Książki | nowości wydawnicze na jesień

Uwielbiamy czytać książki, a nowości wydawnicze pochłaniamy na raz. Dzisiaj dzielę się z Tobą selekcją książek, które koniecznie musisz przeczytać.

 

książki nowości wydawnicze

Jeśli kochasz książki tam samo jak ja, mam dla Ciebie nowości wydawnicze, które wyjątkowo mnie zaciekawiły. Jest coś do poczytania, jest sporo wiedzy praktycznej i książki poradniki. Jednym słowm mieszanka wybuchowa na jesień bez nudy. To jak, zaczynamy?

książki nowości wydawnicze

6 książek, które zagwarantują interesującą jesień

 

Są takie ksiażki, obok którch nie przechodzi się obojętnie. Zawsze czytam kilka książek na raz. Inną trzymam przy biurku, a inną przy stoliku nocnym. Jeszcze inną książkę nowość wydawniczą mam ze sobą w torbie na spacer. Nie tylko lubię otaczać się wartościowymy książkami, ale lubię też czerpać z nich. Czasem jest to widza, czasem przyjemność słowa, a innym razem coś, co mnie wyjątkow inspiruje.

Zobacz na jakie tematy stawiam tej jesieni!

książki nowości wydawnicze

To książka z serii dla duszy. Jeśli lubisz literaturę faktu, to będzie strzał w dziesiątkę. ,,Mowa roślin” to książka, która opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. To prawdziwy mindfulness – uczy dostrzegać to, co ważne w czerpniu i obcowaniu z Naturą. Książka napisana w formie pamiętnika. Alice, której z dnia na dzień zmieniło się życie, odkryła, jak wielką frajdę sprawia jej uprawianie ogórka na balkonie. Z uwagą obserwuje rośliny, daje jej to spokój ducha i ogromną satysfakcję. Ta fascynacja roślinami prowadzi ją o krok dalej. Sprawdza pochodzenie roślin i ich bujną historię. To piękna historia o życiu, połączona z nauką o botanice. Myślę, że nadal nie zdajemy sobie sprawę jak wielką rolę w naszym życiu mają rośliny. 

 

książki nowości wydawnicze

Uwielbiam tą serię, bo daje mi tysiące inspiracji  na niebanalny weekend czy urlop. Tym razem poznałam ciekawe miejsca na rodzinny czas z dziećmi. Odkrywanie nowych miejsc to już dla nas nałóg, nie możemy usiedzieć w jednym miejscu. Książka Toli, to nowość wydawnicza nie tylko na lato. Właśnie jesienią planujemy odwiedzić różne ciekawe miejsca w Polsce, aby znaleźć ciszę, spokój i być jeszcze bliżej natury. Książka ,,Odetchnij od miasta – Podróże z dzieckiem” to nie tylko sprawdzone adresy, ale rekomendacja ciekawych atrakcji i rozmowy z mamami, które tak jak ja lubią ruszać przed siebie.

książki nowości wydawnicze
książki nowości wydawnicze

O kiszonkach piszę Wam nie od wczoraj, nie będę się powtarzać, ale po prostu powiem – Nie zastanawiaj się dłużej, postaw na kiszonki już dzisiaj. A jeśli jeszcze wątpisz, przeczytaj rozmowę z Magdą Bator z Zakwasowni o właściwościach kiszonek – KUP MINT No 13 TU

Co znajdziesz w książce ,,Domowe kiszonki, które leczą” – aż 80 przepisów na kiszonki z warzyw i owoców. Propozycje na każdy dzień, do wypróbowania i posmakowania. Autorki książek proponują tradycyjne kiszonki, i te mniej oczywiste. Nie bój się eksperymentować z kalafiorem, fasolką szparagową, czy selerem. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakie to pyszne.

Właśnie teraz jesienią, powinnaś jeszcze bardziej zadbać o siebie i rodzinę. Nie wierzę, że wśród tylu przepisów, nie znajdziesz jednego, który posmakuje Tobie czy dzieciom. 

W książce znajdziesz także sporo wiedzy o kiszeniu, warto kochana, warto!

 

,,Nowe cyfrowe dzieciństwo” to dość prowokacyjne spojrzenie na wychowanie cyfrowych dzieci XXI wieku. Po przeczytaniu książki doszłam do wniosku, że  powinnam zweryfikować swoje podejście to technologii w życiu moich dzieci. J. Shapiro porównuje nasz opór przed cyfryzacją do oporu Sokratesa przed słowem pisanym. Co uświadamia mi, że ten opór jest daremny.

Autor książki to psycholog, pionier edukacji i ojciec dwójki synów. W niezwykle nowatorski sposób łączy zdobytą wiedze z takich dziedzin jak edukacja, filozofia, neurobiologii psychologii czy ekonomia.  Jego wnioski pokazują mi, że pozwoliliśmy aby strach i nostalgia za starym porządkiem stanęły na drodze do prawidłowego rozwoju dzieci w nowej zdigitalizowanej rzeczywistości.

książki nowości wydawnicze

Zamiast zakazywać, czy ograniczać, bądź z drugiej strony biernie przyglądać się, jak nasze dzieci odpływają w internetowym świecie, powinniśmy angażować się w cyfrowe życie naszych dzieci i pomóc im przygotowywać się na przyszłość. 

