Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka

Alfred Wiewiór to książka, którą dziecko pochłonie w jeden weekend z wypiekami na policzkach. Jest tu wszystko, czego potrzeba dobrej lekturze: wartka akcja, ciekawa zagadka i sympatyczne postacie. Przeczytaj recenzje książki i zamów przedpremierowo!

ZDJĘCIA: Magazyn MINT

Alfred Wiewiór

SKLEP

Tytuł: ,, Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka”

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Hubert Grajczak

Wydawnictwo Wilga

Wiek: 7+ | dla dzieci umiejących czytać

Cena: 29,99 zł

Premiera: 23 marca 2022 roku

Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka to lekka i dowcipna książka dla tych, którzy umieją czytać sami lub na rodzinne czytanie na głos. Bohater książki tytułowy Alfred prowadzi biuro detektywistyczne. Wiewiór to postać pełna niespodzianek, która niestrudzenie tropi tajemnice, rozwiązuje łamigłówki i poszukuje przygód. Szybko przekonuje się, że aby być w czymś naprawdę dobrym, trzeba dużo wysiłku i pracy, oraz, że nic nie zastąpi pracy zespołowej w drodze po sukces. W najnowszej książce Alfred Wiewiór prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej walizki, która jeśli Alfred się nie myli, skrywa wskazówki jak dotrzeć do skarbu.

 

Alfred Wiewiór
Alfred Wiewiór

Kto powinien sięgnąć po książkę ,,Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka”?

Myślę, że wiele aktywnych dzieci z głową pełną pomysłów łatwo w wyobraźni może wcielić się w rolę wysportowanego detektywa Alfreda Wiewióra. Któż bowiem nie chciałby wieść tak ekscytującego życia pełnego przygód i niezwykłych zagadek do rozwikłania? Ta nowość książkowa to świetna pozycja dla dzieci, które chętnie sięgają po książki z zagadką w tle. Tutaj same mogą prowadzić własne śledztwo i poszukiwania. Zapisywać podpowiedzi i szukać osoby, co kryje się w tajemniczej walizce i dokąd prowadzi Mapa Skarbów. W książce świetnie też pokazano, że każdy sukces to efekt ciężkiej pracy i determinacji. Alfred Wiewiór zanim został detektywem i przyjął pierwsze zlecenie, przygotowywał się sumiennie do swojej pracy. To cenna lekcja dla czytelnika. Warto też zaznaczyć, że mały detektyw szybko orientuje się, że aby być skutecznym potrzebuje współpracowników. I to takich, którzy mają cenne cechy, bo dopiero połączenie wszystkich mocnych stron zaangażowanych w biurze osób, pozwoli na rozwikłanie każdej trudnej zagadki detektywistycznej. 

Alfred Wiewiór

Co o książce mówi Nicolas lat 12?

Lubię książki detektywistyczne, fascynuje mnie zagadka i tropy, które prowadzą do jej rozwiązania. Lubię sam bawić się w poszukiwacza przygód, dlatego zawsze ścigam się z tekstem książki, aby jeszcze przed bohaterem rozwikłać zagadkę. Alfred Wiewiór to zdeterminowany detektyw, który w pracy nie zapomina jednak co jest dobrem, a co złem. Ma oczy i uszy szeroko otwarte, umie wiązać ze sobą fakty i zawsze szuka prawdy. Podoba mi się, że książka osadzona jest we współczesnym świecie. I chociaż sam nie widziałem nigdy mówiących zwierząt, sama historia wydaje się być bardzo realna. To był miły czas lektury z książką. Potrafię też sobie wyobrazić ekranizację książki, to byłby film na miarę moich ulubionych Tarapatów

Alfred Wiewiór
Alfred Wiewiór

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Alfred Wiewiór w Klubie Książki MINT

Czujesz już miętę do Alfreda Wiewióra? Zdradzę Ci, że na klubowiczów Klubu Książki MINT czekają nie lada wrażenia. Zapisz się do Klubu –>> KLIKNIJ TU, aby jeszcze w tym tygodniu otrzymać niespodziankę od Alfreda Wiewióra.

Czytanie jest magiczne, rozwija, wzbogaca i sprawia, że nasze życie jest pełniejsze. I dlatego powstał Klub Książki MINT. Wspólnie odkrywamy nowości książkowe.

Jeśli szukasz książki na wiosenne czytanie z wypiekami na policzkach, sięgnij po Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka.

Alfred Wiewiór
Alfred Wiewiór

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Wilga.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.