#mamaboss to pracująca mama, która nie chce żonglować pomiędzy pracą, a domem. Chce odpowiedzialnie i świadomie zarządzać swoim czasem, karierą i rozwojem.

Z korzyścią dla siebie, swoich dzieci i współpracowników. 

***

Oto 5 podstawowych wskazówek do wykorzystania w codziennej pracy dla #mamyboss.

1.BĄDŹ TU I TERAZ

Zasada jest prosta, bądź tu i teraz. W wyznaczonych godzinach na pracę, skupisz się na tym w 100%. Natomiast podczas czasu dla dzieci, oddajesz się temu w pełni. Zapewne sama wiesz już to doskonale, że praca z dzieckiem, to żadna praca. Ani dobrze nie wykonujesz swoich obowiązków, ani także nie jesteś obecna dla dziecka.

2. DOBRY PLAN TO PODSTAWA

Planowanie, to klucz do sukcesu. Poświęcasz jedyne 20 minut na planowanie, a zyskujesz porządek na cały tydzień. Planuj nie tylko najbliższy tydzień, ale miesiąc, a nawet rok. Pozwoli Ci to mieć jasny obraz planów i zobowiązań.

Na swojej dziennej liście zadań nie punktuj 50 czynności, myśl realnie, nie chodzi o ilość, a jakość. Wybieraj trzy najważniejsze, na których chcesz się skupić każdego dnia. Lubisz notatki, twórz papierową wersję listy, wolisz nowoczesne technologie wybierz dogodną aplikację np. ColorNote.

3. DELEGUJ

To nie przejaw słabości, ale siły. Całą sztuką jest podział zadań, w taki sposób, aby wspólne działania zmierzały w jednym wyznaczonym kierunku. Cała siła #mamyboss tkwi w umiejętnym podejściu do działań. 

4. OKREŚL SWOJE OCZEKIWANIA

Czy kiedykolwiek poświęciłaś czas, aby odpowiedzieć na proste pytanie „Jak chciałabym, aby wyglądało moje życie”? Często mamy w stosunku do siebie zbyt duże oczekiwania, czasem ich zmniejszenie, pozwala nam odetchnąć pełną piersią i faktycznie cieszyć się każdym dniem. 

5. SILNA GRUPA

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, którzy ciągną Cię do góry, którzy dodają Ci skrzydeł. Wspólnie raźniej iść przez życie, grupa #mamaboss dać może wsparcie, otuchę i świeże spojrzenie na biznesowe tematy.


Fot. Karina Papadopoulos

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.