SZTUKA WYBORU to wielowymiarowy koncept –  połączenie kawiarni z księgarnią, sklepem z wzornictwem i galerią sztuki. To 900 m2 na 2 piętrach zabytkowego budynku wypełnione najlepszym designem, młodą sztuką, modą, książkami i albumami. Chcemy, aby Sztuka Wyboru stała się również miejscem kulturotwórczym i inspirującym. Planujemy spotkania z ludźmi świata książki, targi, festiwale, warsztaty, dyskusje, wystawy, pokazy slajdów i filmów.

Do dyspozycji mamy 2 przestrzenne sale po ok. 250 m2 każda oraz 3 mniejsze sale po ok. 70 m2- na parterze w przeszklonej sali znajduje się KSIĘGARNIA ( książki i albumy poświęcone architekturze, sztuce, fotografii, dizajnowi, kulinariom oraz literatura faktu, bestsellery, wyselekcjonowana literatura dla dzieci oraz magazyny lifestylowe)

7sztuka wyboru

KAWIARNIA ( kawa, herbata, soki, napary, wino, piwo, kanapki, tarty, bajgle, ciasta, sałaty )

sztuka wyboru

sztuka wyboru sztuka wyboru

– w korytarzach na parterze i piętrze znajduje się POWIERZCHNIA WYSTAWIENNICZA- GALERIA SZTUKI prezentująca dizajn, ilustracje, grafiki, obrazy i fotografię.

sztuka wyboru sztuka wyboru sztuka wyboru
– na piętrze w sali dużej ( nad kawiarnią i księgarnią) znajduje się SKLEP Z POLSKIM WZORNICTWEM, MODĄ I SZTUKĄ UŻYTKOWĄ

sztuka wyboru sztuka wyboru
– w pozostałych salach mniejszych na piętrze swoje miejsce ma POP UP SHOP – wynajmowany długoterminowo na prezentację jednej marki/ różnych produktów/ dzieł/ projektantów itp. oraz SALA WARSZTATOWA i KONFERENCYJNA ( promocje książek, wykłady, warsztaty, spotkania autorskie).

sztuka wyboru sztuka wyboru sztuka wyboru

Sztuka Wyboru znajduje się w Gdańsku Wrzeszczu na terenie dynamicznie rozwijającego się osiedla Garnizon i projektu pod nazwą Garnizon Kultury – nowym miejscem spotkań artystycznych, kulturalnych, towarzyskich, jak również rekreacji i wypoczynku. Projekt obejmuje swoim zakresem obiekty i lokale przeznaczone pod działalność gastronomiczną i handlową, klub muzyczny, sale wystawiennicze i konferencyjne, pracownie kreatywne i artystyczne oraz centrum sportowe.

Garnizon ma centralne położenie w Trójmieście i znajduje się przy głównej arterii łączącej Gdańsk z Sopotem i Gdynią ( tuż obok Galerii Bałtyckiej),  posiada też bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej oraz kolei miejskiej i metropolitalnej. Nieopodal znajdują się główne wydziały Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Medycznej i AWFiS oraz kampusy tych uczelni.
Budynek, w którym swoją siedzibę ma Sztuka Wyboru został wybudowany w 1880 roku dla potrzeb 1. i 2. Regimentu Przybocznej Brygady Czarnych Huzarów- elitarnej jednostki pruskiej armii Cesarza Wilhelma i służył jako mieszkanie dla oficerów, a po 1945 roku został zaadoptowany na funkcję szkoleniowo-biurową. Budynek w 2004 r. został wpisany do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego, a w ostatnich latach pięknie zrewitalizowany przez Grupę Inwestycyjną Hossa, dzięki unijnej inicjatywie Jessica ( skrót od angielskiej nazwy Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas, co oznacza wspólne europejskie wsparcie na rzecz trwałych inwestycji w obszarach miejskich).

Oprócz Sztuki Wyboru, w tym samym budynku, znajduje się nowoczesna bursa dla studentów kierunków artystycznych, pracownie architektury wnętrz i krajobrazu, pracownia ceramiczna, studia filmowe i fotograficzne, krawiectwo artystyczne i wiele innych.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.