Jeśli czytasz Mammazine to znak, że jesteś kobietą, która chce od życia czegoś więcej i pragnie sama projektować swoją codzienność. Gratuluję odwagi i podjęcia działania – spełnianie własnych marzeń nie jest czymś prostym, dlatego tym bardziej jestem z Ciebie dumna. Aby pomóc Ci w realizacji swoich założeń, postanowiłam przygotować kilka rad, które skutecznie pomogą w zbudowaniu konkretnej strategii na osiągnięcie sukcesu. Zapraszam Cię do wspólnej wyprawy na szczyt.

Trening kariery

1. Uśmiechnij się

Bez pozytywnego nastawienia nie ma szans na powodzenie jakiegokolwiek projektu. Jeśli chcesz być architektką swojej przyszłości, musisz przede wszystkim tego chcieć i z całego serca pokochać wizję, do której dążysz.

Droga na szczyt nie jest łatwa, dlatego wiara we własne siły, energia i wytrwałość są fundamentem każdej strategii sukcesu.

Dobrym sposobem na podtrzymanie odpowiednich emocji jest stworzenie mapy marzeń. Odpowiednio skomponowana będzie idealną przypominają, motywującą do zrobienia kolejnego kroku na drodze do spełnionych marzeń. Powinna być pozytywna, czyli kolorowa, pełna pozytywnych obrazów i Twoich zapisków. Możesz wkleić na nią ulubione cytaty, zdjęcia, naklejki, obsypać brokatem Nie ma schematu, nie ma ograniczeń.

Jest tylko jedno założenie – za każdym razem kiedy na nią spojrzysz, musisz poczuć ogromną radość i ekscytację, która będzie Twoim motorem napędowym.

2. Skompletuj swój dream team

Realizując swoje plany, dobrze jest mieć wsparcie odpowiednio dobranych ludzi. Moja rada? Zrób porządek w relacjach. W miarę możliwości odetnij od siebie hejterów i tych, którzy zawsze mają odpowiedź na wszystko. Będą tylko niepotrzebnie podcinać Ci skrzydła, zamiast nich poszukaj kibiców, nauczycieli i motywatorów, wspierających Twoje działania.  Warto iść ramię w ramię z osobami posiadającymi doświadczenie w prowadzeniu biznesu oraz samodzielnej realizacji projektów zbliżonych do Twojego.

Dobrze jest też mieć kogoś, kto z nieukrywaną dumą będzie oklaskiwać kolejne osiągnięcia.

Dobór odpowiedniego otoczenia jest niezwykle ważne, ponieważ determinuje wiele działań. Jeśli czujesz wsparcie i wiesz, że masz na kim się oprzeć – stajesz się odważniejsza i bardziej ochoczo podejmujesz trudne decyzje biznesowe, a te najczęściej okazują się najbardziej korzystne.

3. Zdobywaj informacje

Prowadząc swoje projekty zauważyłam, że muszę zdobyć informacje z wielu różnych dziedzin. Musiałam zagłębić się w tajniki sprzedaży, marketingu, budowania stron, zarządzania zespołem… Jak widzisz jest tego całkiem sporo. Jeśli jednak chcesz być świadomą kobietą sukcesu, powinnaś przynajmniej orientować się w każdej z tych gałęzi biznesu, by wiedzieć czego oczekiwać np. od podwykonawców. Jak zatem zdobyć potrzebną wiedzę nie rujnując swojego budżetu? Inwestuj w książki. Bardzo wiele osób ignoruje je, wydając ogromne kwoty na szkolenia, które w mojej ocenie są odpowiednią inwestycją, wspomagającą uporządkowanie wcześniej zdobytych informacji. Jeśli jednak chcesz nauczyć się czegoś od podstaw – zainwestuj w poradniki. Bardzo często opisują dane zagadnienie krok po kroku – znacznie ułatwiając proces nauki. Odpowiednio dobrane książki będą również genialnym źródłem inspiracji i motywacji. Ważne jest, by wybrać takie, które są dobrze napisane, dostarczają określonych informacji, inspirują i dodają skrzydeł. Ja swoje znalazłam w Gdańskim Wydawnictwie Pedagogicznym m.in. „Skazana na sukces”. Polecam Ci serdecznie sprawdzenie ich oferty, ponieważ prezentowane publikacje są w przystępnej cenie oraz naprawdę dobrze opracowane.

