Przyjazny Olbrzym – książka o tolerancji i przyjaźni

,,Przyjazny olbrzym” uczy toleracji i pokazuje prawdziwą wartość przyjaźni. Przekonaj się, dlaczego warto mieć ją w biblioteczce dziecka.
przyjazny olbrzym

Kogo zainteresuje książka ,,Prawdziwy Olbrzym”?

 

Nowość od Wydawnictwa Zielona Sowa, to książka, która jest idealną lekturą dla przedszkolaka. Jest ciekawa, bogata w interesującą treść i okraszona pięknymi ilustracjami. Nie jest ani za długa, ani za krótka, lecz w sam raz. ,,Prawdziwy Olbrzym” to świetna książka na wieczorne czytanie przed snem. Z jej przesłaniem, obrazkami powoli na senne marzenia w świecie Bartka i jego przyjaciela Olbrzyma. Książka trafi do przedszkolaka ciekawego świata, który docenia czas z interesującym opowiadaniem.

przyjazny olbrzym

Strach ma wielkie oczy

Metody wychowawcze zmieniły się, dzisiaj wychowując dzieci w rodzicielstwie bliskości, nie straszymy złymi ludźmi, porwaniem czy karami. Tłumaczymy, rozmawiamy i pokazujemy otaczający dzieci świat.

,,Przyjazny Olbrzym” i historia największej postaci w książce, łamie stereotypy. Książka uczy tolerancji, ukazuje ludzką naturę i jej zmienność. Przypomina nam dorosłym o tym, że my także powinniśmy być otwarci na świat i ludzi wokół nas.

W końcu to my sami, jesteśmy największym autorytetem naszych dzieci. Wypowiadając się źle o innych, komentując negatywnie rzeczywistość dajemy przyzwolenie dziecku na podobne zachowanie. Ja wolę zdecydowanie barwny i pasjonująco pozytywny świat, który opowiadam swoim dzieciom. Zupełnie jak ten na kartkach ,,Przyjaznego Olbrzyma”.

przyjazny olbrzym

W jaki sposób wykorzystać można książkę ,,Przyjzny olbrzym”?

Czytanie, to oczywiste, ale książka ,,Przyjazny Olbrzym” może być dobrym pretekstem do dalszej i szerszej zabawy. Oto kilka naszych pomysłów na wspólny czas z książką w tle:

1/ Z Zoe bawiłyśmy się w poszukiwanie szczegółów na ilustracjach – są tak piękne i barwne, że można na nie patrzeć i patrzeć

2/ Rysowałyśmy prace plastyczne pod hasłem dalsze przygody Olbrzyma i Bartka

3/ Miałyśmy okazję do szerszej rozmowy o tym co różni wszystkich ludzi, a co łączy

4/ Wybrałyśmy się na spacer w poszukiwaniu Olbrzyma, była to wycieczka krajoznawcza

5/ Bawiłyśmy się w zagadki, w czym Olbrzym mógłby pomóc w naszym domu

 

przyjazny olbrzym

O czym jest książka ,,Przyjazny Olbrzym”?

W małym miasteczku trwa wielkie wydarzenie. Wszyscy mieszkańcy zaangażowani są w malowanie wielkiego muralu. Mały bohater książki Bartek wraz z dziadkiem przyglądają się ostatnim szkicom. Chłopczyk martwi się, że najwyższych części rysunku żaden mieszkaniec nie będzie w stanie dosięgnąć. Dziadek opowiada więc chłopcu w tajemnicy, kto pomoże im w dokończeniu muralu. Przyjazny olbrzym już nie raz ratował miasteczko z opresji. To on czuwa i dba o to, żeby wszyscy mieszkańcy miasteczka byli bezpieczni. 

Bartek nie wierzył w opowieści, postanowił więc na własne oczy sprawdzić, czy Przyjazny Olbrzym istnieje naprawdę. Zakradł się wieczorem pod mural i uciekł na widok wielkiego człowieka. Gdy zdał sobie sprawę, jak nie miło sie zachował, było za późno. Olbrzym zniknął. Bartek wymyślił więc sposób, aby Olbrzym wrócił. To doskonała okazja, żeby chłopiec przeprosił za swoje zachowanie. 

Sprawdź czy plan się udał i jak potoczyły się losy Bartka i Przyjaznego Olbrzyma.

Nie chcę zdradzać całej fabuły książki. Mam nadzieję, że ta krótka recenzja zachęciła Cię do przeczytania całej opowieści.

Książkę znajdziesz na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa – KLINIJ TU

podobne artykuły

magazyn dla mam

SKLEP

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.