Plastyczne zabawy dla 3 latka

Oto plastyczne zabawy dla 3 latka, które pozwolą na fajną i kreatywną zabawę. Niech wspólny czas będzie ciekawy i pomysłowy.

zabawy dla 3 latka

#ZOSTAŃWDOMU – POTRZEBA MATKĄ WYNALAZKÓW

 

Bogna Bojanowska – Redaktor Naczelna magazynu MINT oraz Wedding Plannerka Wytwórni Ślubów , mama Matteo, Nicolasa i Zoe, przygotowała zestaw kreatywnych zabaw plastycznych. To proste pomysły, które nie tylko ciekawie zajmą czas, ale pozwolą na rozwijanie dziecięcych umiejętności.

TOP 4 – PLASTYCZNE ZABAWY DLA 3 LATKA

 

Bogna w trudnym czasie kwarantanny szybko przeorganizowała godziny pracy, sprawnie żongluje czasem między dziećmi a domowym biurem. Jej wrodzone zdolności organizacyjne i kreatywne pomysły przychodzą jej z pomocą zwłaszcza w tym trudnym czasie. Bogna jest do dyspozycji swoich Klientów, wdraża program kryzysowy dla swoich firm, ale też dba o to, aby jej trójka dzieci ciekawie spędzała czas. Od pierwszych dni kwarantanny w domu wprowadziła nowy plan dnia, jest w nim czas na naukę dla jej 10-letnich synów, ale też codzienna aktywność fizyczna i sporo kreatywnych zabaw, które pozwalają rozwijać się i miło spędzać czas. Z myślą o młodszych dzieciach, Bogna przygotowała 4 plastyczne zabawy dla 3 latka. Przy każdej zabawie Bogna stara się pokazać córce Zoe coś nowego w myśl zasady nauka przez zabawę.

No1 – Pieczątki z ziemniaka

Gdy nie można pójść do sklepu, wracam do sprawdzonych sposobów z własnego dzieciństwa. Zawsze mam w domu ziemniaki, tym razem wykorzystałam je do stworzenia ziemniaczanych pieczątek. Wystarczą 2 ziemniaki, aby przygotować 4 różne wzory. Wystarczy przeciąć ziemniak na pół, wyciąć preferowany wzór, zamoczyć ziemniak w farbie i pieczątki gotowe. Przy tej okazji uczę Zoe jakie nowe barwy powstają z wymieszania barw podstawowych.
pieczątki z ziemniaka
zabawy dla 3 latka
zabawy dla 3 latka
pieczątki z ziemniaka

No2 – Kamienne owady

Ta zabawa dla 3 latka jest naprawdę prosta i przyjemna. Z domowego ogródka przynosimy kamyki, mniejsze większe, okrągłe lub płaskie. Kształt nie ma znaczenia. Sięgamy po ulubioną książkę ze zwierzątkami, niech będzie skarbnicą inspiracji, przygotowujemy zestaw kolorowych mazaków i ruszamy do dzieła. Na kamykach malujemy dowolnie wybrane owady: muszki, pszczoły, biedronko i inne, które tylko sobie wymarzymy.  Przy tej zabawie korzystam z okazji i uczę Zoe piosenki o biedroneczkach. Chyba każdy ją zna, a ja ją pamiętam doskonale z czasów, gdy sama byłam małą dziewczynką.

 

kreatywne zabawy dla dzieci
zabawy dla 3 latka
zabawy dla 3 latka

No3 – Makaronowe motylki

Jestem przekonana, że w spiżarni znajdziecie makaron kokardki. Posłuży nam on do stworzenia rodziny motylków. My do zabawy wykorzystałyśmy farby olejne, jest to bowiem świetna okazja, aby pokazać Zoe coś nowego. Maczamy pędzelek w farbie i puszczamy wodze fantazji. W 15 minut powstaje cała masa różnobarwnych motylków. Przy tej zabawie pokazuję córeczce jak gąsienica przemienia się w pięknego motylka. Znasz książkę o bardzo głodnej gąsienicy? To jedna z naszych ulubionych. Nigdy nam się nie nudzi.
zabawy dla 3 latka
farby dla dzieci
zabawy dla 3 latka
zabawy dla 3 latka

No4 – Słoneczko

Wraz z pierwszymi promykami słońca za oknem, zamarzyło nam się własne słoneczko w domu. Wykorzystując tekturę z papieru toaletowego, robimy władne w domowym zaciszu. To bardzo proste zadanie nacinam tekturkę, a potem wystarczy maczać ją w wylanej do miseczki farbie plakatowej. Przy tej zabawie robimy z Zoe domową galerię jej prac. Na wielkie otwarcie zapraszamy resztę domowników.
zabawy dla 3 latka
zabawy dla 3 latka
zabawy dla 3 latka
zabawy dla 3 latka

SKLEP

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.