Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze początek tygodnia będzie dla nas łaskawy, ale we wtorek wszystkie dzieci spakują swoje plecaki, w których wylądują kredki, lunchboxy wypełnione przez przejętych rodziców i bidony pełne po brzegi. Nie zabraknie zapewne ulubionej zabawki. W rękę chwycą worek z butami i powędrują po raz pierwszy do przedszkola albo szkoły. Dla wielu rodziców to taka sama nowość jak dla dzieci. 

Dziś podpowiadamy Wam co jest niezbędne w wyprawce przedszkolaka. O czym nie możemy zapomnieć i co na pewno się przyda!

wyprawka przedszkolaka

 

 

1. Plecak – to chyba najważniejszy element przedszkolaka. W nim ukryją się skarby, które pozwolą na poradzenie sobie z tęsknotą i sprawią, że dziecko poczuje się bezpieczniej. W nim znajdą potrzebne akcesoria i przyjemne dla podniebienia niespodzianki od rodziców.
/Plecak dla dzieci Zoo Pack Żyrafa/

2. Lunchbox – każdy rodzic na pewno będzie się martwił czy dziecko coś zjadło, czy mu smakowało, czy nie jest głodne. Z przyjemnością przygotuje więc dla swojego malucha coś smakowitego i zapakuje do plecaka.
/TWÓJ LUNCHBOX – ŚNIADANIÓWKA + NAKLEJKI GOODBYN FIOLETOWY/

3. Kocyk – najmłodsze przedszkolaki miewają drzemki poobiednie, dlatego też warto zaopatrzyć dziecko i miły, przytulny kocyk.
/EFFII – kocyk dziecięcy/

4. Ulubiona przytulanka – maluchowi przyda się wsparcie przyjaciela.
/ 2RABBITS – PRZYTULANKA PAN LIS CHYTRUSEK/

5. Kredki, farby, pędzelki – czyli akcesoria do wyrażania własnego „ja” podczas prac plastycznych.
/kredki PLAYON CRAYON/

6. Bidon – co prawda w przedszkolu dzieci dostają napoje do każdego posiłku, ale warto by nasz przedszkolak miał w plecaku bidon z wodą i mógł napić się po szalonej zabawie z nowymi kolegami.
/ bidon CONTIGO/

7. Worek na buty – każdy przedszkolak potrzebuje obuwia na zmianę, które sam dzielnie zaniesie do przedszkola. Worek na buty to idealne rozwiązanie, chociażby dlatego, by nie obciążać dodatkowo pleców.
/Worek na buty BOBO CHOSES/

8. Szczoteczka do zębów – dbałość o higienę jamy ustnej jest bardzo ważna, każdy przedszkolak potrzebuje własnej szczoteczki i kubeczka by myć ząbki po każdym posiłku.
/Szczoteczka do zębów CURAPROX/

9. Buty – ważne by były wygodne, dobrze wyprofilowane i przede wszystkim „łatwe w obsłudze”. Najlepsze będą buty na rzep lub wsuwane na nogę tak, by nasz mały przedszkolak mógł sobie poradzić samodzielnie.
/kapcie SLIPPERS FAMILY/

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.