Kreatywne zabawy na lato z Janod 

Szukasz pomysłu na letnie zabawy? Oto kreatywne zabawy nie tylko na lato. Wraz z firmą Janod wybrałam te najciekawsze, które wywołują wypieki na policzkach i które nigdy się nie znudzą.

kreatywne zabawy

Gdy marka Janod poprosiła mnie o wybór kreatywnych zabaw na lato, nie mogłam się oprzeć. Uwielbiam ich pomysły i stylistykę. I tak wraz Zoe wybrałyśmy i przetestowałyśmy aż 5 różnych pomysłów na kreatywne zabawy dla przedszkolaka. 

Jeśli i Ty szukasz niebanalnych atrakcji dla swojego dziecka, dobrze trafiłaś. Zastanawiasz się co biorę pod uwagę wybierając zadania dla Zoe? Szukam rozwijających zestawów kreatywnych, które pozwolą ją na samodzielne odkrywanie świata. Ale mam na nią oko i chętnie włączam się do jej dziecięcego świata zabaw.

Dlatego też stworzyłam #mintkreatywnie Wpisz ten # na Instagramie za każdym razem, gdy szukasz pomysłów na kreatywną zabawę dla dziecko. Te pomysły nadają się doskonale na lato i nie tylko. Sprawdzą się o  każdej porze roku. 

No to, zaczynamy!

5 POMYSŁÓW NA KREATYWNE ZABAWY Z JANOD

PONIEDZIAŁEK | STEMPELKI

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

KREATYWNA ZABAWA: Stempelki Pokaz Mody

Ten kreatywny zestaw stempli daje morze możliwości i zabawy nie ma końca. Dla mojej małej księżniczki to było coś, skakała pod sam sufit. Zestaw składa się aż z 30 elementów, które pozwalają puścić wodę fantazji. Temat przewodni to pokaz mody. Nie brakuje także akcentów natury, są zwierzątka, które pozwalają budować całe historie na papierze.

To jedna z tych zabaw kreatywnych, do których chętnie się wraca, bo mnogość możliwości nie zostawia miejsca na nudę. Stemple same w sobie są duże, a obrazki wyraźne i  nieprzerysowane. Do zestawu dołączony jest czarny tusz na dużej poduszce. Jeśli chcesz urozmaicić zabawę możesz dokupić inny kolor tuszu. Zoe natomiast pozwalała rysunkom wyschnąć i miała potem dużą frajdę z kolorowania wcześniej wykonanych modowych kombinacji.

ZOBACZ STEMPELKI Z BLISKA – KLIKNIJ TU

 

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

WTOREK | MOZAIKA

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

KREATYWNA ZABAWA: Mozaika delfiny i Syrenki

Ta barwna mozaika zawiera 5 różnych plansz do wyklejania i ponad 2000 naklejek w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest wykleić obrazek zgodnie ze wskazówką dotyczącą koloru. Ta kreatywna zabawa dla przedszkolaka to świetna praca manualna, ale tez koordynacja ręka-oko. To świetna okazja, żeby wykazać się kreatywnością i cierpliwością.

Ta zabawa z serii Art&Craft od Janod pozwoli zająć dziecko na długo. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci 7+ ale śmiało mogę powiedzieć, że Zoe dała sobie doskonale radę. Było to dobre ćwiczenie na koordynacje.

ZOBACZ MOZAIKĘ Z BLISKA- KLIKNIJ TU

 

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

ŚRODA | ZDRAPANKA

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

KREATYWNA ZABAWA: Do zdrapywania

Ta kreatywna zabawa pełna jest magii i księżniczek. Na 8 stronach kartonowych znajduje się wiele historii rodem z bajki. Wszystkie obrazki pokryte są warstwą wierzchnią, którą zdrapuje się za pomocą dołączonego patyczka. Możesz podążać za wskazówkami, albo tworzyć własne obrazy. Zoe zaangażowała się na długi czas i nadal jej było mało plansz. Takie dzieło może stać się dekoracją pokoju dziecięcego. 

Podobały nam się kolory i pomysł na każdy kolorowy karton do zdrapywania. Można poczuć się jak odkrywca, nigdy bowiem nie wiadomo co kryje się pod powierzchnią farby.

ZOBACZ ZDRAPANKĘ Z BLISKA– KLIKNIJ TU

 

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

CZWARTEK | BIŻUTERIA DIY

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

KREATYWNA ZABAWA: Biżuteria DIY Zestaw eliksirów

Zoe uwielbia wszelkie błyskotki, miała więc frajdę tworząc coś własnoręcznie. Ta kreatywna zabawa od Janod pozwoliła jej stworzyć swoje małe dzieła sztuki, które dzielnie nosi, gdy tylko nadarzy się okazja. Zestaw My jewellery box powstał pod hasłem Eliksiry wróżek. Wyczarować możesz aż 5 różnych biżuterii. W tym naszyjnik, bransoletkę, kolczyki, a nawet pierścionek. Każdy z magiczną miksturą w małej butelce. Zestaw nie zawiera nożyczek oraz szczypiec. W tej zabawie pomagał nam tata Zoe, Michał. 

Cały dom od tego momentu wypełnia magia wróżek.

ZOBACZ ZESTAW BIŻUTERII Z BLISKA– KLIKNIJ TU

 

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

SKLEP

PIĄTEK | PUZZLE

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

KREATYWNA ZABAWA: Puzzle w walizce

Pomyślisz, że puzzle to nie kreatywna zabawa, ale ja uważam, że wszystko zależy od podejścia. Jeśli do układania dorobisz ciekawą historię i zadania do wykonania, to przemieni się ona w zabawę kreatywną do przedszkolaka. Możesz mi zaufać, mam w tym wprawę. 

W walizce znajdziesz puzzle progresywne, co oznacza, że mają różną ilość elementów. Hasło przewodnie to cztery pory roku. Barwne i wyraźne rysunki aż zachęcają do zabawy. Nie wiem czy wiesz, ale układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu. Taki trening wspomaga koncentrację i pamięć. Pozwala rozpoznawać kształty oraz uczy myślenia logicznego. Wspieraj dziecko i pokaż, że koncentracja popłaca. 

Co jeszcze możesz zrobić? Idź do lasu szukać wskazówek pory roku, Wyjmij farby i zrób swoje dzieło, a potem wytnij z niego puzzle. Udajcie się wspólnie do kuchni i zróbcie sezonową potrawę. Możliwości jest tak wiele!

ZOBACZ PUZZLE Z BLISKA– KLIKNIJ TU

 

kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy
kreatywne zabawy

Która z zabaw najbardziej przypadła Ci do gustu? A może podzielisz się swoim sprawdzonym sposobem na nudę? Czekam na Twój pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Janod.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.