14 nawyków #girlboss dzięki którym osiągniesz sukces

GIRLBOSS to Twój czas! Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak stać się kobietą sukcesu? A może podglądasz instagramowe profile #girlboss i zastanawiasz się czy kiedykolwiek będziesz w stanie się z nimi zmierzyć? Może boisz się, że Twój czas już minął? Jeżeli odpowiedziałaś na którekolwiek z pytań twierdząco proponuję, czytaj dalej.

ZDJĘCIA: MAGDA MIZERA

girlboss

SKLEP

Stare chińskie przysłowie mówi „… najlepszy czas na posadzenie drzewa był 20 lat temu, a drugi najlepszy czas na posadzenie drzewa jest dziś.”

Jeśli jeszcze nie jesteś tam, gdzie chcesz być, nie ma problemu! Wciąż możesz zrealizować to marzenie, bez względu na to, jak długie i trudne w realizacji może się ono Tobie wydawać.

Zrobiłaś już pierwszy krok – zdałaś sobie sprawę, że możesz nadal rozwinąć skrzydła. Jeśli masz jasne wyobrażenie o tym, gdzie chcesz być, ale nie wiesz, jak to zrobić, zacznij od wdrożenia prostych nawyków. Pomogą one Tobie stać się #girlboss i wyzwolą w Tobie niezwykłą kobiecą energię. Zapisz koniecznie poniższe propozycje na swojej liście kontrolnej (cheek list) i wdrażaj je sumiennie w swoim życiu. Ponieważ ten świat potrzebuje więcej kobiecej mocy i niesamowitych kobiet, a Ty jesteś jedną z nich!

 

Oto 14 nawyków #girlboss, które odmienią Twoje życie

 

 

1. Girlboss kocha siebie

Najważniejszym nawykiem każdej biznes woman jest nawyk mentalny czyli – uczucie wielkiej miłości do samej siebie. Nie zrozum mnie źle, nie chodzi o bycie zarozumiałym, a o poznanie swojej wartości. Girlboss zna swoją wartość i wie, że zasługuje na odpoczynek, miłości czy relaks. Ona wie, że należy jej się trochę czasu wolnego by spędzić go z rodziną, obejrzeć dobry film czy spotkać się z przyjaciółmi. To są proste czynności, ale jeśli o nich zapominasz i skoncentrujesz się tylko na pracy myśląc, że im więcej pracujesz, tym większy odniesiesz sukces, jesteś już na straconej pozycji.

Widzisz, Twoja firma nie zawali się, jeśli spędzisz jeden dzień relaksując się i odpoczywając. Budowanie firmy lub praca nad nowym projektem to równowaga między pośpiechem, intensywną pracą, a odpoczynkiem i czasem spędzonym z szacunkiem do siebie samej. Więc idź do przodu i przeżyj swoje życie najlepiej jak potrafisz. Stań się super girlboss i poczuj jak niezwykłą i wartościową Kobietą jesteś.

2. Girlboss jest kreatywna

Kobieta sukcesu zajmuje się jedną rzeczą albo tworzy kilka projektów na raz. To co łączy wszystkie #girlboss to ciągły proces twórczy. Nie można ich zatrzymać, są jak maszyny sypiące pomysłami. Oczywiście nie wszystkie ich pomysły są świetne, i są wstanie się do tego przyznać, bo generalnie najważniejsza jest proces tworzenia. To jest również powód, dla którego większość girlboss nie jest zbytnio zestresowana. Bo jeżeli zdenerwują się jedną rzeczą, przechodzą płynnie do innego kreatywnego projektu. Albo robią sobie przerwę i tworzą wymyślny posiłek. Nie można ich powstrzymać, co czyni je tak niesamowitymi.

3. Girlboss nie przestaje się uczyć, czerpie wiedzę ze świata

Eksperci nie stali się ekspertami w tym co robią, tak po prostu – zdobyli wiedzę, którą Ty też możesz posiąść. Girlboss zawsze się uczą, słuchają podcastów podczas drogi do pracy, sprzątania lub kąpieli. Czytają książki, biorę udział w kursach online, a co najważniejsza doceniają doświadczenie płynące ze świata.  Ich najlepszym nauczycielem jest życie stąd wiedzą tak wiele. Są otwarte i chętne do czerpania wiedzy z różnych źródeł.

