Książki wspierające naukę

Książki wspierające naukę mają uczyć i pokazywać ciekawy świat z bliska. Oto TOP 5, czyli książki, które urzekły nas w październiku. W tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie i przedszkolak, i uczeń, i nawet mama i tata.

książki wspierające naukę

SKLEP

Rok szkolny na dobre trwa, dzieci zdążyły się już wdrożyć, ale jak zawsze mały zastrzyk wiedzy, nie zaszkodzi. Przejrzałam książki i wybrałam z dziećmi te, które wspierają naukę. Ale nie w klasyczny sposób pomocy dydaktycznych. Są to raczej inspirujące opowieści, wydarzenia i pomoce, które ciekawią, uczą i bawią. Zapraszam serdecznie na zestawienie dla ucznia i dla przedszkolaka.

TOP 5 – książki wspierające naukę

DLA MIŁOŚNIKÓW SZTUKI

książki wspierające naukę
książki wspierające naukę

TYTUŁ: ,,KOT MONETA”

AUTOR: LILY MURRAY / ILUSTRACJE: BECKY CAMERON / TŁUMACZENIE: ANNA PLIŚ / WYDAWNICTWO: CZYTALISEK

KSIĄŻKA WSPIERAJĄCA NAUKĘ: sztuka

DLACZEGO WARTĄ JĄ PRZECZYTAĆ? Po tej opowieści Zoe ma nowy cel. Przy następnej wizycie we Francji odwiedzić muzeum Moneta i dom w Giverny. Aż skaczę z radości, że ,,Kot Moneta” tak ją wciągnął. Nie da się ukryć, że dzięki tej lekkiej, ale aktywnej fabule, czytelnik poznaje świetne dzieła francuskiego malarza. Gdy mieszkałam w Paryżu, nie raz odwiedziłam Muzeum Marmottan w 16 dzielnicy. To zdecydowanie mój styl pędzla. Marzy mi się jego obraz w salonie, byłaby to wisienka na torcie dekoracji nowego domu. Ale wracając do książki, a wiele nie zdradzając, kot naprawdę istnieje i nadal można porcelanową figurkę obejrzeć w muzeum. Zanim jednak wybierzemy się w podróż wracamy na kartki książki, aby poznać bliżej ten świat impresjonizmu. My z Zoe idziemy o krok dalej, zainspirowane sztuką Moneta, tworzymy własne dzieła w duchu tego nurtu. Szukamy też ciekawych puzzli, które jeszcze bardziej przybliżą nam dzieła tego malarza.

DLA MIŁOŚNIKÓW ŁACINY

książki wspierające naukę
książki wspierające naukę

TYTUŁ: ,,NOLENS VOLENS, CZYLI CHCĄC NIE CHCĄC”

AUTOR: ZUZANNA KISIELEWSKA / ILUSTRACJE: AGATA DUDEK I MAŁGORZATA NOWA / WYDAWNICTWO: DRUGANOGA

KSIĄŻKA WSPIERAJĄCA NAUKĘ: łaciny, historii i greki

DLACZEGO WARTO TĄ KSIĄŻKĘ PRZECZYTAĆ? W codziennym życiu często używamy powiedzeń, przysłów czy zwrotów zaczerpniętych z łaciny i greki. Często nawet nie zastanawiamy się co one właściwie znaczą i jakie jest ich pochodzenie. ,,Nolens volens” to książka, która wreszcie wszystko wyjaśnia. Znajdziesz w niej pełne humoru prawdziwe historie i wiele ciekawostek, o których nie miałaś pojęcia. Podzielona jest tematycznie, bo zarówno w architekturze, medycynie, czy w biznesie zwroty, zwłaszcza łacińskie, nadal są bardzo obecne. Tej książki nie czyta się jak powieść, my wracamy do niej systematycznie, gdy chcemy czegoś nowego się dowiedzieć. To świetna okazja, żeby dyskutować w szerszym gronie i wspólnie zdobywać wiedzę. U nas to sposób na rodzinny czas. 

