Gdy do kin trafiła słynna już komedia romantyczna z Jennifer Lopez w roli głównej o dźwięcznym tytule „Powiedz tak”, nie jedna dziewczyna zamarzyła o karierze wedding plannerki czyli konsultantki ślubnej. Czy to zawód dla każdego, czy każdy ma do niego predyspozycje? Mammazine sprawdziło i poznało zawód z bliska.

Zajrzeliśmy do trójmiejskiej Wytwórni Ślubów, jednej z pierwszych Agencji w tym rejonie. Jest też jak udało nam się zweryfikować jedyną, której po latach pracy udało się stworzyć biuro, w którym czujemy się niezwykle wyjątkowo, przyjaźnie i bardzo ślubnie.

Konsultant ślubny Konsultant ślubny

Rok 2005, to czas, gdy pojawiają się pierwsze w Polsce Agencje. Ich usługa wtedy jeszcze należy do luksusowych i tylko nieliczni się na nią decydują.

Usługi konsultanta w tamtych czasach uważane są za luksus i fanaberię. Z czasem praca u podstaw konsultantów przynosi efekty i to już nie kwestia majętności, ale luksusu oszczędności czasu.

Dzisiaj 80% Klientów Wytwórni Ślubów to pary mieszkające poza granicami Polski, którzy z racji odległości nie mogą sami zająć się organizacją i potrzebują na miejscu godnego zaufania, doświadczonego partnera. Pozostałe pary to Klienci zapracowani, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia i przewodnika w drodze do ślubu idealnego. Podczas spotkań w biurze przy pysznej kawie, krok po kroku realizują wizję tego wydarzenia, korzystając z rekomendacji i podpowiedzi Konsultantki Ślubnej.

Ale czym tak naprawdę zajmuje się konsultant ślubny i jaką rolę pełni?

Konsultant jest przede wszystkim ogromnym wsparciem dla Pary Młodej. Tworzy szyte na miarę oczekiwań Klientów eventy ślubne, organizuje wydarzenie w zakresie określonym podczas ustaleń z Klientem. Klient nie traci kontroli, a zyskuje pełnego know how partnera, który pilnuje budżetu, harmonogramu organizacji. A sam proces organizacji własnego ślubu zyskuje dla niego zupełnie nowy wymiar. Z poziomu własnej i wygodnej kanapy, Klient wybiera spośród zarekomendowanych przez konsultanta ślubnych ofert. Co więcej ma 100% pewność, że wybiera wśród sprawdzonych i znanych konsultantowi partnerów. Konsultant bowiem nie korzysta z googla, on jest w posiadaniu bazy podwykonawców branży ślubnej, z którymi zrealizował nie jeden ślub. Bazę budował latami, ale ma pewność, że na swoich podwykonawców może liczyć o każdej porze dnia i nocy.

Uwiecznieniem jego pracy jest koordynacja dnia ślubu. Młoda para pełna relaksu przygotowuje się do wielkiej chwili, a konsultant od wczesnych godzin rannych egzekwuje wykonanie umów, dba o każdy detal i stoi na posterunku aż do zakończenia wydarzenia.

Konsultant ślubny Konsultant ślubny to praca w pełnym wymiarze godzin, z bardzo elastycznym podejściem do czasu pracy. Kliencie najchętniej spotykają się w weekendy lub w godzinach wieczornych. W sezonie ślubnym natomiast praca koordynatora ślubnego nie ustaje, a swój finał ma podczas realizacji weekendowych.

Jakie cechy charakteru i predyspozycje posiadać musi dobry konsultant?

Konsultantka ślubna to urodzona organizatorka, która nie tylko potrafi łatwo nawiązywać kontakty, ale jest otwarta i perfekcyjna w działaniu. Musi posiadać umiejętności negocjacji, być dobrym słuchaczem, umieć zarządzać budżetem, organizować własną pracę. Elastyczność w działaniu, poszukiwanie nowych rozwiązań to również cechy przydatne w pracy. Odporność na stres jest również bardzo wskazana, nierzadko konsultantki pracują pod presją czasu. Konsultantka musi być przygotowana na każdą sytuację i zawsze mieć plan B. One doskonale przewidują wydarzenia i zawsze mają asa w rękawie. W tej branży zawsze należy dążyć do samodoskonalenia, konsultantka do przede wszystkim świetna businesswoman. Większość Agencji prowadzone jest przez kobiety w ramach jednoosobowej działalności. Dodatkowe wsparcie wykorzystywane jest podczas ślubnych realizacji. Umiejętność zarządzania czasem i pracą jest zatem bardzo przydatna. W tym zawodzie jest się człowiekiem orkiestrą: managerem, new business managerem, PR-owcem i marketingowcem w jednej osobie. Pracy zatem nie brakuje nawet poza sezonem. Aby się rozwijać Konsultantki Wytwórni Ślubów prowadzą bloga, piszą artykuły, realizują sesji a już wkrótce zaproponują warsztaty dla Par Młodych. Pomysłowość i kreatywność jak również sumienne dążenie do celu są w tej branży kluczem do sukcesu.

Konsultant ślubny

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.