Wyprawka szkolna w stylu eko. 4 produkty, które chronią środowisko

4 ekoprodukty w wyprawce szkolnej Twojego dziecka. Zadbaj o środowisko, kupuj pisaki z biotworzywa i daj drugie życie lekko zużytym rzeczom

wyprawka szkolna

SKLEP

Powrót do szkoły dla każdego rodzica oznacza wydatek, a dla naszej planety kolejne tony plastiku wyprodukowanego specjalnie na tę okazję. Chcąc zadbać o środowisko warto, kupując przybory szkolne, nastawić się na produkty z biotworzywa, które można wielokrotnie przetwarzać. Jak zatem skompletować wyprawkę szkolną w stylu eko? Podpowiadamy.

Jak być eko w nadchodzącym roku szkolnym?

Bycie w zgodzie z naturą to nie tylko kupowanie ekoproduktów, ale też dawanie nowego życia lekko zużytym rzeczom. Oto przykłady, jak możesz to zrobić:
– zaceruj albo przyklej zabawną łatkę na lekko dziurawy plecak lub worek przedszkolny Twojego dziecka, zamiast wyrzucać go do kosza,
– wykorzystaj to, co już masz. Na pewno w piórniku Twojego małego ucznia są przybory z ubiegłego roku szkolnego, które nie zostały wykorzystane do końca. Przeglądnij poprzednią wyprawkę szkolną i zrób listę, czego tak naprawdę Twoje dziecko potrzebuje,
– użyj wielorazowych produktów, np. bidonu na wodę lub długopisów i piór, które można napełnić ponownie.

wyprawka szkolna

Kupuj mądrze

Spraw, by wyprawka szkolna była nie tylko eko, ale i praktyczna. Pióra kulkowe są uwielbiane przez dzieci, ponieważ zapewniają płynniejsze pisanie, dzięki czemu ręka mniej się męczy. Pióro bez stalówki będzie alternatywą dla młodszych uczniów, którzy nie są jeszcze obyci z kreśleniem literek piórem wiecznym. Kupując przybory do szkolnej wyprawki, zwróć uwagę na to czy można je napełniać wielokrotnie. Pióro kulkowe Schneiderpen z serii Breeze wykonane jest w 95% w przetworzonego plastiku i posiada specjalne kartridże wypełnione tuszem. Posługiwanie się piórem usprawnia naukę pięknego pisania i ułatwia zapamiętywanie szkolnych notatek. Dla starszych dzieci i nastolatków świetnym rozwiązaniem będzie korzystanie z pióra wiecznego z serii Voice z egzotycznym wzorem.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Łącz i zakreślaj!

Mnogość i różnorodność przyborów do pisania sprawia, że piórniki uczniów są przepełnione, przez co część pisaków nigdy nie zostanie użyta. Niestety jest to mało ekologiczny sposób. Użyj długopisów LINK-IT z systemem umożliwiającym łączenie zakreślaczy i flamastrów w jeden pisak. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce w piórniku i przysłużysz się planecie. Zakreślacz nie toczy się po biurku, dzięki trójkątnej budowie. Ergonomiczne, gumowane pisaki są wykonane z biotworzywa i rozmiarem doskonale pasują do piórników szkolnych.

wyprawka szkolna
wyprawka szkolna

Kolor(l)ove

Dlaczego warto postawić na ekozakreślacze? Ich właściwości nie różnią się od plastikowych, a sprzyjają środowisku. Zwróć uwagę, czy produkt posiada odpowiedni certyfikat, np. tak jak cienkopisy Line-Up z najbardziej znanym na świecie oznakowaniem „Blue Angel”. Neonowe pisaki dostępne są w 30 różnych kolorach, ale można kupić je też pojedynczo. Sprawdzą się zarówno dla dzieci jak i nastolatków.
wyprawka szkolna
wyprawka szkolna

Kompletując wyprawkę szkolną dla Twojego dziecka, warto kierować się nie tylko jakością i ceną — pamiętaj o dobru naszej planety. Kupuj rozważnie, a najlepiej sporządź listę, czego dokładnie potrzebujesz. Na zakupy wybierz się bez dzieci, co ułatwi kupowanie bez emocji i przyspieszy całe zadanie. Dowiedz się więcej na Schneiderpen Polska.

wyprawka szkolna

Artykuł powstał przy współpracy z marką Schneiderpen Polska.

wyprawka szkolna

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.