P.S. Czekamy. Twój brat
,,P.S. Czekamy. Twój brat” to książka doskonała jeśli Twoje dziecko będzie miało rodzeństwo, a Ty chciałabyś je do tego przygotować. Ta przyjemna dla ucha i pełna humoru książka zawitała dzisiaj do Klubu Książki Mint. Sprawdź, dlaczego powinna znaleźć się w dziecięcej biblioteczce!
P.S. Czekamy. Twój brat

SKLEP

Tytuł: ,,P.S. Czekamy. Twój brat”

Autor: Lisa i Margherita Riccardi

Ilustracje: Michele Bosco

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wiek: 5+

Cena: 39,99 zł

Jeśli jesteś w ciąży i poszukujesz książki, która pomoże przygotować Twoje młodsze dziecko na pojawienie się rodzeństwa, dobrze trafiłaś. Na kilkudziesięciu kartkach książki, znajdziesz wiele podpowiedzi jak pokazać dziecku świat okiem starszego rodzeństwa i pokazać, że ma wiele blasków.

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu dzieci pojawienie się w domu rodzeństwa, to wielkie wyzwanie, a często nawet rozpacz. Nie wszystkie dzieci gładą brzuszek mamy, całują i nie mogą doczekać się brata lub siostry. Nicolas i Matteo przepłakali wiele dni, gdy dowiedzieli się, że zostaną starszymi braćmi. Gdybym miała książkę ,,P.S. Czekamy. Twój brat”, byłoby nam troszkę łatwiej przebrnąć przez ten czas oczekiwania. Ale sprawdźmy wspólnie, co ciekawego czeka na Ciebie w książce, którą dzisiaj recenzujemy w ramach Klubu Książki Mint.

P.S. czekamy. Twój brat
P.S. Czekamy. Twój brat

Co o książce „P.S. Czekamy. Twój brat” mówi Zoe, lat 5

Lubię wszystkie bajki i książki, w których Pani jest w ciąży. I chociaż w tej książce nie ma rysunku brzuszka czy maluszka i tak mi się podoba. Chcę tylko zaznaczyć, że ja już nie chciałabym mieć rodzeństwa. Gdybym jednak czekała na nowego członka rodziny, podobałaby mi się taka książka. W sumie teraz też mi się podoba „P.S. Czekamy. Twój brat” (chociaż ja podpisałabym się Twoja siostra), bo pokazuje, że rodzeństwo to fajna sprawa. Jeśli już zostałabym starszą siostrą, pokazałabym maleństwu cały świat i nawet zgodziłabym się, żeby wchodziło do mojego pokoju. Bo im nas więcej, tym weselej. Lubię moją rodzinkę.
P.S. Czekamy. Twój brat
P.S. Czekamy. Twój brat

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Kto powinien sięgnąć po książkę „P.S. Czekamy. Twój brat” Lisy i Margherit’y Riccardi?

„P.S. Czekamy. Twój brat” to książka dla dzieci ciekawych świata. Dla tych, które z niepewnością czekają na narodziny rodzeństwa. Książka pozwala im poznać blaski i cienie nowej sytuacji. Dla tych, którzy już nie mogą doczekać się brata lub siostry, bo książka pokazuje mi na co czekają i że czekać naprawdę warto. Dla tych, którzy nie wiedzą jak przywitać na świecie nowego członka rodziny, bo książka daje pomysły na to, co ciekawego czeka tuż za rogiem. Aż wreszcie to książka dla rodziców, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu dziecka do nowej sytuacji.

Recenzowana przez nas książka ma ciekawą formę listu do nienarodzonej jeszcze siostrzyczki. Starszy brat z humorem opisuje to, co czeka maluszka, gdy pojawi się już w rodzinie. Oczami oczekującego rodzeństwa poznasz wyzwania tego świata, jego mocne i słabe strony. To swojego rodzaju przewodnik po życiu dziecka. Kompendium życia, które pozwoli przetrwać rodzinny czas najmłodszego członka domu. Myślę, że wiele tematów może Cię zaskoczyć :).

P.S. Czekamy. Twój brat
P.S. Czekamy. Twój brat

Sprawdzone sposoby na przygotowanie dziecka do pojawienia się rodzeństwa

Przygotowanie malucha na przyjęcie nowego rodzeństwa to ekscytujący czas, ale może też być zniechęcający, gdy martwisz się, jak zareaguje. Dzielenie się uwagą rodzica z nowym dzieckiem nie jest najczęściej tym, co zachwyca starsze rodzeństwo. Są bowiem przyzwyczajeni do bycia numerem jeden w Twoich oczach i wkrótce będą musieli podzielić się Twoją uwagą z inną małą osobą. Ale to nie jest tylko inna osoba, to osoba, która będzie płakać i pochłaniać prawie całą twoją energię. Ten nowy początek będzie trudny dla Twojego malucha. Czas ciąży, to doskonały moment na to, żeby przygotować malucha na nową sytuację.

