Święta w domu też są fajne

Święta w domu nie są takie straszne. Wszystko to kwestia nastawienia i dobrych humorów wszystkich domowników. Ale jeśli jeszcze nie jesteś przekonana na święta 2020 w domu, oto nasze sprawdzone sposoby na wspólny czas.

święta w domu

SKLEP

Święta w domu to nic strasznego. Jeśli tego nie potwierdzasz, powtarzaj sobie te słowa jak mantrę każdego poranka.

Najpierw pogoń za prezentami, potem za składnikami świątecznych potraw, bezustanna walka z czasem, sprzątanie, dekorowanie, aż w końcu…. Święta, czyli co? Pani domu przysypiająca z przemęczenia za świątecznym stołem, spięci goście wpatrujący się w telewizor, dzieci, dla których emocje kończą się, gdy prezenty są rozpakowane? Na pewno nie! Nie w Twoim domu, nie w tym roku! Święta 2020 chociaż w domu, będą równie piękne. Tak naprawdę zależy do tylko od Twojego nastawienia i pomysłu na wspólny czas.

Nie masz pomysłu na świąteczne aktywności inne niż wspólne jedzenie? Masz szczęście, MINT ma dla Ciebie kilka podpowiedzi! 

TOP 5 sposbów na sprawdzone święta w domu 

1. Zagrajmy podczas świąt w domu

Po pierwsze: nie tylko Ty jesteś odpowiedzialna za organizację świątecznych atrakcji podczas świąt w domu. Rozdziel zadania, wyznacz obowiązki. Niech każdy przywiezie ulubione gry: czas na rodzinną rywalizację! Może nawet z symboliczną nagrodą dla zwycięzców, hmm? Wybierzcie gry, w których możecie podzielić się na grupy lub grać w kilka osób. Doskonale sprawdzi się Tabu, Kalambury, 5 sekund lub Tempo. Najważniejsza jest dobra zabawa i zaangażowanie wszystkich uczestników! Nasze propozycje gier znajdziesz w prezentowniku MINT.

2. Rodzinne kolędowanie

Nawet jeśli ,,Last Christmas” usłyszałaś tuż po Wszystkich Świętych i masz już serdecznie dość świątecznych przebojów radiowych, pamiętaj, że kolędowanie to nie tylko odbiór muzyki! Czas najwyższy nie tylko słuchać, ale też wspólnie pośpiewać. Przygotuj śpiewniki z ulubionymi kolędami, nie ograniczajcie się do standardów – niech zaskoczą Was zupełnie nowe utwory! Włącz do kolędowania i małych, i dużych. Przy choince, wśród świątecznych zapachów, śpiewajcie i cieszcie się wspólnym czasem. Czyż to nie świetny pomysł na święta w domu?

3. Rodzinne czytania

Wszyscy uwielbiają słuchać historii, niech zatem najstarszy z Twojej rodzinki wybierze ulubioną świąteczną opowieść, zasiądzie przy choince i czyta. Zamieniamy się w słuch, zamykamy oczy i przenosimy się w krainę bohaterów. Repertuar dostosuj do wieku odbiorców. Pamiętaj, że w bajkach mnóstwo mądrości i przyjemności czeka też na starszych słuchaczy. A może czas na przekazanie rodowych historii? Kiedy, jeśli nie w święta dzieci mogą poznać swoje korzenie? Rozmawiajcie, czytajcie, opowiadajcie, pokazujcie zdjęcia – jesteśmy przekonane, że takie atrakcje bez problemu wpiszą się w Wasze rodzinne tradycje! Nie masz pomysłu na książki? Koniecznie zajrzyj TU.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

4. Let’s go outside!

Zapowiada się białe Boże Narodzenie, jednak nawet jeśli prognozy się nie potwierdzą: w święta nie należy siedzieć tylko w domu! Ruch na świeżym powietrzu to zawsze dobre rozwiązanie, nawet jeśli mróz szczypie w nosy. Może kulig, wyjście do lasu lub spacer z ogniskiem na zakończenie? Bitwa na śnieżki, podchody? Poczujecie się dzięki temu znacznie lepiej, a świąteczne smakołyki na pewno pod Waszą nieobecność nie znikną ze stołu, gwarantujemy! To naprawdę świetny pomysł na święta w domu.

5. Wieczór z domowym kinem i kakao

A gdyby tak zaplanować leniwy wieczór z dobrym świątecznym filmem i gorącym kakao? Niech to będzie świąteczny hit, ulubiony przez dorosłych, nieznany przez dzieci. Może jakiś polski klasyk, może wzruszające kino familijne? Do tego pyszne kakao z piankami, czekoladkami czy świątecznymi pierniczkami (nie oszukujmy się, w Święta słodkości na pewno nie zabraknie!), miękkie poduszki, koce i macie przed sobą wieczór idealny. Jeśli spędasz święta w domu, przyda Ci się nasza lista świątecznych filmów na Netflixie – KLIKNIJ TU.

A jeśli masz jeszcze inne pomysły na święta w domu, koniecznie napisz go w komentarzu!

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.