Florence Rolando autorka czytanego na całym świecie bloga Pirouette, dziennikarka lifstylowa, oraz pomysłodawczyni targów dziecięcych Bubble Trade Show w Londynie. Przez 15 lat mieszkała w Paryżu, gdzie ukończyła szkołę Zarządzania Modą i Tekstyliami we Francuskim Instytucie Mody. Następnie zgłębiała tajniki mody dziecięcej w Mediolanie, gdzie również rozpoczęła swoją 8 letnią współpracę z magazynem MILK. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie pracuje i mieszka wraz z mężem i trzema córkami. MINT MAG opowiada o swojej pasji i pracy.

MINT MAG: Opowiedz nam proszę, jak rozpoczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?

PIROUETTE | FLORENCE ROLANDO: Po prostu znalazłam się we właściwym miejscu we właściwym czasie. W 2003 roku gdy zaczynałam, branża dziecięca dopiero rozkwitała, a Mediolan był wtedy stolicą mody dla dzieci, prasa i marki wręcz prześcigały się żeby tam być. Dołączyłam w tym samym roku do redakcji magazynu MILK tuż przed publikacją pierwszego numeru. Krótko potem przeprowadziłam się do Nowego Yorku, gdzie współpracowałam z magazynem jako korespondentka. Wtedy też narodził się pomył, żeby rozpocząć organizację targów dziecięcych.

MINT MAG: Jak według Ciebie przez ostatnie 10 lat ewoluowała moda dziecięca?

PIROUETTE : Moda dziecięca stała się bardzo kreatywna, nie tylko pod kątem ubrań, ale również biorę pod uwagę meble, dekoracje czy zabawki. To naprawdę cudowne wejść do sklepu dziecięcego i zobaczyć szereg rewelacyjnych produktów najwyższej jakości, wykonanych z myślą o ochronie środowiska. Obecnie rynek produktów dla dzieci jest równie wyrafinowany jak ten skierowany do dorosłych, ale posiada własna identyfikację, kreatywny świat, który czyni go miejscem niezwykle inspirującym i wyjątkowym.

MINT MAG: Jak narodził się pomysł na Bubble Trade Show?

PIROUETTE : Po raz pierwszy pomysł ten pojawił się w Nowym Yorku, wiele bowiem znajomych z Europy pytało mnie o rekomendacje I pomoc w sprzedaży I promocji swoich kolekcji w Stanach. Jednocześnie kilka firm z Manhattanu i okolic poszukiwało sympatycznego miejsca, w którym zakupić mogliby nowe marki. I tak to wszystko się zaczęło, postanowiłam wykorzystać możliwość i po prostu działań.

MINT MAG: Bubble Trade Show ma swoje miejsce w kalendarzu imprez, a zdradź proszę czym zajmujesz się obecnie?

PIROUETTE : Dzisiaj otacza nas niezliczona ilość produktów, dostępna w każdej cenie. Z drugiej stronie konsumenci wyrobili sobie styl, mogą kupić co chcą, gdzie chcą i kiedy tylko zapragną. W moim przekonaniu doszliśmy do etapu, w którym potrzebują obecnie mniej wskazówek w temacie mody dziecięcej. Następne wyzwanie to znaleźć produkt, który jest najbardziej odpowiedni dla dzieci. Aby połączyć piękne z wygodnym. I w tym celu właśnie rozwija dobrego samopoczucia. Świat się zmienia, wszyscy musimy konsumować mniej, ale bardziej świadomie. Nie tylko mając na uwadze naszą planetę, ale przede wszystkim zdrowie naszych dzieci.  Mam dobre w tym temacie zaplecze, otacza mnie też gro ekspertów nie tylko z dzieciny mody, ale również medycyny, co pozwala mi zabierać głos na tym polu.

MINT MAG: Musisz, być bardzo zapracowaną osobą. Powiedz, jak wygląda Twój typowy dzień?

PIROUETTE : Zazwyczaj już od samego rana konsultuję I sprawdzam wiadomości na telefonie. Spędzam też dużo czasu w kuchni, odkąd gotuję wszystko od a do z. Nie kupuje żadnych przetworzonych produktów, dzięki czemu moja rodzina jest bardziej pełna energii i radości. A ciągłe dreptanie między kuchnią a komputerem dają niezłe ćwiczenia każdego dnia!

