CUD-MIÓD, ULTRAMARYNA / TEMAT PRZEWODNI WIOSENNEGO WYDANIA

Poranna kromka chleba chrupie przyjemnie ugryziona w pośpiechu pomiędzy smażeniem jajecznicy a pakowaniem śniadaniówek do szkoły. Miód spływa z pieczywa, lepiący i słodki – wspomnienie zeszłorocznego lata i mazurskiego szlaku, którym podążyliśmy, przywożąc pamiątki na zimę – złociste dziedzictwo pszczelego rodu, zapach lipy, smak malin i facelii błękitnej. Całą zimę raczyliśmy się po łyżeczce, dodając ją do herbaty i zażywając na bolące gardło. Rząd słoików na półce – w żółto-złotej palecie – przypomina nam wakacyjne miejscowości, skąd kupowaliśmy miód prosto z pasieki zaplombowane spracowanymi rękoma lokalnych bartników.

Wiosennym numerem naszego magazynu postanowiłyśmy zwrócić Waszą uwagę – trochę nietypowo – na pszczoły! Te pracowite owady, trochę jak my, budzą się z zimowego letargu, by wkrótce ruszyć na swych skrzydłach do działania. Na pełnych obrotach! Wszystko po to, by poczuć słodycz spełnienia… Tak jak bohaterki naszych wywiadów i artykułów, m.in. Halina Mlynkowa, Irmina Nazar, Magdalena Kordel, Justyna Nagłowska i Katarzyna Świeczkowska.

„Nie miodem życie poi” – przypomina polskie przysłowie, więc obok opowieści o cudach, sztuce i miłości poruszamy też delikatne struny życia, które wibrują przenikliwie, nie dając o sobie zapomnieć. Na kolejnych stronach przeczytacie co nieco o depresji dziecięcej, niepełnosprawności i wyjątkowej wrażliwości, którą czasem trudno okiełznać.

Cud-miód, ultramaryna! To zgrabne powiedzonko podsumowuje to, co chcemy Wam przekazać. Zachwyt, motywację, ekspresję. Mamy nadzieję, że dostrzeżecie to w naszych energetycznych sesjach zdjęciowych!

Zgarniamy okruszki ze stołu…

…i życzymy inspirującej lektury!

KUP WIOSENNE WYDANIE MINT I POCZUJ WIOSNĘ!


OTO 10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH POWINNAŚ KUPIĆ WIOSENNE WYDANIE MAGAZYNU MINT

Poznaj wiosenne wydanie magazynu dla mam MINT1. Życie jest sztuką / Irmina Nazar – businesswoman, wizjonerka, partnerka i oczywiście… mama, założycielka European ArtEast Foundation, która wspiera młodych artystów na światowym poziomie. Kim jest kobieta, którą wyszukiwarka Google pozycjonuje w sekwencji artykułów najbardziej prestiżowych magazynów o sztuce, wywiadów, których udziela światowej sławy domom aukcyjnym – Christie’s, Sotheby’s, oraz jako członkinię prestiżowego International Circle acquisition committee at Centre Pompidou? Jak mówią jej przyjaciele, „she is a life changing person”. Co to znaczy? Przekonaj się sama!

2. Scenariusz na życie / MINT zaprasza Was do domu Justyny Nagłowskiej, który dzieli z partnerem aktorem Borysem Szycem. W tym domu nikt nie kręci, chociaż życie wiruje i drga bez przerwy. Twórczy ferment, ona, on, jej dwie córki i jedna jego oraz pies. Pies wabi się Wena, a co się dzieje, gdy w artystycznym domu weny brak, mówić nie trzeba… O całej reszcie opowie Wam Justyna. Bez retuszu i pończochy na obiektywie. Prawdziwie.

3. Witaj smutku / Depresja dzieci to w Polsce nadal temat tabu, chociaż statystyki policyjne są zatrważające. Rocznie w Polsce prawie 600 dzieci próbuje odebrać sobie życie. Ofiary poniżej 10 roku życia nie są już rzadkością, chociaż najwięcej przypadków odnotowuje się wśród nastolatków, pomiędzy 15 a 19 rokiem życia. Najgorsze statystyki dotyczące samobójstw dzieci w powojennej historii Polski skłaniają do smutnych refleksji. Wiele z tych ofiar cierpiało na depresję. Pomoc nie przyszła na czas. Co mogą zrobić rodzice? Czego nie mają prawa zaniedbać? Jak w świecie szumu informacyjnego dokonać właściwej selekcji wiedzy, która może uratować życie?

