Kendamil – mleko dzieci nowej ery

Na polskim rynku pojawiła się brytyjska firma rodzinna Kendamil, oferująca mleka dla niemowląt, żywność dla dzieci powyżej 1. roku życia i napoje proteinowe dla dorosłych, w tym kobiet w ciąży i karmiących piersią. Z uwagi na ich wysoką, organiczną jakość, innowacyjny dobór składników i etyczną produkcję w poszanowaniu środowiska naturalnego, warto przyjrzeć się jej bliżej.

mleko kendamil

SKLEP

Flagowymi produktami Kendamil-u są formuły stworzone na bazie mleka pełnotłustego przeznaczone dla niemowląt potrzebujących alternatywy dla mleka matki lub jego wzbogacenia i szeroka gama kaszek, w tym kaszek odpowiednich już od 4. miesiąca życia. Jeśli zdarzyło ci się stać w alejce sklepowej przed półką z tą sekcją czy też zapoznawać się z nią podczas zakupów on-line, wiesz, że wybór przyprawia o oczopląs, nawet jeśli kryteria zawęzisz tylko do produktów Bio, bez dodatku cukru i opatrzonych tak zwaną krótką etykietą. Poświęć więc chwilę i przeczytaj, czym wyróżnia się Kendamil na tle współczesnej klęski urodzaju.

Identyfikowalny, organiczny skład i mleko najwyższej jakości

Sięgając po markę Kendamil masz pewność, że obcujesz z produktami stworzonymi z prostych i ekologicznych składników certyfikowanych jako organiczne przez Unię Europejską i brytyjską organizację Soil Association. Oznacza to, że wysokiej jakości składniki, od początku do końca, pozyskiwane są bez użycia sztucznych nawozów i oprysków, a produkt końcowy jest wolny od syntetycznych barwników, konserwantów i wszystkiego innego, co nigdy nie powinno znaleźć się w brzuszku twojego dziecka. Powyższe zasady tyczą się również samego mleka, pełnotłustego, będącego bazą dla większości produktów Kendamil. Pochodzi ono od zdrowych krów karmionych naturalnymi paszami i spędzających blisko 200 dni w roku na łąkach parków narodowych Cumbrii i Lancashire w północnej części Wielkiej Brytanii. Nie dziwi więc, że właśnie to mleko, jako jedyne brytyjskie, uzyskało akredytacją Red Tractor. Stowarzyszenie czerwonych traktorów swój znak przyznaje produktom lokalnym spełniającym surowe normy jakości, które są monitorowane w całym procesie ich powstawania, od pozyskania składników, poprzez ich przetwarzanie, skończywszy na umieszeniu wyrobu na sklepowej półce. Tak więc producent staje na wysokości zadania, a ty wiesz, co podajesz swojemu maluchowi.

Mleko pełnotłuste, a nie odtłuszczone, jako składnik bazowy

Kendamil jest jedyną formułą na rynku europejskim, która niezmiennie od 58 lat naturalne składniki odżywcze pozyskuje z mleka pełnotłustego krów i kóz. Tak wynika z badań naukowców powołanych przez Kendal Nutricare do prześledzenia zmian jakie zaszły w produkcji mleka dla dzieci na przestrzeni 2 ostatnich dziesięcioleci. Wykazały one niepokojący trend napędzany przez duże korporacje spożywcze: masowe odchodzenie od naturalnych, pełnotłustych składników na rzecz tańszych olejów i tłuszczów roślinnych produkowanych przemysłowo, używanych głównie do gotowania i produkcji mydła, w dużej ilości dodawanych do mleka odtłuszczonego (25-30%). Osamotniony na tym polu Kendamil, wiedząc, że mleko matki zawiera ponad 51% nasyconych tłuszczów zwierzęcych nie ogląda się na koszty i stawia na naturalne, pełnotłuste mleko ssaków, które jest również bogate we wszystkie potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka witaminy i minerały, m.in.: witaminę A, C, D, E, K, szereg witamin z grupy B, biotynę oraz białko, magnez, wapń czy potas. Warto dodać, że tylko takie mleko zawiera odpowiednią ilość kwasu palmitynowego w pozycji sn-2, co zbliża je do unikalnej struktury tłuszczu mleka matki, dzięki czemu jest łatwiej przyswajalne przez niemowlęta. Rodzice jednogłośnie donoszą o dobroczynnym wpływie tej receptury – dzieci mają więcej energii, rzadziej cierpią na kolki i zaparcia, dłużej i spokojniej śpią, a naukowcy wykazują, że spożywanie mleka pełnotłustego w dzieciństwie stanowi prewencję dla problemów z nadwagą i chroni przed otyłością w wieku dorosłym. Parafrazując znane hasło reklamowe można by rzec: jeśli twój organizm nadal się rozwija, pij mleko pełnotłuste, a będziesz wielki i bynajmniej nie chodzi tu o masę ciała.

