Naturalne środki czystości

Coraz częściej na półkach sklepowych pojawiają się detergenty z napisem EKO. W wielu przypadkach to stwierdzenie niestety nie ma pokrycia w rzeczywistości. Zatem czy powinniśmy rezygnować z naturalnych środków czystości?

Czysty i zdrowy dom bez chemii na szczęście nie musi pozostać jedynie marzeniem. Dzięki kilku produktom, które od lat zamieszkują nasze kuchnie możemy wyczarować skuteczne narzędzia do walki z brudem.

Naturalne środki czystości

AUTOR: Wiktoria Sieja

SKLEP

Naturalne środki czystości – OCET

Kiedyś sam kurzył się na sklepowych półkach, a dziś jest przodującym składnikiem w dążeniu do czystości. W walce z kamieniem i pleśnią z całą pewnością dorównuje tym powszechnie znanym i lubianym. Jednak ceną nie ma sobie równych. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i na każdej powierzchni. Nie przejmuj się jego przykrym zapachem, ponieważ szybko wietrzeje.

Naturalne środki czystości

Naturalne środki czystości – WODA

 

Pomyślicie sobie, że to przecież nic odkrywczego, a jednak. Skoro od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci, że woda zmywa brud to dlaczego zapominamy o tym czyszcząc dom? Woda stała się jedynie dodatkiem do spienienia detergentów lub do zmywania ich pozostałości, ale w odpowiedniej temperaturze sama poradzi sobie z zabrudzeniami.

 

 

Naturalne środki czystości – OLEJKI ETERYCZNE

Wysprzątany dom to synonim świeżości i miłego zapachu. Niestety środki zapachowe używane do produkcji sklepowych detergentów, choć pięknie pachną mogą podrażniać naszą błonę śluzową. Decydując się na domowe sposoby nie musimy się martwić o przykry zapach. Natura sama dzieli się z nami swoją wonią w postaci olejków eterycznych, które posłużą jako pachnidło w przygotowaniu preparatów. Co więcej za każdym razem możesz zrobić inną mieszankę zapachową podyktowaną Twoim nastrojem i potrzebą.

Zapisz się na mintowy newsletter i odbierz PREZENT - Motywator do utraty wagi

Dołącz do naszej mintowej społeczności i poczuj miętę do dobrej lektury! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Poznaj Mint - magazyn dla mam czyli lifestylowy poradnik dla mam.

KORZYŚCI

 

Rezygnując z chemii oszczędzasz nie tylko miejsce w szafkach, ale przede wszystkim pieniądze! Za niewielką sumę pieniędzy możesz wprowadzić w domu nowe zasady, które przysłużą się zarówno Tobie jak i naturze. Na dobre zapomnisz czym były alergie i podrażnienia skóry, a po kompleksowym sprzątaniu Twoje dłonie nadal będą w dobrej kondycji. 

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych mieszanek, dzięki którym będziesz mogła wypróbować wiarygodność domowych środków czystości. To dziecinnie proste:

 

 

Naturalne środki czystości

PŁYN DO MYCIA SZYB I LUSTER

Składniki:

– 2 łyżeczki octu,

– 2l ciepłej (nie gorącej) wody

Sposób przygotowania:

Dokładnie wymieszaj składniki w misce. Przelej zawartość do butelki z dozownikiem.

PŁYN DO MYCIA POWIERZCHNI DREWNIANYCH

Składniki:

– 1,5 szklanki octu

– 2l ciepłej wody

– 20/25 kropel ulubionych olejków eterycznych (ilość kropel możesz dostosować do swoich preferencji)

Sposób przygotowania:

Dokładnie wymieszaj składniki w misce. 

Naturalne środki czystości

ODKAŻAJĄCY SPRAY DO CZYSZCZENIA

Składniki:

– pół szklanki wody

– pół szklanki octu

– 10 kropel olejku eterycznego

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem

Pamiętaj, że każda zmiana zachodzi stopniowo. Nie wyrzucaj od razu wszystkich detergentów. Testuj i przekonuj się do nowych rozwiązań powoli. Jesteśmy bardzo ciekawe jak naturalne środki czystości zmieniają Twój dom- pozwól nam być na bieżąco!

Naturalne środki czystości
Naturalne środki czystości

podobne artykuły

poradnik dla mam

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.