4. Ultramarynaty / Przyjemności zamknięte w słoiku, spiżarnia pełna zapasów. Marynowanie warzyw i owoców nierozłącznie kojarzy się ze schyłkiem roku. Jednak to właśnie teraz jest czas na odkurzenie babcinych przepisów i przekonanie się, że marynaty to świetny pomysł na wiosnę. W tym ociekającym nowoczesnością świecie zróbmy je w ultranowoczesny sposób. Wyjdźmy z ciemnej spiżarni i zaskoczmy siebie odkryciem nowych połączeń smakowych. Domowe ultraprzetwory czas zacząć!

5. O matko i córko! / Co za relacja! Czy ta jedyna w swoim rodzaju relacja może być cudowna? A może cudem jest, gdy jakoś udaje się dogadać? Zwłaszcza, gdy córka rośnie i przestaje bezkrytycznie wpatrywać się w matkę… Poznajcie dwie mamy i dwie córki, znacie bohaterki artykułu?

6. Sztuce czas wybacza / Płynne przechodzenie pomiędzy granicami wpisane jest w jej twórczość, ale i nie tylko. Dzięki życiu na styku wielu kultur doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że linia oddzielająca dwie skrajności jest czasami naprawdę bardzo cienka. O budowaniu kulturowej przynależności, roli, jaką pełni w tym procesie muzyka, ale przede wszystkim o sztuce, którą czasami bardzo trudno oddzielić od kiczu, rozmawiamy z Haliną Mlynkovą.

7. Wysoko wrażliwe dziecko / „Jest przewrażliwiona na swoim punkcie”, „ciągle płacze bez powodu”, „jest strasznie absorbujący”, „co za rozpieszczone dziecko”, „trafiła Ci się histeryczka”, „co on taki lękliwy” – czy zdarzyło Ci się słyszeć takie komentarze o Twoim dziecku? A może spotkałaś się z opinią, że jesteś niekonsekwentną i nadopiekuńczą mamą, która nie potrafi stawiać granic? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz w domu wyjątkowego małego człowieka o wysokiej wrażliwości… 

8. Mama z jednostki specjalnej / Niepełnosprawność kładzie na łopatki nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Od nich samych zależy, jak szybko powstaną i odważnie stawią czoła chorobie. Katarzyna Świeczkowska, anglistka, wiceprzewodnicząca zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku, a prywatnie mama Mikołaja, opowiada o tym, jak każdego dnia wraz z mężem „zarządza“ chorobą syna, by ta za bardzo nie wchodziła im na głowę…

9. Hi tech beauty / My, współczesne kobiety, nie chcemy tracić zbyt wiele czasu przed lustrem. Intensywnie szukamy gadżetów, kosmetyków i patentów, które pozwolą nam osiągnąć maksymalny efekt przy minimalnym nakładzie pracy. Redakcja testowała nowoczesne technologie, które pozwolą w domowym zaciszu prawdziwą oazę spa.

10. Cud miód ultramaryna / Miód symbolizuje dobrobyt i słodkie życie. Gęsty, pachnący, rozpływający się w ustach, delikatnie aksamitny, słodycz najwyższej klasy. Przyjemne doznania smakowe i zapachowe to jedynie początek długiej listy jego zalet. Pszczelo-miodowa symbolika zapuściła przez lata dość długie korzenie w wielu kulturach. Do dziś mówimy „pracowita jak pszczoła”, „cud-miód, malina” czy „cud-miód, ultramaryna” na określenie czegoś wyjątkowego, marzymy o krainie mlekiem i miodem płynącej, a w głębi duszy pragniemy, by miesiąc miodowy trwał całe życie!

To tylko wybranych 10 tematów. W magazynie czeka na Was inspirujące 124 strony, pełne ciekawych rozmów, wywiadów, pomysłów i nowości. Dołącz do czytelników magazynu dla mamy MINT.

KUP MAGAZYN JUŻ DZIŚ! CZEKA NA CIEBIE WERSJA DRUKOWANA LUB JEŚLI WOLISZ EWYDANIE!

ZAPRASZAMY DO SKLEPU!

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.