Szkoła bez prac domowych

Szkoła bez prac domowych? Czy to możliwe? Na łamach Pytania na Śniadanie rozmawiałam wraz z zaproszonymi gośćmi jak to naprawdę jest z tymi pracami domowymi i kto je w rzeczywistości odrabia? Zobacz nagranie z rozmowy!

szkoła bez prac domowych

SKLEP

szkoła bez prac domowych

Pytanie na Śniadanie x Mint Mag

Porozmawiajmy o szkole

16 stycznia 2023

Na zaproszenie Pytania na Śniadanie Bogna Bojanowska, redaktor magazynu dla mam Mint, rozmawiała na antenie wraz z zaproszonymi gośćmi o pracach domowych w szkole. 

Prace domowe towarzyszą dzieciom w polskich szkołach od kiedy pamiętamy, tylko nieliczne wprowadzają zmiany i z nich rezygnują.

W Pytaniu na Śniadanie zastanawiano się kto w rzeczywistości prace domowe odrabia. Zaproszony psycholog pokazywał różne dowody na to, że prace domowe realizowani rodzice.

Bogna Bojanowska nie raz pomagała dzieciom w odrabianiu pracy, jednak wyłącznie przy dużych projektach, mogli liczyć na większe wsparcie. Skąd tego rodzaju wsparcie? Przede wszystkim z uwagi na brak jasnych informacji i nierealizowanie wcześniej podobnego projektu. Przy kolejnych podobnych, Matteo i Nicolas radzili już sobie sami.

 

Inna zaproszona mama, projekt zielnika dla najstarszej córki, potraktowała jako zadanie dla całej rodziny. Nie był to jednak żmudny obowiązek szkolny, a wielka frajda dla wszystkich. Wyprawy do lasu, poszukiwanie liści, a potem ich preparowanie, zaangażowało z przyjemnością domowników. 

Rozmówcy doszli do jednego wniosku. Do momentu, w którym radość mają wszyscy, dopóty ma to sens. Gdy jednak odrabianie za dziecko ma formę rywalizacji, chęci podniesienia ocen, należałoby już zatrzymać się i zastanowić się co dalej.

Szkoła bez prac domowych zapewne nigdy nie będzie istnieć w Polsce, ale wierzymy głęboko, że nauczyciele kierujący się pasją i misją, będą zadawali ciekawe zadania, które rozwijają, a nie tylko prowadzą do żmudnej i nic nie wnoszącej pracy.

 

 

Aby zobaczyć pełne nagranie z audycji „Szkoła bez prac domowych” – KLIKNIJ TU.

szkoła bez prac domowych

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.