Wakacje pod namiotem? Czemu nie!

Wybierając się na wakacje często szukamy tanich opcji, ale i luksusowych warunków co często nie idzie w parze. Odkładamy cały rok, by wydać te pieniądze na wymarzony czas, który w zatłoczonych hotelach, pensjonatach czy plażach nie spełnia naszych wyobrażeń. Dlatego czasami warto z czegoś zrezygnować na rzecz ciszy, spokoju i własnej przestrzeni. Odpocząć w wielu wymiarach, nie spiesząc się nigdzie, nie pakując się na cały dzień z myślą, że trzeba wrócić na czas na obiad lub szykując go rano by nie trzeba było z plaży zbyt szybko uciekać. Chciałabym was dziś zachęcić by wybrać się na pole namiotowe z dziećmi – niezależnie od ich wieku i pokazać wam jak dobrze zorganizować wyjazd i wybrać miejsce, by każdy był zadowolony.

ODPOWIEDNI WYBÓR MIEJSCA NA WAKACJE POD NAMIOTEM

To jedno z najważniejszych kryteriów. Wybierając się na pole namiotowe musimy kierować się nieco innymi przesłankami. Po pierwsze szukajcie miejsca bez placu zabaw. Uwierzcie, że dzieci potrafią się świetnie zorganizować, mają niesamowicie wybujałą wyobraźnię, a do świetnej zabawy będą potrzebowały jedynie wiaderka i łopatki, resztę niezbędnych akcesoriów znajdą na łonie natury. Po drugie toalety i dostęp do ciepłej wody. Oczywiście nie jest to rzecz wbrew pozorom niezbędna, jednak przydatna w razie niepogody, gdy słońce nie jest w stanie ogrzać nam prysznica turystycznego (o którym jeszcze wspomnę). Po trzecie miejsce nieco oddalone od większych miast, a mniej zatłoczone. Zdecydowanie przyjemniej spędzić czas w ciszy i spokoju, a do miasta dojechać autem. Po czwarte szukajcie miejsca bezpośrednio przy jeziorze, jest to niezastąpiony aspekt gdy chcemy przygotować obiad czy kolację. Nie musimy dzieciaków wyciągać siłą z wody, wystarczy, że ustawimy sobie kuchenkę gazową tak by mieć je na oku.

NIEZBĘDNE AKCESORIA NA WAKACJE POD NAMIOTEM

  1. Gdy wybieramy się całą rodziną, warto zainwestować w dobrej jakości namiot. Ważne również by był przestronny, najlepiej dwukomorowy z przedsionkiem, w którym urządzimy sobie „kuchnię”.
  2. To ważne zwłaszcza gdy okazuje się, że ziemia jest wilgotna i zimna od deszczu. A poza tym to zdecydowanie wygodniejsza opcja. Do tego pompka i parę chwil mamy naprawdę wygodne łóżko.
  3. Śpiwory. Istotne by były dobrej jakości i ciepłe, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przydatne podczas naprawdę zimnych nocy i przy dzieciach, które lubią się rozkopywać – nie mamy zmartwienia że będzie spało nie przykryte i zmarznie.
  4. Kuchenka gazowa. Idealne rozwiązanie gdy planujemy sami przygotowywać posiłki. Możemy dostać różne rodzaje takich kuchenek, na naboje lub po prostu małą butlę gazową, do której dokupimy palnik.
  5. Warto wcześniej zaplanować co będziemy przygotowywać do jedzenia. Stworzyć sobie menu, które pozwoli nam określić co będzie nam potrzebne – patelnia, garnek, dobry nóż, deska do krojenia, kilka pojemników plastikowych, drewniane łyżki, sztućce, kubki. Warto kilka produktów kupić wcześniej, chociażby na pierwsze dni, a nawet przygotować w domu.
  6. Zwykły, mały stolik by doskonale zorganizować sobie kuchnię w przedsionku naszego namiotu, tak by mieć wszystko pod ręką i móc przygotować posiłki. Oczywiście na polach namiotowych są zazwyczaj stoliki i krzesła z zadaszeniem, ale warto i w namiocie mieć ze sobą taki stolik.
  7. Lodówka. Nie jest to rzecz niezbędna, ale bardzo przydatna. Gdy mamy na polu namiotowym dostęp do prądu warto wziąć, ze sobą turystyczną lodówkę elektryczną. Przydaje się idealnie gdy zostają nam produkty ze śniadania czy obiadu, a z nieba leje się żar i nie ma szans by przetrwały chociażby do wieczora. Jeśli jednak nie posiadamy takiej lodówki, wystarczy, że będziemy dobrze planować posiłki, tak by nic co może się zepsuć nie zostawało.
  8. Prysznic turystyczny. Niesamowicie praktyczny i przydatny na polu namiotowym, gdy chcemy zaoszczędzić, a podczas upałów marzymy przecież o prysznicu każdego dnia. Taki worek z wodą kładziemy w nasłonecznionym miejscu na 3 godziny, mamy do niego mini rurkę prysznicową, wieszamy na drzewie i gotowe. Jeśli lubimy „budować” możemy nawet zorganizować sobie kabinę prysznicową lub po prostu kąpać się w stroju kąpielowym.

Nie zapomnijcie o koszu piknikowym, który idealnie przyda się podczas śniadania na pomoście no i oczywiście kawiarki, by o poranku przy wschodzącym słońca wypić ulubioną kawę !

Autor: Ewelina Szkutnik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.