Jedyna pełnowartościowa formuła dla dzieci bez oleju rybnego

Kendamil postawił jeszcze jeden krok dalej i w swoich produktach stosuje, bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju niemowląt, długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe DHA z grupy omega-3 pochodzenia roślinnego, co nie tylko znacznie podnosi ich jakość, ale również czyni je odpowiednimi dla rodziców wyznających wartości wegetariańskie. Wspomniane zdrowe tłuszcze, wraz z innymi cennymi mikro i makro elementami, pozyskiwane są z wodorostów, a nie z oleju rybnego powszechnie używanego w innych produktach tego rodzaju, co czyni Kendamil pionierem w swojej branży. Z uwagi na zanieczyszczenie środowiska wielki nieobecny w składzie produktów marki – olej rybny, zawiera coraz więcej metali ciężkich, takich jak rtęć, kadm, ołów, cynk czy miedź, ma silne właściwości uczulające i wiele niemowląt z trudem radzi sobie z jego trawieniem. Kolejnym atutem wynalezienia alternatywy dla oleju rybnego jest aromat wegeteriańskich mlek i żywności tworzonych bez jego udziału – wodorosty nie mają intensywnego zapachu i nie psują się tak, jak mieszanka tłuszczów rybnych, a cały proces, mimo że trudniejszy i droższy, przyczynia się do ochrony cennych i niknących w oczach zasobów mórz i oceanów.

mleko dla dzieci kendamil

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Etyka produkcji jako wartość równorzędna: brak oleju palmowego i GMO

Kendamil w trosce o prawidłowy rozwój maluchów i ich wrażliwy układ pokarmowy nie zapomina o środowisku naturalnym. W przeciwieństwie do ponad 50% szeroko dostępnych produktów dla dzieci, w tym mlek dla niemowląt, nie wykorzystuje szkodliwego dla układu sercowo-naczyniowego człowieka oleju palmowego, przyczyniającego się do emisji gazów cieplarnianych, zanieczyszczania zbiorników wodnych, wycinki lasów tropikalnych i tym samym niszczenia siedlisk zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt, przede wszystkim w Indonezji. W poszanowaniu zasad sprawiedliwego handlu marka całkowicie rezygnuje ze składników modyfikowanych genetycznie, wykluczając je również z pasz dla zwierząt hodowlanych. W znacznej części produktów z jej portfolio nie znajdziesz również soi. To misyjne podejście do spraw ekologii, sprawia, że dzieci, o które się troszczy, mają szansę żyć w lepszym, bardziej zrównoważonym świecie.

mleko dla dzieci kendamil
kendamil

Produkt kompletny

Kendamil nie tylko idzie z duchem czasu, ale skutecznie stara się go wyprzedzać. Proponuje powrót do tego, co najlepsze w przyrodzie, jednocześnie chroniąc ją przed zniszczeniem i nadmierną eksploatacją. Zdaje sobie sprawę, że nic nie jest w stanie w pełni dorównać naturalnemu odżywianiu jakie zapewnia mleko matki, jednak wciąż przesuwa granice i korzysta z najnowszych badań i osiągnięć technologii w dążeniu do ideału i tego, co jest możliwe w zakresie zrównoważonego rozwoju, identyfikowalności składów i etycznych praktyk produkcyjnych. A wszystko po to, by zaoferować rodzicom to, co najlepsze dla ich dzieci i świata, który po nich odziedziczą. Szczegółowe informacje o produktach znaleźć możesz na stronie internetowej.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Health Academy.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.