Zaskocz mamę! Oto praktyczne porady specjalistki od przyjęć dla mam Kingi Kołodziejak, jak zorganizować powitanie świeżo upieczonej mamy.

Narodziny dziecka. Wydarzenie, które w mgnieniu oka zmienia bieg dotychczasowych zdarzeń. W jednej chwili już na zawsze to cudowne nowe życie zmieni rzeczywistość. Tatusiowie – pokażcie swojej partnerce, że szanujecie jej wysiłek i wyrzeczenia, których podczas tych wielu miesięcy musiała się podjąć. Doceńcie jak dzielnie akceptowała wszystkie zmiany, które zaszły w jej organizmie. Uczcijcie to, że rodzina wreszcie jest w komplecie i nie mam tu na myśli pępkówki wypitej z kolegami. Zorganizuj jej – drogi Tatusiu – POWITANIE W DOMU, już w nowej roli, roli MAMY, której na pewno się trochę boi, ale bardzo tego pragnie. W pierwszych tygodniach po porodzie najbardziej na świecie potrzebuje Ciebie i Twojego wsparcia, takich naocznych sygnałów o obecności, miłości i trosce.

Od niedawna na polskim rynku pojawiła się nowa usługa, którą oferuje pomoc w przygotowaniu powitania w domu Mamy i noworodka. Kinga, jak o niej mówią czarodziejka potrafi wyczarować tylko cuda.

Możesz poprosić o pomoc fachową ekspertkę od powitań po porodzie, Kinga jest do Twojej dyspozycji, ale nie musisz, możesz przygotować wszystko samodzielnie.

Oto kilka ważnych porad jak działać – by przygotować przyjęcie powitalne dla mamy!

1// Od porodu do wypisu dzieli Cię około 3 doby – monitoruj planowany wypis, tak żeby Cię nie zaskoczył. W dniu wypisu weź urlop –przysługują Ci dwa dni urlopu okolicznościowego z okazji narodzin dziecka.

2// Wysprzątaj dom. Mama po powrocie nie będzie miała na to sił i czasu. Zadbaj o to, by nie zdenerwował ją ten fakt. Poza tym czystość w domu w którym przebywa noworodek jest bardzo ważna.

3// Przygotuj dla niej świeże ręczniki, piżamkę, kapcie i szlafrok. Pobyt w szpitalu na pewno dla nikogo nie jest przyjemny więc niech od razu poczuje Twoją opiekę i ciepło domowe.

4// Zadbaj o to by w lodówce były wszystkie potrzebne rzeczy na najbliższe posiłki, ewentualnie zamów obiad do domu. To pewne, że z takim maleństwem nie będziecie biegać po sklepach i restauracjach więc nie możesz o tym zapomnieć.

5// Skoro będziesz już w sklepie miło jak zadzwonisz do niej i zapytasz czy czegoś nie potrzebuje.

6// Zmień pościel i zaściel pięknie Wasze łóżko oraz przygotuj miejsce do spania dla Waszego maleństwa. Podejrzewam, że przed porodem wybraliście łóżeczko i wózek, ale gdybyście tego nie zrobili – musisz się tym zająć. I jeszcze jedna ważna rzecz – nosidełko do transportu maluszka ze szpitala. Znajdź je i zmontuj wcześniej, często tatusiowie robią to przed samym wyjazdem do szpitala.

7// Nie zapomnij o docenieniu Jej tak bezpośrednio – kup jej kwiaty – koniecznie, taki ogromny bukiet, żeby wiedziała, jaki jesteś z niej dumny. Nie zapomnij też o nowym członku rodziny. Tej małej istotce też należy się mały drobiazg.

8// Dekoracja. Spraw i pokaż, że ten dzień to dla Ciebie uroczysta chwila. Zrób z tego dnia święto i ozdób Wasz dom, po tym jak go pięknie wysprzątasz.

9// Przygotuj aparat lub kamerę, będziecie chcieli uwiecznić moment powrotu do domu.

10// Ciesz się chwilą i czerp z niej jak najwięcej!

Pewnie po drodze zadałeś sobie w myślach kilka razy pytanie ale po co to wszystko? Czy nie wystarczy po prostu bukiet kwiatów?

Wystarczy, ale dzięki takiemu powitaniu kobieta ma dużo mniejsze szanse na baby blues. Czuje Twoje wsparcie i miłość i początek macierzyństwa nie kojarzy się jej jedynie z problemami laktacyjnymi czy bólem a z właśnie takim pięknym przyjęciem w domu. Intymnym bo będziecie tam tylko Ty i Ona i Wasze małe szczęście. Chyba, że wpuścisz do tego świata inne osoby, ale to już Twoja decyzja.

Photo: Kinga Kołodziejak

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.