Wózek Flip XT2 jak zapewnia Mamas&Papas jest bezkonkurencyjny w swojej klasie wózków spacerowych typu 2w1. Sprawdziłyśmy, czy za słowami idą faktycznie pozytywne wrażenia z jego użytkowania.

Wózek przyjeżdża do nas w dwóch paczkach, otwieramy z wielką niewiadomą. Znamy markę Mamas & Papas bardzo dobrze, wiemy czego możemy się spodziewać, ale nowości zawsze budzą w nas niecierpliwość.

Wózek Flip XT2 testujemy w wersji spacerowej, zanim jednak zaczniemy testy musimy go złożyć. Niestety na wstępnie mały minus za trudność w złożeniu wózka, brak jasnej  instrukcji zawsze jest dla nas problemem, na szczęście w dobie internetu radzimy sobie jak możemy. I tak naprawdę to, co wydawało nam się trudne, okazuje się w rzeczywistości banalnie proste. Wózek po zaprzyjaźnieniu się, składa się i rozkłada się dosłownie w minutę. Wszystko kwestia wprawy!

Bardzo przydatny okazał się uchwyt w gondoli, pozwala sprawnie przenosić w nim malucha przy składaniu wózka. To bardzo pomocne rodzicom rozwiązanie, doceniałam praktycznie każdego dnia. Sama budka jest bardzo obszerna, chroni dziecko przed słońcem, wiatrem, maluch czuje się w niej dobrze opatulony i ukołysany. Brawo za ochronę przeciwsłoneczną UPF 50+, idealne rozwiązanie nie tylko dla noworodków.

Rączka wózka jest teleskopowa i pokryta eko-skórą. Rozpieściły nas marki bardzo tymi personalizowanymi możliwościami wózka. Wózek Flip XT2 ma regulowaną rączkę w zakresie 100-104 cm. Faktycznie jest to rozwiązanie, które pozwala z przyjemnością korzystać z wózka i mamie i tacie, i osobie niskiej i wysokiej. Dodatkowo pasek na rękę daje jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

Wózek ma bardzo praktyczny system składania, da się go złożyć bez problemu tylko jedną ręką. Po złożeniu łatwo go przenosić i wbrew pozorom cały wózek zajmuje nie wiele miejsca w bagażniku, budka jest bowiem bardzo poręczna, a komfortowa dla dziecka zarazem. Co więcej wózek sam stoi w pozycji złożonej. To pierwszy z testowanych przez nas wózków, który tak dobrze wpasował się w nasz rodzinny samochód.

Wózek ma amortyzowane koła, co jest plusem zwłaszcza przy jeździe w terenie. Wózek Flip XT2 sprawdzi się zatem nie tylko jako miejski wózek, ale również praktyczny pojazd na wyjazdy i spacery po parku czy leśnych ścieżkach. Koła są bardzo przyczepne do podłoża i co najważniejsze pomysłowy hamulec, który nie zniszczy butów. Być może to detal, ale każda kobieta go doceni.

Mały minus za wagę, przy całej stabilności i trwałości, dla mnie jest dosyć ciężki, co poczułam na kilku kilometrowym spacerze. Być może nie można mieć ciastka i zjeść ciastko. Przy braku windy, moje plecy odczuły boleśnie noszenie go na zaledwie pierwsze piętro.

Wózek ma dosyć duży i głęboki koszyk, do którego trudno się dostać gdy wózek jest w postaci gondoli.

Sam design to wisienka na torcie, który esteci docenią bardzo. Widać prawdziwe mistrzostwo w wykończeniu. Wózek jest trwały, co nie jest ewidentne przy wózkach typu 2w1. Tutaj nie ma prawa nic się zniszczyć, wózek ma przetrwać i dzielnie służyć często nawet 3 lata.

Wózek prowadzi się niezwykle łatwo, ma idealną budkę dla maluszka, świetny design i mimo kilku minusów mogę śmiało powiedzieć, że w swojej kategorii to zdecydowanie dobry wybór.

Cena wózka z gondolą: ok. 3 000 zł

Testowały: Bogna i Zoe

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.