MINT MAG: Na Twoim koncie liczne współprace, którą dzisiaj wspominasz najmilej?

PIROUETTE : Uwielbiam pracować dosłownie z każdym z branży dziecięcej, co więcej współpraca jest dużo bardziej relaksująca niż przy działaniach w modzie dla dorosłych. Przez 8 lat współpracowałam z magazynem MILK i wspominam cudowne chwile. Równie dobrze wspominał współpracę jako korespondentka z Nail Magazin z Hiszpanii. Ale najlepsze co mnie spotkało to pierwsze targi Bubble New York, było kilka marek lokalnych, a poza tym znakomita większość z zagranicy. To było piękne!

MINT MAG: Nasze czytelniczki ciekawe są, co Twoim zdaniem będzie hitem w sezonie S/S 2016?

PIROUETTE : Myślę, że natura nadal będzie inspirowała nas wszystkich, powrócą znowu wzory, kolory oraz grafika.

MINT MAG: Otaczasz się modą każdego dnia, a czym jest dla Ciebie blog, to przedłużenie pasji do mody?

PIROUETTE : To przede wszystkim cudowne miejsce, w którym spotykam ludzi i wymieniam idee i pomysły. Zawsze czekam na moment, w którym nowa marka przesyła mi swoje produkty czy materiały prasowe. Jest wokół mnie tyle kreatywności i pozytywnej energii.

MINT MAG: Uwielbiasz nowości, ale jestem przekonana, że masz swoje ulubione marki dziecięce, must have bez względu na sezon?

PIROUETTE : Uwielbiam dosłownie wszystkie belgijskie ( (Simple Kids, Maan, Gold, Max et Lola, Morley…). Mają ogromne poczucie estetyki, wzoru, szycia, kolorów i wzorów. Zakładasz ich ubrania, czujesz się komfortowo i idealnie, tworzą również unikalny styl. Jestem również fanką Petit Bateau, to marka którą sama nosiłam jako dziecko. Ciągle jest gdzieś blisko, nigdy nie traci Klienta z oczu, i co lubię najbardziej współpracuje z doskonałymi artystami. Litwa i Łotwa również pojawiły się na horyzoncie ze świetnymi markami (np. Paade Mode), I oczywiście Polska , bardzo lubię EFVVA, ich kolekcja jest ręcznie malowania, inspirowana sztuką.

MINT MAG: My również uwielbiamy EFVVA, naszą współpracę można podziwiać w ostatnim wydaniu MINT MAG 🙂 Moda modą, słodkość to słabość każdej z nas. Ty też masz swoja ulubioną cukiernie czy kawiarnię?

PIROUETTE : W ubiegłym roku odwiedziliśmy Wilno, gdzie jedliśmy najlepsze ciasta i piliśmy cudowne smoothies w Raw 42. Wszystko cudownie. Wszystko surowe wegańskie, totalnie smaczne i wciągająca.

MINT MAG: Gdybyś miała wskazać swoje ulubione miejsce w sieci, byłoby to….?

PIROUETTE : Mogę siedzieć godzinami na www.moodaway.com. To trochę jak Pinterest dla podróżujących. Możesz dodawać zdjęcia z wakacji i dzielić się nimi ze znajomymi. Sprytne i zabawne!

MINT MAG: Nie ma to jak rekomendowane miejsca i produkty, podzielisz się z nami swoim ulubionym sklepem dla dzieci?

PIROUETTE : Zdecydowanie jest to sklep dla dzieci Sweet William na Brooklynie.

MINT MAG: Jesteś mamą trzech córeczek, co jako mama masz zawsze w torebce, pytam z czystej ciekawości?

PIROUETTE : Nie zgadniesz 🙂 Figurkę Księżniczki Leia z lego, którą podkradłam swoim dzieciom.

Dziękuję za rozmowę! Życzymy realizacji pasji i pomysłów, kibicujemy i będziemy śledzić uważnie. Powodzenia!

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.