Wszystko, co robimy, tworzymy z miłości – to motto, które przyświeca Aleksandrze Matthews, głównej projektantce RaspberryPlum. Nowa letnia kolekcja inspirowana jazzem i bluesem w stylu Charliego Parkera i Billie Holiday, przykuła szczególną uwagę Redakcji eksplozją kolorów, szczegółów, niesamowitym wzornictwem. Zobaczcie same!

Malinowe Piórko, tak dosłownie można przetłumaczyć nazwę tej angielskiej luksusowej marki odzieżowej dla dzieci. Luksusowej dlatego, że wszystkie materiały, tak jak i produkcja ubranek pochodzą z europejskiej produkcji “fair play”. Co więcej, Aleksandra przywiązuje szczególną uwagę do rodzinnych tradycji włókienniczych w Serbii, gdzie kunszt przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Ten region wyjątkowo ucierpiał pod czas wojny domowej, dlatego przywrócenie i normalizacja rzemiosła ma szczególne znaczenie dla projektantki.

RaspberryPlum jest niezwykłą marką też dlatego, że każde z powstałych ubrań – to małe dzieło sztuki. Od debiutu na targach mody dziecięcej Pitti Bambino w 2014 roku RaspberryPlum zalicza same sukcesy. Główna nagroda Rising Star Award na targach Bubble London otworzyła Aleksandrze Matthews drzwi do licznych prestiżowych magazynów mody i światowych showroomów.

RaspberryPlum zachwyca przede wszystkim unikatowością i niezwykłym podejściem do mody. Tu nic nie jest na serio, nie jest oczywiste. Wiodącym motywem każdej kolekcji jest twarz, a właściwie jej elementy – usta, oczy, rzęsy w postaci aplikacji spoglądają na nas z wszystkich zaprojektowanej rzeczy. Muzyka mody, gdyby istniała, to z pewnością RaspberryPlum wiodłaby prym w tym nurcie. A żeby było ciekawiej sezon 2018 dla RaspberryPlum jest niezwykły o tyle, iż po raz pierwszy powstały ubrania dla dorosłych.

Od teraz w rytmie jazz zakołyszą się i mamy, i córki!

RaspberryPlumRaspberryPlum


Mat. pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.