Jak maluch może zareagować na nowe dziecko?

Kiedy pojawia się nowe dziecko, może to być dla Twojego malucha naprawdę dezorientujące. Posiadanie dwojga, z którymi trzeba sobie poradzić, to zupełnie inna bajka, niż zajmowanie się jednym dzieckiem, co prawdopodobnie wydawało się wtedy wystarczającym wyzwaniem.

Kiedy dziecko urodzi się, maluch może:

  • Poczuć się zazdrosny
  • Przenosić swoje żale na maleństwo – zdarza się, że starsze rodzeństwo zaczepia, lub nawet bije młodsze
  • Mieć trudności z zasypianiem
  • Miewać napady złości – to klasyczna reakcja polegająca na zwracaniu na siebie uwagi. Staraj się nie denerwować, a zamiast tego pociesz swoje dziecko podczas napadu złości.

Wszystkie te zachowania utrudniają życie, zwłaszcza gdy próbujesz opiekować się noworodkiem. Pierwsze tygodnie z nowym członkiem rodziny mogą być trudne, bez względu na to, co robisz, aby przygotować malucha na narodziny dziecka.

P.S. Czekamy. Twój brat
P.S. Czekamy. Twój brat

9 sposobów na to, jak przygotować dziekco na rodzeństwo

.

1. Rozmawiaj o dziecku – mów o nowym dziecku, pokazuj skany USG, opowiadaj jak się zmienia, wyjaśniaj i wprowadzaj dziecko w nowy temat, w sposób dostosowany do jego wieku. Mów pozytywnym językiem i z nutą optymizmu w głosie. Nie szczędź słów o tym, jakie cudowne rzeczy będzie mógł robić z rodzeństwem. Pokazuj jak najwięcej, aby wizja nowego członka rodzina stała się jak najbardziej realna.

2. Pokaż maluchowi jego zdjęcia – wspominajcie jego historię od czasu w brzuchu, aż do narodzin. Opowiedz mu o wszystkich szczęśliwych chwilach i wspólnych dniach.

3. Kup książkę ,,P.S. Czekamy. Twój brat” to świetne narzędzie do przygotowania dziecka na rodzeństwo. Wspólne czytanie będzie piękną przygodą.

4. Daj maluchowi zadania – spraw aby poczuł się ważny i maił swoją rolę w przygotowaniu do narodzin rodzeństwa.

5. Postaw na wspólny czas – to ostatni Wasz tylko we dwoje, niech będzie miły i niezapomniany.

6. Wykorzystaj lalkę lub przytulankę jako ,,dziecko” do opieki – dzięki temu nauczy się, że jego pomoc jest nieoceniona. Pokaże także, że z maleństwem trzeba być bardzo ostrożnym.

7. Pozwól wybrać prezent dla maluszka – nawet jeśli będzie mogło się tym bawić dopiero za jakiś czas, samo zadanie: wybieranie, pakowanie, podarowanie, ma wartość terapeutyczną.

8. Utrzymaj rutynę malucha – tak, aby mimo nowej sytuacji miał swoje ramy, które zna, i które są dla niego bezpieczne.

9. Uzupełnij zapasy przed porodem – sprawdź czy masz jego ulubione podwieczorki, czy niczego pilnego w domu na pierwsze wspólne dni nie brakuje, poczucie, że starszak ma wszystko, co mu potrzeba, da Ci poczucie spokoju, a jemu względną, znaną codzienność.

Dołącz do KLUBU KSIĄŻKI MINT

I na koniec małe podsumowanie o Klubie Książki MINT!

Systematycznie prosto na Twoją skrzynkę wysyłać będziemy recenzje książek dla dzieci i dorosłych. W ramach Klubu czekają też na Ciebie liczne niespodzianki: rabaty na zakup książki, książki gratis do recenzji i kreatywne zabawy i pomoce do lektury. Zapraszam serdecznie, nie będziesz żałować!

Jeśli jeszcze Cię nie przekonałam – WSKAKUJ TU – KLIKNIJ – i sprawdź, dlaczego warto dołączyć do Klubu Książki Mint.

Dołącz do KLUBU KSIĄŻKI MINT

.

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Zielona Sowa.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.