Jedną z głównych przyczyn, która powoduje, że część kobiet nigdy nie posiądzie Super Mocy jest ich ignorancja i arogancja. Mają złe nastawienie i zachowują się jakby wszystko wiedziały najlepiej. Często jest to wiedza nie poparta doświadczeniem, bądź gdzieś zasłyszana, ale nie praktykowana. To częsty problem kobiet, które ukończyły studia z wyróżnieniem albo prestiżowe uczelnie i utknęły w martwym punkcie, sądząc, że dyplom i renomowana uczelnia wystarczy by osiągnąć sukces. Dlatego pamiętaj otwórz umysł i korzystaj z wiedzy płynącej z Twojego otoczenia.

girlboss

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

4. Girlboss jest zorganizowana

Tak wiem dla niektórych brzmi to abstrakcyjnie, dlatego nie zakładaj, że z dnia na dzień staniesz się mistrzem organizacji. Ale możesz sprawiać by Twoje codziennie życie stało się mniej zagracone. Usuwaj drobne przeszkody pod swoich nóg. Jeżeli gubisz się w pośpiechu porannym, potykasz się o sterty ubrań, bądź wygrzebujesz kubek do kawy ze stery brudnych nauczyć – naucz się sprzątać wieczorem. Ustal ze sobą, że zanim pójdziesz spać, przygotujesz sobie kuchnię do porannych rytuałów. Twój mózg nie będzie sprzymierzeńcem i gdy usłyszysz od niego: „…e nie dziś od jutra zacznę” – zamknij oczy, policz wolno do 10 i wróć do kuchni. Rano poczujesz do siebie ogromną wdzięczność i następnym razem pójdzie już łatwiej, aż w końcu będziesz mogła przestać liczyć.
Generalnie w byciu zorganizowanym nie chodzi o sprzątanie po sobie, ale o to, by wiedzieć, co robić najpierw, znać swoje priorytety i wiedzieć, gdzie co można znaleźć.

5. Zaprzyjaźnij się z zasadą S.M.A.R.T.

Jak już się zorganizujesz musisz zaplanować co dalej. Planowanie jest super ważne dla Twojego sukcesu i dla wszystkiego, co chcesz w życiu osiągnąć. Jeśli chcesz być szczęśliwą kobietą sukcesu, nie uciekniesz od planowania. Jest nawet takie powiedzenie: „ Jeśli niczego nie zaplanujesz, to zaplanujesz porażkę”

Aby plan był skuteczny, musi to być plan SMART, tzn.:

 1. S jak Szczegółowy,
 2. M jak Mierzalny,
 3. A jak Atrakcyjny,
 4. R jak Realistyczny,
 5. T jak Terminowy.

Musisz mieć wyznaczony czas na realizację każdego planu i sposób na zmierzenie swojego dotychczasowego sukcesu. Planowanie i wyznaczanie celów życiowych oznacza tworzenie cyfrowego kalendarza, przypomnień, korzystanie z list kontrolnych korzystania z plenerów. Dasz radę!

6. Girlboss zna swoją życiową misję

Każda z nas ma marzenie, które chciałaby urzeczywistnić. Aby to zrobić musisz zidentyfikować to, co dla Ciebie jest naprawdę ważne. Znaleźć w sobie super mocną motywację i wykorzystać ją jako osobistą misję do wykonania. Zadaj sobie pytania: Czego chcę? Czego potrzebuję? Dlaczego tego potrzebuję? Drąż temat aż poczujesz, że właśnie odkryłaś swoją życiową misję. Zapisz ją w swoim planerze albo innej liście i codziennie do niej wracaj. Nigdy nie stracić z oczu tego, co chcesz osiągnąć. Praktyka ta pomoże utrwalić w Twoim umyśle nowe wartości i cele aż staną się one częścią Ciebie.

7. Kobieto sukcesu – buduj swoją sieć kontaktów

Jedno drzewo nie stworzy lasu. Bez względu na to, co robisz, nawet jeśli pracujesz w domu, upewnij się, że tworzysz relacje i przyjaźnie, które wesprą Cię w dążeniu do Twoich celów. Posiadanie silnego systemu wsparcia jest bardzo ważne w drodze do bycia #girlboss. Co więcej, nigdy nie wiadomo, czyjej pomocy możesz potrzebować na tej drodze.

W Twojej sieci kontaktów powinny się znaleźć fascynujące i inspirujące Cię osoby z różnych dziedzin. Zaprzyjaźnij się z nimi, umów na kawę, bądź wymień kilka krótkich e-maili. Przede wszystkim chodzi o budowanie relacji, bo girllboss nie pracuje sama. Doskonale wie, że na własną rękę nie osiągnie sukcesu, potrzebuje talentu innych, fantastycznych i mądrych kobiet.

8. Nie poprzestawaj na planach, działaj!

Jest to chyba oczywiste, ale i tak podkreślę to raz jeszcze. Kobiety sukcesu zaczynają swoje działanie nie kończąc na snuciu planów i wizji. One naprawdę zaczynają je realizować. Codziennie pracują nad nowym projektem, koncentrują się na nim.  Jeżeli muszą wstać wcześnie rano to wstają, jeżeli muszą w danym momencie zrezygnować z przyjemności – rezygnują. Dla girlboss start jest tak samo ważny jak sen.

Podejmując decyzję nastaw się, że będzie to trudne i czasami niekomfortowe ale tak naprawdę, wszystko jest trudne tylko wtedy, gdy robisz to pierwszy raz. Kiedy skończysz ten etap, zdasz sobie sprawę z różnicy między trudnościami, a wyzwaniami. Nauczysz się postrzegania przeszkód jako wyzwania, a nie kolejnego stres.

