dziećmi ― takich, które będą je wzmacniać i wspierać w relacjach z rówieśnikami.

Poprzez naszą książkę chcemy powiedzieć dzieciom, że przyjaźń jest ważna, ale nie z każdym można się zaprzyjaźnić. To normalne, bo nie wszyscy pasujemy do siebie. Warto szukać osób, z którymi czujemy się dobrze tacy, jacy jesteśmy, i które nas takimi akceptują. Do których mamy zaufanie i które wysłuchają nas w potrzebie. Chcemy też, aby dzieci wiedziały, że każdy, nawet największy przyjaciel popełnia błędy, tak jak my, dlatego warto się nauczyć do nich przyznawać i przepraszać. Tak samo z wybaczaniem. Najlepiej wyjaśnić sobie wszystko, gdy coś jest nie tak, i zadbać o siebie nawzajem, bo kto wie ― może to przyjaźń na całe życie? Jak w naszym przypadku!

Pinku sensus
recenzja książki o Pinku

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

pinku
pinku

Gdzie kupić można książkę ,,Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku?”?

Książka dostępna jest stacjonarnie w księgarniach Empik oraz poprzez zakupy przez internet. Obecnie na stronie Wydawnictwa Sensu zamówić ją można w promocyjnej cenie 19,90zł

Jeśli chcesz być na bieżąco z książkowymi nowościami, koniecznie zapisz się do KLUBU KSIĄŻKI MINT.

.
klub książki Mint
Jeśli jeszcze nie znasz KLUBU KSIĄŻKI MINT, koniecznie  musisz nadrobić zaległości – KLIKNIJ TU i poznaj naszą nowość z bliska.

Systematycznie prosto na Twoją skrzynkę wysyłać będziemy recenzje książek dla dzieci i dorosłych. W ramach Klubu czekają też na Ciebie liczne niespodzianki: rabaty na zakup książki, książki gratis do recenzji i kreatywne zabawy i pomoce do lektury. Zapraszam serdecznie, nie będziesz żałować!

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Sensus.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.