Książki na ferie

Książki na ferie uczą, ale przede wszystkim bawią. Poznaj 5 książek i 5 pomysłów na super dzień w ferie. Sprawdziliśmy i możemy śmiało polecić! Jeśli szukasz pomysłów na ciekawy czas dla dzieci w ferie, dobrze trafiłaś!

książki na ferie

SKLEP

Ferie to świetny czas dla dzieci, szansa na odpoczynek i naładowanie baterii. Dzisiaj pokażę Ci, że wystarczy 5 książek na ferie, aby zaplanować ciekawy czas, pełen zabaw i dobrej zabawy. Przetestowaliśmy, sprawdziliśmy i dzisiaj polecamy, nie dlatego, że nam płacą – bo to nie jest artykuł sponsorowany, ale dlatego, że lubimy dzielić się dobrymi pomysłami.

Jeśli szukasz ciekawych inspiracji na wspólny czas w ferie, oto książki na ferie, które zrobią dobrą robotę. Zabierz je ze sobą, jeśli jedziesz na zimowy wyjazd, lub wykorzystaj w domu, jeśli spędzacie przerwę świąteczną w domu.

5 pomysłów na książki na ferie, które gwarantują dobrą zabawę

DZIEŃ 1 – Odkryj w sobie szefa kuchni

książki na ferie
książki na ferie

TYTUŁ: ,,SREBRNA ŁYŻKA DLA DZIECI”

AUTOR: AMANDA GRANT /TŁUMACZENIE: MONIKA ŚWIDA / WYDAWNICTWO: KROPKA

Wspólne gotowanie to świetna zabawa i sposób na rodzinny czas. Lubicie kuchnię włoską? Założę się, że tak. A zatem zaplanujemy dzień włoski. Wybierz przystawkę, zupę, danie główne, a na koniec deser. W tej książce na ferie przepisy rozpisane są krok po kroku, co sprawia, że dziecko samo bez problemu wykona polecenia. Są to klasyki kuchni włoskiej, tak pyszne, że już przeglądając książkę ślinka cieknie. Co więcej do ich wykonania, nie potrzebujesz tony składników z delikatesów włoskich, wszystkie potrzebne znajdziesz w lokalnym sklepie. Ilu członków rodziny, tyle smacznych dań, to też świetny pomysł, lub jeśli wolisz połączcie się w zespoły, które rywalizują ze sobą jak w rozgrywkach Master Chefa. Ile rodzin, tyle pomysłów. Nas przepisy urzekły, do tego stopnia, że każdego dnia ferie coś pysznego próbowaliśmy. Co jeszcze możesz zrobić? Połącz dzień włoskich smaków z innymi przyjemnościami. Włoskie kino, sztuka, kultura – jest tyle różnych opcji na to, aby ten dzień był bardzo ciekawy. Mamma mia, co to będzie za dzień!

DZIEŃ 2 – Przekonaj się, czy dasz sobie radę

książki na ferie
książki na ferie

TYTUŁ:„PRAKTYCZNIE WSZYSTKO. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków.”

AUTOR: JUSTYNA DŻBIK-KLUGE, JAROSŁAW SOWIZDRANIU / WYDAWNICTWO: KROPKA

152 strony pomysłów na zdobywanie praktycznych umiejętności. Ta książka przyda się nie tylko w ferie, ale podczas tej przerwy szkolnej, możesz zaplanować poszerzanie wiedzy dziecka. W środku znajdziesz porady jak udzielać pierwszej pomocy, ale także jak przyszyć guzik, czy zawiązać linę. W moim przekonaniu ogrom wiedzy dla współczesnych dzieci. Takiej wiedzy, która da Ci mamo pewność, że wypuszczając dziecko z domu, możesz spać spokojnie. Ferie to doskonały czas, żeby te umiejętności zdobywać i szlifować poprzez zabawę. Mieliśmy masę frajdy i śmiechu, gdy wydawać by się mogło proste zadania nas przerastały. A przecież te podstawowe życiowe umiejętności to klucz do sukcesu, żeby poradzić sobie jako dorosły w każdej sytuacji. I chociaż nie udało nam się wykonać wszystkich zadań, bo pogoda nie pozwalała, wiedzą którą posiedliśmy, zostanie z dziećmi już na zawsze.

