Żurawina – Bogactwo witaminy C i błonnika w jednym. Oj Tak! Znajdziemy to wszystko w żurawinie!!! Te małe, czerwone, niepozorne owoce zawierają w sobie wiele dobra, gdyż obok witaminy C, są też wypełnione witaminami B, K i E! Ma również wiele właściwości zdrowotnych.

Warto ją zbierać i jeść prosto z krzaczka, dodawać do sałatek, suszyć lub robić konfiturę. Sprawdzi się doskonale jako dodatek do mięs i serów. Dzieci natomiast pokochają kisiel żurawinowy! Mamy więc dla Was dzisiaj prosty, domowy i niezwykle smaczny przepis. Zróbcie go swoim pociechom i sprawdźcie sami!

Co więcej dla dzieci, które znają głównie kisiel z paczki, będzie to prawdziwa magia. Raz zasmakują w domowym kiślu, nigdy nie będą chciały wrócić do tego sklepowego.

Kisiel żurawinowy

/ na ok.5-6 porcji/

Mammmazine_żurawina_2

Składniki:

180 g żurawiny (ok. 2 bardzo duże garście)

3 szklanki wody

3-4 łyżki cukru trzcinowego

3 łyżki mąki ziemniaczanej

Przygotowanie:

Wodę gotujemy razem z żurawiną. Kiedy już większość żurawiny popęka, co będzie nawet słychać, przelewamy przez sitko i dokładnie przecieramy. Płyn z miąższem umieszczamy ponownie na gazie. Dodajemy cukier i mieszamy by się rozpuścił, nadal gotując. Do ½ szklanki wody wsypujemy mąkę ziemniaczaną i mieszamy. Wlewamy do soku żurawinowego i ciągle mieszamy. W ciągu kilkunastu sekund uzyskamy odpowiednią gęstość. Podajemy!

Mammazine_żurawina_3

Autor: Ewelina Szkutnik / Zabawa w gotowanie 

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.