Brzmi smutno i pesymistycznie? Gwarantuje, że ta książka to optymistyczny, inspirujący i praktyczny przewodnik po nowym cyfrowym dzieciństwie.  Shapiro z powodzeniem przekształca nasze najgorsze obawy w ekscytacje dając nam konkretne rozwiązania i narzędzia do efektywnego wychowania naszych dzieci we współczesnym świecie opartym na nowych technologiach. 

Autor, dobitnie pokazuje, że musimy wyjść poza schematy postrzegania świata, wynikające z zasad, tradycji i praktyk wypracowanych dla minionych epok. Może warto mieć w pamięci anegdotę o oporze Sokratesa.

książki nowości wydawnicze

Czas zamrożenia przez COVID-19 wszystkich postawił w tryb nauczania zdalnego. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia na lekcje na Zoomie, wiele dzieci otrzymywało zadania do zrobienia i pozostawiane były same z tym problemem. Rodzice stawali na rzęsach, żeby godzić pracę, domowe obowiązki i nauczanie zdalne, które stało się nauczaniem domowym. Jak uczyć dziecko w domu, żeby nie zwariować? Właśnie tego dowiesz się z książki Julie Bogart. Autorka dodaje otuchy, inspiruje i daje cenne porady, które każda z nas może wprowadzić w pracy z własnym dzieckiem. W książce znajdziesz także wnikliwe uwagi, cenne spostrzeżenia dotyczące oczekiwań dziecka, a także przepisy na twórcze spędzanie z dzieckiem wspólnego czasu. Książka ,,Szkoła w domu” to nowość wydawnicza, która idealnie wpisuje się w nasze aktualne potrzeby. Nie wiem jak Ty, ale jak żyję jak na bombie zegarowej, nie wiem kiedy szkoła zostanie zamknięta, albo kiedy z powodu kataru nie wpuszczą moich dzieci do szkoły. Wolę zawczasu zadbać o swój komfort psychiczny i komfort pracy w domu Nicolasa i Matteo.

To fantastyczna książka, która przedstawia wiele trudnych sytuacji życiowych z jakim zmagają się dzieci, a następnie daje narzędzia i konkretne rozwiązania, jak sobie z nimi mogą poradzić. Często my dorośli nie zdajemy sobie sprawy ile negatywnych emocji może spowodować spór ze starszym bratem, bądź awantura z rodzicami. Nie zawsze możemy być obok i pomóc naszym pociechom w zrozumieniu ich emocji. Nerwy związane z odrabianiem lekcji, pracą domową czy dokuczającymi kolegami w szkole – to wystarczające powód, do silnej reakcji stresowej u dziecka. Tajemnicą zachowania spokoju i umiejętnością radzenia sobie ze stresem jest: UWAŻNOŚĆ. Dlaczego to takie ważne?
Uważność jest rodzajem super mocy, którą wszyscy posiadamy, ale nie wszyscy wiemy, jak z niej korzystać. W tej książce Twoje dzieci dowiedzą się, jak stosować tą super moc, by znaleźć spokój, zapanować nad emocjami, zrozumieć siebie i otaczający je świat. Lektura ta daje dzieciom zabawne zestawy ćwiczeń, które mogą  wykonywać samodzielnie, aby nabyć i rozwinąć umiejętność Uważności.

książki nowości wydawnicze

BONUS – KSIĄŻKA NA WIECZÓR PRZY KOMINKU

Gruzińskie wino to debiut pisarski Anny Pilip, którą znam z zupełnie innej strony, jako specjalistą do PR-u. Ania nie przypadkowo osadza swoją bohaterkę w Gruzji, gdyż tak jak ona uznaję tę krainę za swoje miejsce na Ziemi. I faktycznie czuć to czytając powieść. Zagłębiając się w kolejne strony zapach kolendry robi się co raz bardziej intensywny, a smak wyrazistego czerwonego wina zaczyna pojawiać się na podniebieniu. Ale nie jest to książka kulinarna, ani przewodnik po Gruzji, tylko powieść obyczajowa pełna romantyzmu, a za razem i niespodziewanych zwrotów akcji. Jak dla mnie idealna książka na jesienny wieczór przy kominku. 

Nie chcę opowiadać całej fabuły, ale w książce znajdziesz powiew lata, miłosną nutę, karty z historii, smaki i zpach Gruzji. 

książki nowości wydawnicze

BONUS – RODZINNA GRA NA WEEKEND

Macie szansę rozegrać bitwę, która zmieniła losy Europy.  Wyobraź sobie, że jest upalne lato 1920 roku, a dwie potężne armie przygotowują się do bitwy. Możesz wcielić się w rolę dowódzcy, stanąć po wybranej stronie tego konfliktu, a następnie prowadzić wojska do walki z wrogiem. Będzie to droga do zwycięstwa, lub porażki. Finał zależy od Ciebie. Gdy już przebrniesz przez instrukcję obsługi, dowiesz się jak umiejętnie wykorzystać dowódców i posiadane zasoby wojsk. Pokonaj nieprzyjaciela, ale przede wszystkim baw się cudownie w weekendowy wieczór. 

Pamiętaj, wspólne granie w gry łączy i buduje rodzinne wspomnienia. My uwielbiamy grać w gry!

książki nowości wydawnicze

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.