Wózek Flip XT2 jak zapewnia Mamas&Papas jest bezkonkurencyjny w swojej klasie wózków spacerowych typu 2w1. Sprawdziłyśmy, czy za słowami idą faktycznie pozytywne wrażenia z jego użytkowania.

Wózek przyjeżdża do nas w dwóch paczkach, otwieramy z wielką niewiadomą. Znamy markę Mamas & Papas bardzo dobrze, wiemy czego możemy się spodziewać, ale nowości zawsze budzą w nas niecierpliwość.

Wózek Flip XT2 testujemy w wersji spacerowej, zanim jednak zaczniemy testy musimy go złożyć. Niestety na wstępnie mały minus za trudność w złożeniu wózka, brak jasnej  instrukcji zawsze jest dla nas problemem, na szczęście w dobie internetu radzimy sobie jak możemy. I tak naprawdę to, co wydawało nam się trudne, okazuje się w rzeczywistości banalnie proste. Wózek po zaprzyjaźnieniu się, składa się i rozkłada się dosłownie w minutę. Wszystko kwestia wprawy!

Bardzo przydatny okazał się uchwyt w gondoli, pozwala sprawnie przenosić w nim malucha przy składaniu wózka. To bardzo pomocne rodzicom rozwiązanie, doceniałam praktycznie każdego dnia. Sama budka jest bardzo obszerna, chroni dziecko przed słońcem, wiatrem, maluch czuje się w niej dobrze opatulony i ukołysany. Brawo za ochronę przeciwsłoneczną UPF 50+, idealne rozwiązanie nie tylko dla noworodków.

Rączka wózka jest teleskopowa i pokryta eko-skórą. Rozpieściły nas marki bardzo tymi personalizowanymi możliwościami wózka. Wózek Flip XT2 ma regulowaną rączkę w zakresie 100-104 cm. Faktycznie jest to rozwiązanie, które pozwala z przyjemnością korzystać z wózka i mamie i tacie, i osobie niskiej i wysokiej. Dodatkowo pasek na rękę daje jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

Wózek ma bardzo praktyczny system składania, da się go złożyć bez problemu tylko jedną ręką. Po złożeniu łatwo go przenosić i wbrew pozorom cały wózek zajmuje nie wiele miejsca w bagażniku, budka jest bowiem bardzo poręczna, a komfortowa dla dziecka zarazem. Co więcej wózek sam stoi w pozycji złożonej. To pierwszy z testowanych przez nas wózków, który tak dobrze wpasował się w nasz rodzinny samochód.

Wózek ma amortyzowane koła, co jest plusem zwłaszcza przy jeździe w terenie. Wózek Flip XT2 sprawdzi się zatem nie tylko jako miejski wózek, ale również praktyczny pojazd na wyjazdy i spacery po parku czy leśnych ścieżkach. Koła są bardzo przyczepne do podłoża i co najważniejsze pomysłowy hamulec, który nie zniszczy butów. Być może to detal, ale każda kobieta go doceni.

Mały minus za wagę, przy całej stabilności i trwałości, dla mnie jest dosyć ciężki, co poczułam na kilku kilometrowym spacerze. Być może nie można mieć ciastka i zjeść ciastko. Przy braku windy, moje plecy odczuły boleśnie noszenie go na zaledwie pierwsze piętro.

Wózek ma dosyć duży i głęboki koszyk, do którego trudno się dostać gdy wózek jest w postaci gondoli.

Sam design to wisienka na torcie, który esteci docenią bardzo. Widać prawdziwe mistrzostwo w wykończeniu. Wózek jest trwały, co nie jest ewidentne przy wózkach typu 2w1. Tutaj nie ma prawa nic się zniszczyć, wózek ma przetrwać i dzielnie służyć często nawet 3 lata.

Wózek prowadzi się niezwykle łatwo, ma idealną budkę dla maluszka, świetny design i mimo kilku minusów mogę śmiało powiedzieć, że w swojej kategorii to zdecydowanie dobry wybór.

Cena wózka z gondolą: ok. 3 000 zł

Testowały: Bogna i Zoe

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.