Wiosna nadchodzi, słońce puka do okien, czujemy więcej energii do życia i chęci do działania! Jedyne co nam  zawadza to ciężar naszych ciał, zaczynamy uprawiać sport, więcej się ruszać i lepiej jeść. Marzymy o oczyszczeniu, o lekkości bycia. Są takie owoce i warzywa, które potrafią idealnie stawić czoła naszym wymaganiom!

Takim owocem jest jabłko, które sprzyja naszemu układowi trawiennemu i wspomaga naszą przemianę materii. Pektyna zawarta w jabłkach chłonie toksyny i usuwa je z naszego organizmu! Cytryna pobudza nasze jelita, doskonale alkalizuje i oczywiście wyposaża nas w ogrom witaminy C! Imbir z kolei działa silnie przeciwzapalnie, a przy tym doskonale oczyszcza! No i buraki – mistrzowie usuwania toksyn z wątroby, a do tego skarbnica żelaza i potasu! Wyobraźcie sobie więc sok z połączenia tych składników, przygotujcie go i pijcie na zdrowie!!!

DSC_3984

Składniki:

5 jabłek

1 burak

¼ cytryny

2 cm świeżego imbiru

Dokładnie umyjcie i obierzcie jabłka, buraka i cytrynę. Z jabłek usuńcie dodatkowo gniazda nasienne. Imbir obierzcie ze skóry. Zmiksujcie wszystko w sokowirówce bądź wyciskarce! Smacznego oczyszczenia!

Tekst/zdjęcia: Ewelina Szkutnik

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.