W poszukiwaniu wiosennego odpoczynku – odwiedź Góry Sowie!

Wreszcie nadeszła wiosna! Malownicze Góry Sowie stanowią idealny kierunek dla wszystkich, którzy marzą o chwili wytchnienia w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. A to zaledwie godzina drogi od Wrocławia!

góry sowie

SKLEP

Wiosenny odpoczynek w Górach Sowich

 

Góry Sowie to wyjątkowo atrakcyjny kierunek na wiosenny odpoczynek niedaleko Wrocławia. Jest to najwyższe pasmo Sudetów Środkowych i jedyne, które leży w całości w Polsce. Przez Park Krajobrazowy Gór Sowich przebiega wiele ścieżek pieszo-rowerowych, wśród których największą popularnością cieszą się te prowadzące na: Wielką Sowę, Małą Sowę i Kalenicę. 

Podczas wiosennych wędrówek można zobaczyć, jak wszystko budzi się do życia i przekonać się, że jest to unikatowy obszar nie tylko na mapie Dolnego Śląska, ale również całej Polski. W bogatym runie leśnym obficie rośnie m.in. czosnek niedźwiedzi, kopytnik pospolity, pierwiosnka wyniosła, szczyr trwały i przytulia wonna. Koloru na górskich szlakach dodaje pełnik europejski, który uznawany jest za jedną z najpiękniejszych roślin na tym terenie. Warto zaplanować też wędrówkę na Jugowską Polanę, która stanowi punkt widokowy z panoramą na góry, a wiosną zachwyca soczystą zielenią. 

góry sowie

W pierwsze ciepłe dni polecamy także udać się nad Jezioro Bielawskie, u północnego podnóża Gór Sowich. Korzystając ze słonecznej pogody można popływać kajakiem lub rowerkiem wodnym, albo przespacerować się molo prowadzącym na wyspę, która jest doskonałym miejscem na piknik.

Góry Sowie
góry sowie

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

góry sowie

Klimatyczny hotel u podnóża Gór Sowich

W poszukiwaniu wymarzonego miejsca na odpoczynek z udogodnieniami, a jednocześnie odprężającej bliskości natury, warto odwiedzić Hotel Dębowy w Bielawie. To kameralny kompleks wypoczynkowy, na który składają się odrestaurowane budynki z początku XX wieku i zaciszny 10-hektarowy park. W sercu przypałacowego parku znajduje się zewnętrzna strefa biowellness z sauną, tężnią solankową i biostawem. Dębowy jest idealną bazą wypadową do zwiedzania Gór Sowich, zapewniającą łatwy dostęp do wielu atrakcji w regionie i regenerację po intensywnym dniu.

Z okazji zbliżającej się wiosny, Hotel Dębowy przygotował specjalny pakiet: „Wiosenny rozkwit rabatów”. To okazja do zarezerwowania pobytu w tygodniu z pełnym wyżywieniem w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Szczegóły pakietu i rezerwacje dostępne są na stronie hotelu –>> ZOBACZ TU.

góry sowie
góry sowie

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.