Nauka przez zabawę dla przedszkolaka

Dzieci uwielbiają spędzać ciekawie wolny czas, a my rodzice lubimy stymulować rozwój naszych dzieci. Nauka przez zabawę to zatem świetne połączenie, w którym i dziecko i rodzic jest zadowolony ze wspólnego czasu. Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje gier i zabaw w duchu NAUKA PRZEZ ZABAWĘ. Sprawdź i wybierz pomysł na każdy dzień tygodnia!

ZDJĘCIA: MINT MAG

nauka przez zabawę

Przedszkolaki to wulkan energii, nigdy nie mają dość i non stop potrzebują stymulacji. To ten piękny czas, w którym wszystko ciekawi, dzieci chcą zgłębiać wiedzę i poznawać otaczający je świat. Uwielbiają się uczyć, są zawsze gotowe na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy. W przedszkolu dzieje się dużo, a plan zajęć układany jest w taki sposób, żeby w naturalny sposób podążać za tą dziecięcą ciekawością. Jeśli zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić w domu, żeby spożytkować energię przedszkolaka i zaspokoić jego ciekawość – odpowiedź brzmi wybierz naukę przez zabawę.

Taka mądra zabawa pozwala poznać z bliska otaczający dzieci świat. To właśnie ten moment, w którym z pomocą przychodzi Ci Twoja wyobraźnia, ale także wiele ciekawych gier i zabawa, które zaciekawią dziecko.

W naszej  redakcji zrobiliśmy wielkie poszukiwania pomocy edukacyjnych pod hasłem ,,nauka przez zabawę”, a potem przez miesiąc testowaliśmy wraz z czteroletnią Zoe wszystkie zabawy. To wszystko po to, żeby przedstawić Ci wyselekcjonowane perełki, o które warto wzbogacić domowe zabawy z dzieckiem.

A jesli szukasz jeszcze więcej inspiracji na gry edukacyjne – zajrzyj TU.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ – NAJLEPSZE GRY DLA PRZEDSZKOLAKA

JEM ZDROWO

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

Wiedzy o zdrowym odżywianiu nigdy nie za wiele. Robienie kanapek w zabawie to świetny wstęp do zabawy w kuchni. Ta nauka nie pójdzie w las! Jestem wielką zwolenniczką wspólnego gotowania i rozmowy o wartościowych posiłkach, gdy tylko to możliwe. Gra Śniadanko to świetna okazja do tego, żeby poszerzać wiedzę o tym, co warto położyć na kanapce i jakie są alternatywy dla tradycyjnego śniadania. W grze jest kilka wariantów zabawy. Można realizować swoje wariacje na temat kanapki lub też odwzorowywać przykłady z dołączonej książki. Zachęcam do wyjścia poza schemat i wykorzystanie elementów do zabawy w restaurację czy w zabawkową kuchnię. Świetny sposób w duchu nauka i zabawa. Ciekawa, kolorowa i niezwykle smakowita gra.

Zoe tej grze przyznała 10/10 punktów, bo daje szerokie pole do zabawy. 

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

WYOBRAŹNIA PRZESTRZENNA

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

Zapewne znana jest Ci klasyczna wersja Ubongo, bo to hit sprzed kilku już lat. Nowa edycja dla przedszkolaków Ubongo Junior w wersji 3D to nie lada gratka dla dzieci. To prosta gra, która stymuluje dziecko na kilku płaszczyznach. W pierwszej kolejności uczy wyobraźni przestrzennej, ale także wspomaga małą motorykę i ćwiczy przede wszystkim logiczne myślenie. Zadaniem dziecka jest bowiem zapełnić planszę o określonym kształcie dostępnymi mu klockami 3D. Kolejny krok to zbudowanie jak najwyższej wieży z pozostałych klocków. Wprowadzono element grywalizacji, który stymuluje do aktywnej zabawy w grze.

Zoe przyznała tej grze 10/10 punktów, bo nigdy jej się nie nudzi.

