Niewielu z nas prawdopodobnie wie, że nasze polskie wiśnie uznawane są za superfood, ponieważ jako źródło najskuteczniejszych antyoksydantów, unieszkodliwiają wolne rodniki odpowiedzialne za rozwój wielu chorób. Ponadto wspomagają pracę serca, regenerują mięśnie, pobudzają apetyt u niejadków i w sposób naturalny ułatwiają zasypianie.

***

Niezwykłe właściwości wiśni

Tak, tak wiśnie to skarbnica witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych cennych składników. Obfitują w wapń, potas i magnez, które wspomagają pracę serca oraz działają przeciwzapalnie. Wapń dodatkowo wzmacnia kości, mięśnie i nerwy. To cenny owoc, który powinny jeść zwłaszcza dzieci.

WIŚNIE NA DOBRY SEN

Wiśnie zawierają melatoninę, która pełni rolę naturalnego przeciwutleniacza, a dodatkowo reguluje rytm snu i czuwania. Regularne spożywanie wiśni może pomóc uregulować naturalny cykl aktywności organizmu i podnieść wydajność snu. Jeśli więc Wasze dziecko ma trudności z zasypianiem i rano wstaje zmęczone, szklaneczka soku wiśniowego może rozwiązać ten problem.

SOK WIŚNIOWY NA POBUDZENIE APETYTU

Brak apetytu u dzieci to częste zmartwienie zatroskanych rodziców. Masz w domu małego niejadka? Daj mu do szkoły buteleczkę naturalnego soku z wiśni bez dodatku cukru, konserwantów i wody np.: firmy Cherry Tree. Taki sok poprawi apetyt, ureguluje trawienie i przyspieszy metabolizm.

WIŚNIE PRZEZ CAŁY ROK

Sezon na wiśnie trwa zwykle około 1,5 miesiąca i przypada na środek wakacji. Nie oznacza to jednak, że nie możemy korzystać z bogactwa wartości odżywczych wiśni przez cały rok. Na rynku istnieją obecnie polskie firmy, które specjalizują się w produkcji w 100% naturalnych przetworów wiśniowych, które są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością oraz przez Internet przez cały rok.

TYLKO NATURALNE PRODUKTY Z WIŚNI

Musimy pamiętać, że tylko w 100% naturalne produkty z wiśni dostarczają pełnię wartości odżywczych. Dlatego też sprawdźmy na opakowaniu soku, z wiśni czy też konfitury czy nie zawiera przypadkiem konserwantów, sztucznych barwinków, siarki czy cukru. Wybierajmy zawsze te od sprawdzonych producentów, którzy kierują się zasadą zgodną z filozofią slow food, czyli dostarczają produkty najwyższej jakości, zdrowe i bezpieczne dla zdrowia.

NIE TYLKO SOK

Obecnie na rynku istnieje wiele wariacji na temat produktów z wiśni, które możemy spożywać przez cały rok. Możemy znaleźć klasyczny 100% wiśniowy sok bez dodatku cukru, konserwantów i wody. Syrop wiśniowy, doskonały do rozcieńczania z zimną, bądź ciepłą wodą, świetny, jako dodatek do napojów i deserów. Suszone wiśnie bez dodatku cukru, oleju, konserwantów oraz siarki a także wiśnie w akompaniamencie, bezcukrowej czekolady belgijskiej zawierającej 85% kakao np.: firmy Cherry Tree.

Niezwykłe właściwości wiśniNiezwykłe właściwości wiśni


Mat.pras. / Zdjęcia: Balvia.pl / Zdjęcie główne: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.