4. Nie zamykaj się w domu

Jednym słowem  – bywaj. Lukratywne propozycje oraz ciekawe kontakty nie przyjdą do Ciebie same. Jeśli chcesz z powodzeniem realizować swoje marzenia, musisz zrozumieć, że stajesz się uczestnikiem rynku, gdzie rządzi popyt i podaż.  Skoro zdecydowałaś się na prowadzenie jakiegoś projektów to znaczy, z dostrzegłaś potrzebę godną zaspokojenia. Nie uda się jednak dotrzeć do grupy docelowej, nie podejmując próby odpowiedniej promocji. Oczywiście ta online jest bardzo ważna, ale prawdziwą wiarygodność i rozpoznawalną markę zbudujesz offline np. na spotkaniach networkingowych czy biznesowych.  W każdym mieście znajdują się większe lub mniejsze centra kulturowo –biznesowe, organizujące różnego rodzaju spotkania. Warto na nich bywać, by poznać lokalnych przedsiębiorców i rozwijające się inicjatywy, których możesz być częścią. Wszędzie czekają na Ciebie możliwości rozwoju – wystarczy po nie sięgnąć, dlatego gorąco zachęcam Cię do wydrukowania wizytówek, założenia marynarki i wyjścia z domu, by pokazać światu Twoją energię, pasję i projekt, który może pomóc w rozwiązaniu codziennych dylematów.

5. Nie bój się mówić o pieniądzach

Biznes to pieniądze. Dobrze jeśli idzie za nim jakaś konkretna wartość, misja i wizja. Nic jednak nie zmieni faktu, że tworząc konkretne rozwiązania chcemy być za nie wynagrodzone. Nie wstydź się mówić o tym, że dany produkt i usługa kosztuje tyle i tyle. Sprzedaż jest czymś naturalnym i nie powinno się patrzeć na nią przez pryzmat „wciskania”. Jeśli jesteś pewna jakości proponowanych rozwiązań – mów o tym.

Trening kariery

Edukuj swój rynek, mów o swojej historii – nie bądź anonimowa.

Nie od dziś się mówi, ze to emocje i historie sprzedają, a proces zamyka wartość, którą klient widzi w danym produkcie. Jeśli nie wiesz ile warto jest Twój biznes – zapytaj o to życzliwe Ci osoby.  Czytaj o sprzedaży, o sztuce negocjacji i zarządzaniu polityką cenową. Im więcej będziesz na ten temat wiedzieć, tym łatwiej wypracujesz swój indywidualny model sprzedaży – ten najbardziej naturalny i zgodny z Twoją osobowością. Kiedy dojdziesz do swojego schematu –zapomnisz o tym, ze sprzedajesz, naturalnie przejdziesz do przedstawiania propozycji współpracy.

6. Dbaj o siebie

W tym punkcie powiem Ci o czymś jeszcze  – dbaj o siebie, o swoje emocje. Masz prawo do niepowodzeń, do strachu to zniechęcenia, ale też do ogromnej dumy, radości i podekscytowania.

Masz prawo do tego, by czuć się zarówno cudowną żoną jak i matką i kobietą sukcesu. 

Nie musisz patrzeć na siebie tylko przez pryzmat jednej roli – nie daj się zaszufladkować. Jesteś kompletną osobą, która ma w życiu wiele zadań i może czuć się spełniona wypełniając każde z nich J I jeszcze jedno – odpoczywaj. Pracoholizm jest passe i mówi CI to naczelna pracoholiczka, która ostatnio nieco odpuściła i zauważyła…wzrost efektywności

Życzę Ci spełnienia w każdej dziedzinie życia. Marzenia to JESZCZE niezrealizowane cele, dlatego już dziś zrób dla siebie coś miłego oraz zrób pierwszy krok w drodze do sukcesu. Ja zaczęłam od przeczytania książki, może Ty również?

 

Autor: Kamila Czarnomska/Trening Kariery

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.