Już w kwietniu w sklepach IKEA pojawi się nowa kolekcja ART EVENT 2017. To 12 limitowanych plakatów z ręcznie narysowanymi motywami autorstwa artystów z całego świata, wśród których znalazła się również polska ilustratorka Joanna Concejo.

IKEA od dawna zapewnia ludziom na całym świecie przystępne i funkcjonalne wzornictwo. Trzecia edycja kolekcji ART EVENT 2017 to kontynuacja misji marki polegającej na udostępnianiu wspaniałej sztuki każdemu. Dwie poprzednie serie dotyczyły sztuki ulicznej – STREET ART oraz fotografii – ART PHOTOGRAPHY. W tym roku cała uwaga artystów skupiła się na rysunku.

ph141449_i

Rysunek to fascynująca forma sztuki. Przypomina nam o znaczeniu bycia człowiekiem w świecie rządzonym szybkimi technologiami i rozwojem cyfrowym. Tegoroczne prace są pełne zmysłowości i cielesności. Każdy z artystów w charakterystyczny dla swojej twórczości sposób pozostawił dzięki nim swój ślad

– podkreśla Henrik Most, Dyrektor Kreatywny kolekcji.

IKEA od zawsze kieruje się zdecydowaną i prostą wizją dotyczącą sztuki. Kolekcja ART EVENT 2017, podobnie jak wcześniejsze, jest przystępna cenowo oraz dostępna dla wielu ludzi. Styl serii jest bardzo eklektyczny i różnorodny za sprawą tego, że artyści używają wielu technik – od grafitu, pióra i tuszu, kredek, węgla, akwareli, po gwasz czy pastele. Dwanaście plakatów jest niezwykle zróżnicowanych nie tylko pod względem zastosowanej techniki, ale też indywidualnego wyrazu oraz bardzo osobistego przekazu. Niektóre odzwierciedlają doświadczenia kulturowe i tematy społeczne, a inne chcą po prostu wywołać uśmiech na twarzy widza.

ph141450_i

Do stworzenia kolekcji zaproszona została grupa najciekawszych artystów z całego świata, zarówno początkujących, jak i tych z ugruntowaną pozycją. Wśród nich znalazła się mieszkająca w Paryżu Polka, Joanna Concejo. Jej wyjątkowe ilustracje wykonane węglem zainspirowały miłośników sztuki z całego świata. Do tworzenia swoich rysunków Joanna wybiera najbardziej podstawowe materiały: ołówek grafitowy, kolorowe ołówki i kartkę papieru.

To niezwykłe wyróżnienie. Wspieramy Joannę i zawsze jesteśmy dumni z polskich artystów odnoszących międzynarodowe sukcesy. Cieszymy się też, że ilustratorka jest częścią projektu, który udowadnia, że miejscem sztuki jest dom, a nie jedynie galerie czy muzea.

– mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Kolekcja ART EVENT 2017 to:

Steven Harrington – „Nie Przejmuj Się”

ph141458_iMicha Payer i Martin Gabriel – „Głębokie przemyślenia”

ph141456_i

Yasuto Sasada – „Matsuri”

ph141468_i (1)

Hahan – „Życie to Płacenie Rachunków”

ph141459_i

Koen Taselaar – „Naiwny Uprzejmy – Wymyślony Zespół 170”

ph141464_i (1)

Kevin Lyons – „Wielki Audio Dyn-a-mit!”

ph141463_i (1)

Joanna Concejo – „Wokół stołu”

ph141462_i

Amandine Urruty – „Tęcze”

ph141452_i

Jean Jullien – „Shelfie”

ph141461_i (2)Ragnar Persson – „Nocny spacer”

ph141466_i

Hell’O – „Jesteśmy jednością”

ph141460_iAmit Greenberg – „Montowanie Rzeczywistości”

limitowana kolekcja IKEA

Limitowana kolekcja ART EVENT 2017 będzie dostępna od kwietnia br. we wszystkich sklepach IKEA w całej Polsce.

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.