9. Girlboss ma poranne rytuały

Czy praktykujesz poranne rytuały? A może nie widzisz takiej konieczności? Powiem Ci, że to bardzo ważne, abyśmy robiły coś dla siebie każdego ranka. Zanim jeszcze sprawdzimy pocztę elektroniczną i zaczniemy kolejny pracowity dzień. Najczęstsze poranne rytuały to: aktywność fizyczna, medytacja, poranna prasówka, afirmacja czy ciekawa książki. Bądź każda inna rzecz, która sprawi, że poczujesz się szczęśliwa i pełna entuzjazmu.

Zanim zrobisz cokolwiek dla innych, zrób coś dla siebie, zanim wpadniesz w wir pracy zatrzymaj się i doceń piękno swojego życia.

girlboss
girlboss

10. Zacznij dzień skoro świt

Czy wiesz co łączy wszystkich ludzi sukcesu na świecie? Poranne wstawanie. Jeżeli jesteś naprawdę głodna sukcesu, musisz opanować sztukę wstawanie o tej samej porze każdego ranka. Ciało i umysł ludzki lubi regularność. Pobudka o tej samej porze będzie sygnałem dla Twojego ciała, że właśnie zaczyna się nowy dzień, dzięki czemu organizm będzie przygotowany na działanie.
Wdrożenie tego nawyku nie będzie proste, ale daj sobie na to czas. Tutaj idealnie sprawdza się metoda małych kroków: zacznij wstawać o 15 min wcześniej niż zwykle, a następnie stopniowo przestawiaj budzik na wcześniejsze godziny. Czas który zyskasz, pomoże Ci w osiągnieciu celów. Możesz przeznaczyć go na poranne rytuały, w których nikt z domowników nie będzie Ci przeszkadzał. Będziesz miała czas na spokojne ustalanie priorytetów na cały dzień i wypicie gorącej kawy.

11. Ruszaj się!

Nie zaniedbuj poranny aktywność. Wiem z doświadczenia jak to może być trudne, ale gdy nauczysz się już budzić wcześnie rano, włącz ćwiczenia do porannych rytuałów. Wystarczy 10 minut ruchu by uwolnić hormony, które wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. Co więcej, korzystnie wpłyną na masę jak i wzmocnienie Twojego ciała.

12. Znajdź swoje afirmacje

Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to nauka.”

Albert Einstein

Afirmacja to skuteczna metoda samodoskonalenie się. To narzędzie, które pomaga nam przeprogramować mózg na myślenie pozytywne. Jeżeli chcesz być Kobietą sukcesu to musisz uwierzyć w swój potencjał, umiejętności i swoje super moce. Codziennie powtarzaj sobie: Jestem fantastyczna, zorganizowana, mądra, piękna etc. Nasz umysł ma niezwykłe umiejętności – jeżeli uwierzysz, w to co mówisz Twój mózg uzna to za pewnik i zacznie nad tym pracować i przetwarzać. Dzięki temu przyśpieszy i ułatwi Ci podróż do bycia girlboss.

13. Girlboss ma zdrowe nawyki żywieniowe

Chyba nie muszę pisać jak bardzo ważne jest to co jemy i jak jemy. Wszystkie wiemy, że nasz mózg i ciało potrzebują różnorodnej dobrze zbilansowanej diety. Dbając o jakoś naszego pożywienia zapewnimy sobie:

 • Właściwą masę ciała
 • Zdrowy i odporny organizm
 • Dobre samopoczucie
 • Mnóstwo energii
 • Lepszą regeneracje
 • Mocne i zdrowe kości
 • Lepszą kondycję fizyczną i psychiczną

Zła dieta stawia powyższe podpunkty w opozycji, więc nie masz wyjścia, chcesz osiągnąć sukces zmień dietę.

14. Bądź oszczędna

Girlboss to nie typ rozrzutnej kobiety, która bez namysłu wydaje pieniądze aby zaspokoić swoje potrzeby. Owszem mają modne ciuchy, dobre samochody. Wydają dużo, ale mądrze. Prawdziwa kobieta sukcesu zna wartość swoich pieniędzy, bo wie jak ciężko pracowała by je zarobić. Kupuje rzeczy potrzebne, jej zakupy są przemyślane, a nie kompulsywne. Z racji tego, że jest wewnętrznie stabilna, emocjonalnie nie musi poprawiać sobie nastroju zbędnymi drogimi gadżetami. Girlboss chodzi na lody do pobliskiej cukierni, kupuje w second handach i nie zawsze jeździ drogimi samochodami.

Mam nadzieję, że te 14 punktów staną się częścią Twojej codziennej rutyny i pomogą stać się najlepszą wersją samej siebie. Pamiętaj, że sukces dla każdego oznacza coś innego, dlatego skup się by dobrze określić swoją osobista wersję sukcesu. Do dzieła GIRLBOSS!

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.