Wiosna nadchodzi, słońce puka do okien, czujemy więcej energii do życia i chęci do działania! Jedyne co nam  zawadza to ciężar naszych ciał, zaczynamy uprawiać sport, więcej się ruszać i lepiej jeść. Marzymy o oczyszczeniu, o lekkości bycia. Są takie owoce i warzywa, które potrafią idealnie stawić czoła naszym wymaganiom!

Takim owocem jest jabłko, które sprzyja naszemu układowi trawiennemu i wspomaga naszą przemianę materii. Pektyna zawarta w jabłkach chłonie toksyny i usuwa je z naszego organizmu! Cytryna pobudza nasze jelita, doskonale alkalizuje i oczywiście wyposaża nas w ogrom witaminy C! Imbir z kolei działa silnie przeciwzapalnie, a przy tym doskonale oczyszcza! No i buraki – mistrzowie usuwania toksyn z wątroby, a do tego skarbnica żelaza i potasu! Wyobraźcie sobie więc sok z połączenia tych składników, przygotujcie go i pijcie na zdrowie!!!

DSC_3984

Składniki:

5 jabłek

1 burak

¼ cytryny

2 cm świeżego imbiru

Dokładnie umyjcie i obierzcie jabłka, buraka i cytrynę. Z jabłek usuńcie dodatkowo gniazda nasienne. Imbir obierzcie ze skóry. Zmiksujcie wszystko w sokowirówce bądź wyciskarce! Smacznego oczyszczenia!

Tekst/zdjęcia: Ewelina Szkutnik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.