Współczesny świat z każdej strony atakuje nas niepotrzebnymi informacjami i bodźcami, które trudno odeprzeć. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy  jak destruktywnie wpływa to na naszą pamięć i zdolność koncentracji. Jesienna atmosfera również nie sprzyja naszemu samopoczuciu. Jest jednak kilka trików, które skutecznie mogą Ci pomóc.

***

1/ Rano skoncentruj się na sobie, a nie na przeglądaniu Facebooka czy innych mediów.

2/ Przy pracy wyłącz wszystkie rozpraszacze – szczególnie messengera w telefonie, telewizor oraz niepotrzebne zakładki w przeglądarce.

3/ Dotleniaj mózg oddychając robiąc krótkie ćwiczenia oddechowe. Podczas przerw w pracy zacznij oddychać przeponą. Nabierz dużo powietrza, by brzuch (nie klatka piersiowa) zrobił się duży jak balon, przetrzymaj chwilę, po czym powoli wypuść powietrze nosem.

4/ Bądź kreatywna. Przełam codzienne przyzwyczajenia robiąc coś niekonwencjonalnego. Mózg lubi nowe wyzwania.

5/ Zadbaj o dietę. Jak wiadomo każdy ma inne zapotrzebowania żywieniowe, jednak podczas planowania diety powinnaś szczególnie zwrócić uwagę na obecność m.in. ciemnych owoców, orzechów, przeciwutleniaczy np. surowe kakao, pokarmów bogate w cynk, odpowiednio zbilansowane omega 3 i 6 oraz rośliny strączkowe.

6/ W ciągu dnia pozwól sobie na krótkie regeneracyjne drzemki. To właśnie wtedy wpada się na najlepsze pomysły.

7/ Jeżeli jesteś praworęczna częściej wykorzystuj lewą rękę i na odwrót. To nowe wyzwanie powoduje, że dwie półkule zaczynają ze sobą lepiej współpracować.

8/ Codziennie znajdź chwilę na rozluźnienie i medytację – wystarczy nawet 15 minut.

9/ Kreatywnie spędzaj czas z dzieckiem, wymyślając zabawy czy tworząc zabawki z materiałów znalezionych w domu. Spróbujcie stworzyć coś z niczego.

10/ Pobudzaj zmysły za pomocą olejków eterycznych. Szczególnie zapach rozmarynu wpływa na poprawienie pamięci krótkotrwałej.


Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.