Dorabianie od podszewki, bo każda z nas marzy o dodatkowym budżecie na przyjemności czy wakacje.

Na wszystkich szkoleniach z zakresu prowadzenia biznesu, budowania świadomości finansowej i zarządzania budżetem domowym poruszana jest jedna zasadnicza kwestia – w dobie dzisiejszych możliwości warto mieć więcej niż jedno źródło dochodu – tak na wszelki wypadek. Uważam to za bardzo rozsądne rozwiązanie, sama chętnie z niego korzystam, bo dzięki temu mam zabezpieczone kilka dróg finansowania.

Dziś pokażę Ci co można zrobić, żeby sobie dorobić i wspomóc codzienne działania. Nieważne czy prowadzisz biznes, pracujesz na etacie, czy prowadzisz dom. Zawsze warto rozejrzeć się za nowymi możliwościami. Oto one.

1 // HANDMADE

Znam mnóstwo utalentowanych kobiet, które mają ogromny talent do tworzenia różnych rzeczy, od biżuterii po meble. Z łatwością sprzedają swoje produkty na specjalnych platformach internetowych, które to ułatwiają. Bardzo często prowadzą też blog lub prowadzą mini stoiska na kiermaszach tematycznych.  Wiele z nich ma klientów zagranicznych, którzy jeszcze bardziej doceniają unikalność ich dzieł. Obecnie wiele osób chce mieć swój spersonalizowany gadżet, stawia na jakość wykonania oraz jego trwałość. I tu jest miejsce dla wszystkich twórców handmade. Jeśli więc masz artystyczną duszę, postaraj się to wykorzystać. Ja sama bardzo często kupuję biżuterię wykonaną metodą sutasz, ręcznie szyte torebki lub przedmioty ozdobione techniką decoupage. Popyt na rynku jest i warto z niego skorzystać.

Mammazine_5_sposobów_na_dorobienie_2

2 // MLM

Ja wiem, że sektor MLM budzi wiele kontrowersji, ale nadal jest to fajny sposób na dorobieniu kilku stówek w miesiącu. Wbrew temu co mówią „liderzy” tego biznesu, nie musisz od razu budować grupy, czy też jak to oni ładnie nazywają, sieci dystrybucji. Ja wiele lat spędziłam w jednej z firm, bazując jedynie na sprzedaży produktów. I to też mimochodem. Po prostu dawałam katalogi lub link do strony. Zero MLM-owego namawiania. Zbierałam zamówienie i cieszyłam się wpływem na konto. Z czasem miałam już stałe grono odbiorczyń, więc „biznes” właściwie kręcił się sam. Obecnie masz wiele opcji do wyboru, dlatego zachęcam Cię żebyś spróbowała działać z firmą, która sprzedaje lubiane przez Ciebie produkty. Dzięki temu będziesz naturalnie je polecać, a tym samym skuteczniej i etyczniej sprzedawać. Pieniądze pojawią się „przy okazji”.

Mammazine_5_sposobów_na_dorobienie_6

3 // WIRTUALNA ASYSTENTKA

Nie wiem czy wiesz, ale możesz zarobić na tym, że cos komuś załatwisz. Jeśli masz naturalną zdolność do negocjowania, wyszukiwania informacji, tworzenia pism, plików lub organizujesz świetnie wydarzenia i pracujesz z bazą danych, to mam dla Ciebie świetną wiadomość – możesz być dla kogoś zbawieniem. W świecie multitaskingu i miliona obowiązków, nie jedna osoba prowadząca swój biznes potrzebuje kogoś od zadań specjalnych, kogo nie chce zatrudniać na etat, a wynagradzać od zrealizowanych zadań i to jest opcja właśnie dla Ciebie. Możesz zrealizować powierzone rzeczy wtedy kiedy Ci to pasuje, bo jedyne co stanowi ograniczenie do termin oddania kompletu informacji.

Mammazine_5_sposobów_na_dorobienie_5

4 // COPYWRITER/ GHOST WRITER

Lubisz pisać? Tworzenie artykułów, opisów produktów, przemów lub recenzji  nie stanowi dla Ciebie wyzwania? To świetnie, możesz być copywriterem lub ghost writerem i pisać na zlecenie innych osób. Wiele firm decyduje się na współpracę z freelancerami np. do prowadzenia bloga firmowego. Wystarczy, że zdobędziesz kilka takich zleceń w miesiącu i już możesz cieszyć się dodatkową gotówką np. na wakacje.  Pamiętaj jednak o jednym, jeśli szukasz pracy w takim charakterze warto mieć przygotowane wcześniej portfolio, które złożysz wraz ze swoją aplikacją.

Mammazine_5_sposobów_na_dorobienie_1

5 // PAZNOKCIE/ RZĘSY/ MAKIJAŻ

Znam wiele kobiet, które rano pracują np. w banku a po godzinach przyjmują klientki na paznokcie, rzęsy lub makijaż. Jest to o tyle ciekawe, że zestawy startowe oraz szkolenia nie są bardzo drogie, a sama inwestycja szybko się zwraca. Możesz też wymieniać się umiejętnościami z innymi kobietami dzięki czemu zaoszczędzisz np. Ty pomożesz jej i zadbasz o jej dłonie, ona zapewni Ci idealną oprawę oczu. Makijaże okolicznościowe również cieszą się ogromną popularnością, dlatego warto skorzystać z tego trendu. Być może wkręcisz się na tyle, że stanie się to głównym źródłem utrzymania? A może zainspiruje do założenia kanału np. na youtube, który również oferuje możliwość zarabiania? Wszystko jest możliwe.

Mammazine_5_sposobów_na_dorobienie_3

Jak widzisz zawsze da się znaleźć coś dla siebie, co pomoże wygenerować dodatkowy dochód. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i zdefiniować w czym chciałabyś pomóc innym. Potem będzie już z górki.

Autor: Kamila Czarnomska / Trening Kariery

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.