Maxi Cosi to marka od lat zajmująca się produkcją fotelików oraz wózków dla najmłodszych. Firma powstała w Holandii, a za swoją wartość uważa troskliwe podejście do życia. W tym celu dokłada wszelkich starań, aby ich produkty były inteligentne, ergonomiczne, bezpieczne i komfortowe.

testy wózka Maxi Cosi Nova 3

Redakcja MINT MAG testowała wózek Maxi Cosi Nova 3, aby poznać z bliska wszystkie zalety i wykryć ewentualne niedociągnięcia wózka.

Jesienne testy Maxi Cosi Nova jednomyślnie pozwalają stwierdzić, ze wózek dobrze sprawdził się zarówno w „miejskiej dżungli” jeżdżąc po chodniku jak i podczas leśnych spacerów, kiedy to ścieżka jest wyboista. Zwłaszcza na leśnych dróżkach potrzebna była doskonała amortyzacja i temu zadaniu Maxi Cosi Nova sprostał doskonale. Jazda nie wymagała dużego wkładu siły, a wózek prowadził się lekko i płynnie. Duże koła, umiejętnie radziły sobie z każdym wzniesieniem i wyboistą drogą.

Maxi Cosi Nova 3

Maxi Cosi Nova 3

Maxi Cosi Nova 3 testy

Maxi Cosi Nova to wózek, który służy przez pierwsze około 3-4 lata życia, można go używać już od urodzenia dzięki mobilnemu systemowi 3w1. Być może jego koszt nie jednego przestraszy, ale ta kompatybilność i uniwersalność sprawiają, że koszt jest łatwiejszy do wytłumaczenia i rozłożenia w czasie.

Doceniłyśmy w nim system prostego składania się. „Bez najmniejszego problemu byłam w stanie zrobić to choćby jedną ręką lub bez użycia jej. To naprawdę duży plus, podczas gdy musiałam sama uporać się z pakowaniem. Wystarczy nacisnąć przycisk i wózek złożony” – mówi testująca wózek Bogna mama Zoe.

Maxi Cosi Nova 3 testy

Rączka w wózki Maxi Cosi Nova 3 posiada funkcję regulacji wysokości, mogłam ją składać i rozkładać. Ode mnie zależało na jakiej wysokości ją ustawię. To bardzo pomocna możliwość, zważając na to, że nie zawsze ja prowadziłam, każdy prowadzący może dostosować rączkę do swojej wysokości.

Maxi Cosi Nova 3 testy

Chciałabym również pochwalić jakość wykonania, mocne szycie oraz watowane, duże siedzisko, które sprawiło, że dziecku było naprawdę wygodnie. Wózek posiada kilkustopniowe rozkładane oparcie, co pozwoliło ułożyć córeczkę w pozycji leżącej w porze drzemki.

Moje obawy dotyczące szybkiego i częstego brudzenia się materiału na szczęście okazały się bezpodstawne, ponieważ poszycie można było bardzo łatwo wyczyścić i nie sprawiało mi to najmniejszej trudności.

Maxi Cosi Nova 3 testy

maxi cosi nova 3 testy

Delikatnym minusem okazało się to, że mimo całkiem dużych kół przy każdej zjeździe z krawężnika przechylał się niebezpiecznie. Zniechęciło mnie to do wózków trójkołowych.

Nie do końca zachwycił mnie rozmiar kosza umieszczonego pod siedziskiem, okazał się zbyt płytki i niewiele mogliśmy ze sobą zabrać.

Pojazd malucha jest bardzo duży i zajmuje naprawdę sporo miejsca. Jestem z tych osób które cenią sobie praktyczność, więc wózek, który zajmował tak dużo miejsca w bagażniku całkiem dużego samochodu okazał się dla mnie utrudnieniem. Decydując się na niego, musiałabym mieć drugi bardziej kompaktowy wózek, które zmieściłby się nie tylko do rodzinnego samochodu, ale również do mojego małego, praktycznego auta.

 

Testowały: Bogna i Zoe

Cena: od 1.859 zł

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.