Książki świąteczne dla dzieci
Książki świąteczne dla dzieci umilą oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Wybrałam dla Ciebie książki, które wprowadzają w świąteczny nastrój. Z nimi wieczory są milusie, a czas płynie jakby szybciej. Sprawdź dlaczego warto je przeczytać!
książki świąteczne dla dzieci

SKLEP

Zoe rok wyznacza świętami ważnymi w oczach pięciolatki. I tak po urodzinach czeka na wakacje, a już po wakacjach na Boże Narodzenie i fajerwerki w sylwestrową noc. 4 najważniejsze wydarzenia w życiu przedszkolaka. Aż wreszcie lada dzień nadejdzie czas oczekiwania. Wraz z nastaniem grudnia, do naszej wieczornej rutyny dochodzą świąteczne opowieści i zimowe piosenki. Zoe ćwiczy cierpliwość i dzielnie gromadzi świąteczne książki na najniższych półkach biblioteczki. Jaka była jej radość, gdy zaprosiłam ją do recenzji 4 książeczek w świątecznym klimacie. I tak oto dzisiaj, możesz poznać te książki świąteczne z bliska, a może i Ty skusisz się na ich zakup. W moim przekonaniu będę świetnym podarunkiem na 6 grudnia. Co o tym myślisz?

TOP 4 – książki świąteczne dla dzieci

#1

książki świąteczne dla dzieci
książki świąteczne dla dzieci

TYTUŁ: ,,GWIAZDKA MIKO”

AUTOR I ILUSTRACJE: LITCHFIELD DAVID / TŁUMACZENIE: ANNA PLIŚ / WYDAWNICTWO: ZIELONA SOWA

4+

To pełna ciepła i miłości opowieść o początkach tradycji obdarowywania dzieci prezentami w czas Bożego Narodzenia. Miko mały bohater książki ma w sobie dużo empatii i nie pozostaje nieczuły na los innych. Bierze sprawy w swoje ręce, aby chociaż w ten jeden raz w roku, na twarzy każdego dziecka zagościł uśmiech. Opowieść magiczna, przepełniona bogatymi i barwnymi ilustracjami. Wprowadza pierwsze dialogi w formie komiksu. Zoe słuchała jak zaczarowana, bo temat Mikołaja nurtuje ją nie od dziś. Ciągle szuka potwierdzeń, że świat magii to nie wymysł, ale prawda. Czytałyśmy książkę jak zawsze przed snem, leżąc w łóżeczku. Nad nami migotały lampki choinkowe, które wprowadzają nas powoli w świąteczny nastrój. Tą książkę świąteczną dla dzieci czyta się łatwo i przyjemnie. Pozwala ona nie tylko marzyć, ale zachęca również do tego, żeby w ten świąteczny czas zrobić dla innych coś miłego i bezinteresownego. To dopiero prawdziwa magia świąt!

#2

książki świąteczne dla dzieci
książki świąteczne dla dzieci
TYTUŁ: ,,WIECZÓR PEŁEN CUDÓW”

AUTOR: JOANNA JAGIEŁŁO / ILUSTRACJE: JOANNA KOLIBAJ / WYDAWNICTWO: ZIELONA SOWA

6+

Życie nie zawsze jest usłane różami. Nawet w życiu dziecka bywają gorsze chwile, które na długo zapadają w pamięci, takie, które zmieniają całe życie. Wie coś o tym Marcel, bohater książki, który bardzo tęskni za mamą, która za szybko odeszła. Od tego czasu nic nie jest takie samo. Tata chodzi smutny, a na jego buzi rzadko gości uśmiech. Jest zamyślony i nieobecny. Marcelowi też trudno znaleźć swoje miejsce, i nawet wizja nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nie jest w stanie poprawić mu humor. I tylko mała siostrzyczka Irenka czeka na wizytę Mikołaja z wypiekami na twarzy. To właśnie ona stara się do posmutniałego domu, wprowadzić odrobinę magii Świąt. Marcel, który sam już nie wierzy w Świętego, pragnie, aby chociaż Irenka nie traciła jeszcze tego, co najpiękniejsze. Czy uda mu się wyczarować siostrze niezapomniane Boże Narodzenie, a może sam Marcel uwierzy? Przeczytaj i sprawdź! Ta książeczka świąteczna dla dzieci pełna jest ciepła i miłości. Udowadnia, że chcieć, znaczy móc, a magia grudniowego czasu trwa, jeśli tylko uwierzysz. Książka wzrusza, raduje i powoduje, że jeszcze bardziej doceniamy rodzinny czas Świąt. Polecam dla starszaków, które umieją już czytać, lub do rodzinnego czytania przez cały grudzień.

#3

książki świąteczne dla dzieci
książki świąteczne dla dzieci

TYTUŁ: „ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA”

AUTOR: ERIKA DE PIERI / TŁUMACZENIE: SYLWIA RĘBACZ / WYDAWNICTWO: ZIELONA SOWA

4+

Ta świąteczna książeczka dla dzieci wprawi w pozytywny nastrój największego ponuraka, bo jak tu nie kochać słodkiego, białego misia. W środku znajdziesz dobrą metaforę dla tych, którzy obawiają się zmian. Miś, jak to miś, to wielki samotnik. Spędza z mamą kilka miesięcy, a potem wyrusza w samotną podróż. Co zrobi, gdy na swojej drodze napotka coś małego i uroczego? Czy jego wywrócone do góry nogami życie stanie się fiaskiem, a może właśnie wtedy zmieni się w piękną przygodę? Zachęcam serdecznie do przeczytania tej pisanej wierszem świątecznej lektury, która zdecydowanie wprowadza w bożonarodzeniowy klimat. Przecież o to w święta chodzi – o otworzenie serc na innych.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

#4

książki świąteczne dla dzieci
książki świąteczne dla dzieci

TYTUŁ: „ZAWÓD ŚWIĘTY MIKOŁAJ”

AUTOR: FILIP POKRZYNWIAK / ILUSTRACJE: PZEMYSŁAW SZUKAJ |  WYDAWNICTWO: ZIELONA SOWA

6+

Jeśli masz w domu małego fana Świętego Mikołaja, to książka dla niego. Znajdziesz w niej bowiem wszystko, co interesować może miłośnika tego sympatycznego pana z długą brodą. Zawód ten kryje bowiem w sobie wiele magii. Czytając kartka po kartce, poznać można największe tajemnice Mikołaja. Dowiesz się, że praca ta ma blaski i uroki, ale wymaga też największego oddania i poświęcenia się. Sama praca nie ogranicza się tylko do Dnia Bożego Narodzenia, bo Mikołaj pracuje 365 dni w roku. W tej świątecznej książce dla dzieci poznasz Mikołaja, jego zwyczaje, nawyki i obowiązki od podszewki. To nie lada gratka dla dziecka! Zoe słuchała z wypiekami na twarzy. Książka odpowiada na wszystkie nurtujące ją pytania, ale pozostawia pewien niedosyt i miejsce na to, żeby chcieć Mikołaja spotkać choćby w snach. 

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Zielona Sowa.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.