Uziemianie, mało znany sposób na relaks

Jesteśmy istotami bioelektrycznymi żyjącymi na planecie elektrycznej. Wszystkie nasze komórki transmitują wiele częstotliwości, które kierują naszym sercem, układem odpornościowym, mięśniami i układem nerwowym. Uziemienie podtrzymuje stabilność elektryczną naszych organizmów. 

Autor: Anna Kuryłek

uziemianie sposób na relaks

KUP TERAZ No. 11

Uziemianie, czy znasz już ten sposób na relaks?

Jesteśmy zbudowani z wody i minerałów, więc jesteśmy przewodnikami energii.  Przez kontakt z naturalnym podłożem dochodzi do wyrównania energii elektrycznej. Głęboki relaks dosłownie za darmo.

uziemianie sposób na relaks

Chodzenie boso – najprostsza sposób uziemiania się. 

Nie czekaj, zacznij od dziś!

Sposoby uziemienia, czyli relaks w pigułce

 

Istnieje wiele rodzajów uziemienia, ale zasada jest jedna. Koncentracja na ponownym połączeniu się z Ziemią. Można tego dokonać poprzez bezpośredni lub pośredni kontakt z naturalnym podłożem. Aby osiągnąć tą fazę relaksu nie potrzebujesz wiele. Nie czekaj, zacznij od dziś!

1* Chodzenie boso – najprostsza sposób uziemiania się. Czy kiedykolwiek będąc na dworze w ciepły letni dzień odczuwaliście potrzebę biegania boso po trawie? Jeżeli tak, to oznaczał to, że Wasz organizm domagał się kontaktu z Ziemią.

2* Leżenie na Ziemi Leżąc na ziemi, możesz zwiększyć kontakt między ciałem a ziemią. Możesz to zrobić na trawie w parku czy piasku na plaży. Miejsce i podłoże póki jest naturalne nie jest istotne. Ważne byście czuli się swobodnie i bezpiecznie.

3* Zanurzenie w wodzie Według zwolenników uziemiania, kontakt z żywą wodą może być przynosi takie same efekty jak chodzenie boso. Pływanie czy morsowanie również powoduje, że czerpiemy energię, która poprawia nasze zdrowie

4* Urządzenia uziemiająceJeżeli powyższe opcje są dla Was nie odpowiednie, można terapię przeprowadzić w zaciszu domowym. Poniższe przedmioty można znaleźć w Internecie np. maty, koce lub skarpetki uziemiające

uziemianie sposób na relaks

Dlaczego warto korzystać z uziemienia?

 

Temat uziemiania nie jest dostatecznie przebadany, jednak dużo osób dzieli się swoimi doświadczeniami. To co się powtarza w kwestii poprawy zdrowia to:

 

  • Chroniczne zmęczenie i zaburzenia snu
  • Niepokój i depresja
  • Chroniczny ból
  • Choroby układu krążenia

Zapisz się na mintowy newsletter!

Dołącz do naszej mintowej społeczności i poczuj miętę do dobrej lektury! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! 

uziemianie sposób na relaks

Ryzyko uziemienia, czy relaks może być szkodliwy?

 

 

Większość technik uziemiania takich jak spacer bosą stopą czy pływanie, jest stosunkowo bezpieczne. Tak w przypadku korzystania z prętów, maty czy innych urządzeń uziemiających może wystąpić ryzyko porażenia prądem. Dlatego należy dokładnie zapoznać się z instrukcją i kupować sprawdzony sprzęt.

Co więcej należy pamiętać, że schorzenia, takie jak chroniczne zmęczenie, ból i lęk, mogą być spowodowane jednostką chorobową więc nie należy pomijać konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem terapii uziemiającej.

I nawet jeśli dzisiaj nie jesteś gotowa ruszyć do lasu, aby biegać bosymi stopami po jesiennych liściach, zdejmij buty i skarpetki, i choćby już teraz korzystaj z technik uziemienia we własnym domu. Relaks, relaks i to jak dobry dla naszej duszy i ciała. To nie może być szkodliwe.

 

To jak, wchodzisz w to?

 

moda w ciąży - moce mamy

podobne artykuły

Zapisz się na newsletter

No.11 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.