DZIEŃ 3 – Poznaj swoją artystyczną duszę

książki na ferie
książki na ferie
TYTUŁ: „UMIEM RYSOWAĆ. KONIE, KUCYKI I JEDNOROŻCE”

AUTOR: ADELINA SANDECKA/ WYDAWNICTWO: KROPKA

Jeśli widzisz w dziecku duszę artysty, książka na ferie z serii Umiem rysować, to strzał w dziesiątkę. Jeśli Twoje dziecko nie czuje się pewnie w rysowaniu, ale chciałoby podszkolić umiejętności, ta książka również się sprawdzi. Jeśli sama chcesz się zrelaksować, zdobyć nowe umiejętności, też będziesz zadowolona. Postanowiliśmy sobie za cel, aby w te ferie podnieść nasze umiejętności artystyczne. Zoe jak nie rysuje, to śpiewa, i odwrotnie, Nicolas pięknie maluje, a mi potrzebne było oderwanie się od bieżących spraw. W książce Umiem rysować rozrysowane jest krok po kroku jak narywać zwierzątko. Liczba pomysłów zaskakuje. Jeśli myślisz, że kucyk to tylko kucyk, w tej nowości znajdziesz wiele opcji, możliwości i wzorów. Aż serce się raduje. A wszystko tak rozplanowane, żeby laik też się w tym odnalazł, co więcej po skończeniu pracy, czuł zadowolenie z własnego dzieła. Już rozglądamy się za innymi pozycjami z tej serii, bo jak to się mówi, wciągnęliśmy się. A Ty, gotowa jesteś na dzień artystyczny?

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

DZIEŃ 4 – Dla maniaków wiedzy

książki na ferie
książki na ferie
TYTUŁ: „FAKTOMIANA. 300 list dla maniaków wiedzy”

AUTOR: ANDREW PETTIE /  WYDAWNICTWO: KROPKA

Ta książka na ferie pozwoli Ci odkryć nową wiedzę. Takiej nie uczą w szkole, a to ona Cię zaciekawi, sprawi, że będziesz chciała wiedzieć jeszcze więcej. Zanurz się w te ferie w świecie ciekawostek i faktów, o których nie słyszałaś. Redaktorzy Britanniki pracowali ciężki, aby zaskoczyć i odkryć przed Tobą świat. Każda strona to emocje i ogrom wiedzy. Książka podzielona jest na rozdziały, tutaj każdy maniak wiedzy znajdzie coś dla siebie. Jak bawić się z tą książką w ferie? Odkryjcie nowe fakty i zorganizujcie quiz wiedzy rodem z Milionerów. Poszerzcie zdobyte informacje o ciekawy film przyrodniczy lub wybierzcie się do pobliskiego muzeum, które da Ci jeszcze więcej faktów o temacie, który szczególnie zainteresował. Kosmo to dla nas była skarbnica wiedzy, ale część o Pionierach i Pionierkach nas totalnie zaskoczyła, a czasem nawet rozbawiła. Faktomania znalazła na stałe miejsce w naszej domowej biblioteczce. Zabrakło nam ferii, żeby ją całą przejrzeć, obiecaliśmy sobie, że systematycznie będziemy do niej wracać, żeby wiedzieć więcej.

DZIEŃ 5 – W poszukiwaniu radości

książki na ferie
książki na ferie

TYTUŁ: „KSIĄŻECZKA PEŁNA RADOŚCI. 365 sposobów na miły dzień”

AUTOR: JOANNE RUELOS DIAZ /  WYDAWNICTWO: KROPKA

Ta książka to moja biblia radości z codzienności. Od dawna jesteśmy zwolennikami praktykowania TU i TERAZ. Żyjemy wolniej, a przede wszystkim uważniej. Nasze życie to nie codzienne podróże, ani atrakcje, ale dla nas to drobnostki dają więcej szczęścia, niż fajerwerki każdego dnia. Jak pracować w ferie z książeczką pełną radości? Znajdziesz w niej 1 ciekawy pomysł na wspólny czas na każdy dzień. Dostaniesz nie tylko pomysł na ten konkretny dzień ferii, ale na 364 inne. Możesz nadrobić zaległości minionych dni, a potem wracać do książki każdego dnia. Może to będzie właśnie Twoje postanowienie noworoczne, żeby spędzać chociaż 30 minut dziennie ze sobą w innej formie, niż przed telewizorem?

książki na ferie
książki na ferie

A jakie Ty spakowałaś książki na ferie?

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.