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ | AKTYWNE SŁUCHANIE

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

Czytaj z Albikiem to koncept skierowany do dzieci w różnym wieku, my sięgnęłyśmy po zestaw startowy dla przedszkolaka Wesoła Nauka

Mówiące pióro pozwala dziecku poznać świat obrazków, odkrywać słowa i znaczenia wyrazów. Magiczne pióro pozwala także na szerszą naukę przez zabawę. Na stronach książki ukryte są bowiem zadania do wykonania, a także quizy i zabawy. Zatem dziecko nie tylko zdobywa wiedzę, ale także ją utrwala. Seria Czytaj z Albikiem sprawdzi się dla dziecka, które dopiero wkracza w świat książek i liter, ale także dla starszaka, żeby sprawniej przyswajać nowości. W naszym zestawie znaleźliśmy książkę skierowaną dla przedszkolaków, pióro i przewodnik dla rodziców. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to zestaw dla dzieci w wieku 3 do 7 lat. A jego tematyka przewodnia skupia się wokół bazowych wiadomości dla przedszkolaka. Pojawiają się zatem kolory, liczby, części ciała czy też pory dnia. Ciekawski Skrzat to bohater książki i to on, oprowadza dziecko po otaczającym nas świecie. Zajrzymy do przedszkola, do domu, ale też troszkę dalej, bo do teatru czy sklepu. Każda strona to szansa na zdobywanie wiedzy w nietuzinkowy sposób. 

Magiczne pióro to wiele więcej możliwości, bo lista gier, zabaw i książek stale się poszerza. Wystarczy tylko wybrać interesujący nas temat i dokupić nowy element do zabawy.

Zoe przyznała zestawowi 10/10 punktów, bo daje wiele możliwości zabawy.

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

ŚWIAT ZWIERZĄT

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

Zagadki to jedna z naszych ulubionych zabaw nie tylko w domu, ale często także w podróży. Zapewne znasz zabawę w zgadywanie o jakim zwierzątku myślę, podczas której gracze zadają pytania, a odpowiadać można tak lub nie. Ten właśnie zamysł jest głównym założeniem Koncept Kids Zwierzaki

Strasznie przypadła nam do gustu ta forma zabawy z podpowiedziami dla dzieci o jakie cechy warto pytać. Plansza bowiem daje szereg możliwości pytań. Jest tu cały przekrój od miejsca zamieszkania, po wielkość, kolor czy elementy charakterystyczne dla świata zwierząt. Gra pozwala poszerzać słownictwo i poznawać faunę z bliska. Wśród zgadywanek znajdziemy ogromną ilość zwierząt znanych i tych bardziej egzotycznych. Dzięki znacznikom, które można ułożyć w miejscu cechy zwierzęcia, które ma się na myśli, dziecko łatwo zapamiętuje jakie pytanie już zadało, jaka była odpowiedź – a to wszystko przybliża do znalezienia właściwej odpowiedzi zagadki. 

Zoe przyznaje 10/10 punktów i najchętniej to ona udziela odpowiedzi. Co mnie cieszy, bo dzięki temu uczy się o świecie zwierząt, gdy nie zna odpowiedzi, sprawdzamy wspólnie – czysta nauka przez zabawę.

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

SKLEP

LOGICZNE MYŚLENIE

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

Zabawy przedszkolaka to prawdziwe kombo w duchu nauka przez zabawę. Cały koncept gry oparty jest na ukrytych na planszach z cyframi od 1 do 16 zadaniach. Każde uczy dziecko logicznego myślenia, pozwala rozwijać pamięć i przyporządkowywać elementy do zbiorów. Z tą grą nie ma nudy, bo pomysłowa mama znajdzie jeszcze milion innych zastosowań do gry. My na przykład wciągnęłyśmy się w tworzenie opowiadania na podstawie wylosowanych obrazków. Można byłoby powiedzieć śmiało, że cały koncept marka Adamigo stworzyła prosto, ale skutecznie. Te zabawy wciągną żądnego wiedzy przedszkolaka na długi czas. Będzie to świetny prezent dla przedszkolaka, albo  nawet podpowiedź dydaktyczna dla przedszkola. Aż chce się powiedzieć, że maksyma im prościej, tym lepiej i w tym przypadku się sprawdza.

Zoe przyznała grze 10/10 punktów, bo gramy w nią miesiąc, a jeszcze nie wyczerpałyśmy wszystkich jej możliwości, a nowe pomysły ciągle rodzą się w naszych głowach.

nauka przez zabawę
nauka przez zabawę

Która gra zainteresowała Cię tak, że pędzisz ją kupić? A może masz masz jeszcze inną ulubioną, którą chciałabyś się z nami podzielić?

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.