DLA MIŁOŚNIKÓW MUZYKI

książki wspierające naukę
książki wspierające naukę

TYTUŁ: ,,12 PÓŁTONÓW. KSIĄŻKA O MUZYCE”

AUTOR: ZUZANNA KISIELEWSKA / ILUSTRACJE: JERZY GRUCHOT, WOJCIECH KOSS / WYDAWNICTWO: DRUGANOGA

KSIĄŻKI WSPIERAJĄCE NAUKĘ: muzyki

DLACZERO WARTO JĄ PRZECZYTAĆ? To prawdziwe kompendium wiedzy o muzyce. Na kartkach książki znajdziesz nie tylko historię muzyki, ale wszystko to, co potrzeba, żeby pasję rozwijać. Zainspirujesz się wielkimi artystami, poznasz instrumenty i dźwięki, które zmieniły wszystko. W tej książce znajdziesz też ogrom ciekawostek muzycznych, które naprawdę inspirują. Pytania z humorem, retoryczne, a czasem nawet absurdalne – tutaj na każde takie jest odpowiedź. Książkę pochłonęłam od deski do deski, bo chociaż muzykiem nie jestem, bez muzyki nie mogłabym żyć. Ogromnie się cieszę, że Zoe również. Moi starsi synowi Matteo i Nicolas również chłoną muzykę całymi sobą, i nawet jeśli nie grają na żadnym instrumencie, muzyka dodaje im skrzydeł, wspiera i koi w chwilach smutku i stresu. A Ty kochasz muzykę jak my?

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

DLA MIŁOŚNIKÓW NAUKI

książki wspierające naukę
książki wspierające naukę

TYTUŁ: ,,LINDBERGH. NIEZWYKŁE PRZYGODY LATAJĄCEJ MYSZY” oraz ,,ARMSTRONG. NIEZWYKŁA MYSIA WYPRAWA NA KSIĘŻYC”

AUTOR/ILUSTRACJE: TORBEN KUHLMANN |  WYDAWNICTWO: TEKTURKA

KSIĄŻKI WSIERAJĄCE NAUKĘ: fizyki, techniki

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ KSIĄŻKĘ: Bohaterką książek jest mała myszka, bardzo odważna i ciekawa świata. W ramach tej serii czytaliśmy dwie książki, o locie na Księżyc śladami Armstronga oraz odbyliśmy pierwszą podróż samolotem z Lindbergh’iem. Każda z tych opowieści pokazuje, że marzenia się spełnia, a wiara i odwaga w dążeniu do celu, będzie nagradzana. Droga do celu bywa wyboista, pełna decyzji do podjęcia i kompromisów, na które trzeba się zgodzić. Jednak zwieńczenie dzieła, daje satysfakcję i możliwość zapisania swojego nazwiska na karcie historii. Książki pełne są bajecznych rysunków, co umila czytanie zawłaszcza małemu czytelnikowi, a i starszemu dostarcza wielu przyjemności. Ogromna przyjemność i frajda ze wspólnego czytania z przedszkolakiem, a dla starszaków zupełnie inny sposób na zaciekawienie nauką.

DLA MIŁOŚNIKÓW SŁOWA

książki wspierające naukę
książki wspierające naukę

TYTUŁ: ,,OGŁOSZENIA DZIECI, NIEDZIECI, STWORZEŃ I RZECZY”

AUTOR: DOROTA KASSJANOWICZ /ILUSTRACJE: PAULINA DANILUK |  WYDAWNICTWO: TEKTURKA

KSIĄŻKI WSIERAJĄCE NAUKĘ: języka polskiego

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ KSIĄŻKĘ: To książka warta uwagi, bo pełna jest zabawy słowem. Ogłoszenia wszelkiego sortu, czasem aż niewiarygodne. Bawią i rozśmieszają dużych oraz małych. Utwory mają charakter wiersza pisanego przez dzieci, przedmioty, zwierzęta, a nawet uczucia. Będzie to nie lada gratka dla tych, którzy umieją czytać między wierszami i nie obce im rozpracowanie wiersza na składniki pierwsze. Zmuszają do myślenia, pozwalają rozwijać kreatywność i fantazję. Niektóre są tak abstrakcyjne, że zastanawiasz się co jest prawdą, a co nie. Ale to tylko dowód na to, że pozwalają rozwijać kompetencję językowe i zachęcają do tego, żeby próbować tworzyć własne. Może i Ty spróbujesz?

Artykuł powstał przy współpracy ze wskazanymi wydawnictwami.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.