SZTUKA WYBORU to wielowymiarowy koncept –  połączenie kawiarni z księgarnią, sklepem z wzornictwem i galerią sztuki. To 900 m2 na 2 piętrach zabytkowego budynku wypełnione najlepszym designem, młodą sztuką, modą, książkami i albumami. Chcemy, aby Sztuka Wyboru stała się również miejscem kulturotwórczym i inspirującym. Planujemy spotkania z ludźmi świata książki, targi, festiwale, warsztaty, dyskusje, wystawy, pokazy slajdów i filmów.

Do dyspozycji mamy 2 przestrzenne sale po ok. 250 m2 każda oraz 3 mniejsze sale po ok. 70 m2- na parterze w przeszklonej sali znajduje się KSIĘGARNIA ( książki i albumy poświęcone architekturze, sztuce, fotografii, dizajnowi, kulinariom oraz literatura faktu, bestsellery, wyselekcjonowana literatura dla dzieci oraz magazyny lifestylowe)

7sztuka_wyboru-027


7

KAWIARNIA ( kawa, herbata, soki, napary, wino, piwo, kanapki, tarty, bajgle, ciasta, sałaty )

2

sztuka_wyboru-030 sztuka_wyboru-023

– w korytarzach na parterze i piętrze znajduje się POWIERZCHNIA WYSTAWIENNICZA- GALERIA SZTUKI prezentująca dizajn, ilustracje, grafiki, obrazy i fotografię.

sztuka_wyboru-006 5 sztuka_wyboru-001
– na piętrze w sali dużej ( nad kawiarnią i księgarnią) znajduje się SKLEP Z POLSKIM WZORNICTWEM, MODĄ I SZTUKĄ UŻYTKOWĄ

sztuka_wyboru-015 6
– w pozostałych salach mniejszych na piętrze swoje miejsce ma POP UP SHOP – wynajmowany długoterminowo na prezentację jednej marki/ różnych produktów/ dzieł/ projektantów itp. oraz SALA WARSZTATOWA i KONFERENCYJNA ( promocje książek, wykłady, warsztaty, spotkania autorskie).

4 DSCF3119 sztuka_wyboru-016 sztuka_wyboru-009

Sztuka Wyboru znajduje się w Gdańsku Wrzeszczu na terenie dynamicznie rozwijającego się osiedla Garnizon i projektu pod nazwą Garnizon Kultury – nowym miejscem spotkań artystycznych, kulturalnych, towarzyskich, jak również rekreacji i wypoczynku. Projekt obejmuje swoim zakresem obiekty i lokale przeznaczone pod działalność gastronomiczną i handlową, klub muzyczny, sale wystawiennicze i konferencyjne, pracownie kreatywne i artystyczne oraz centrum sportowe.

Garnizon ma centralne położenie w Trójmieście i znajduje się przy głównej arterii łączącej Gdańsk z Sopotem i Gdynią ( tuż obok Galerii Bałtyckiej),  posiada też bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej oraz kolei miejskiej i metropolitalnej. Nieopodal znajdują się główne wydziały Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Medycznej i AWFiS oraz kampusy tych uczelni.
Budynek, w którym swoją siedzibę ma Sztuka Wyboru został wybudowany w 1880 roku dla potrzeb 1. i 2. Regimentu Przybocznej Brygady Czarnych Huzarów- elitarnej jednostki pruskiej armii Cesarza Wilhelma i służył jako mieszkanie dla oficerów, a po 1945 roku został zaadoptowany na funkcję szkoleniowo-biurową. Budynek w 2004 r. został wpisany do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego, a w ostatnich latach pięknie zrewitalizowany przez Grupę Inwestycyjną Hossa, dzięki unijnej inicjatywie Jessica ( skrót od angielskiej nazwy Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas, co oznacza wspólne europejskie wsparcie na rzecz trwałych inwestycji w obszarach miejskich).

Oprócz Sztuki Wyboru, w tym samym budynku, znajduje się nowoczesna bursa dla studentów kierunków artystycznych, pracownie architektury wnętrz i krajobrazu, pracownia ceramiczna, studia filmowe i fotograficzne, krawiectwo artystyczne i wiele innych.

www.sztukawyboru.eu

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.