Czyli jak Polki ułatwiają sobie życie

Istnieje powiedzenie, że wychowywanie dziecka jest jak praca na pełen etat. Według badania Procter&Gamble „Być Mamą” aż 56% kobiet przyznaje, że w dzisiejszych czasach macierzyństwo jest bardziej skomplikowane niż w przeszłości. Nie pozostają jednak bierne – postanowiły wykorzystać zdobycze technologii i sprytne rozwiązania tak, by oszczędzać czas i poświęcać go na to, co naprawdę ważne czy po prostu przyjemne. Jakie aplikacje i strony www pomagają im w organizacji życia rodzinnego?

Zajmowanie się zarówno domem oraz rodziną stanowi nie lada wyzwanie i wymaga doskonałego zmysłu organizacyjnego. W natłoku obowiązków każda kobieta chciałaby jednak znaleźć czas na własne przyjemności, pozostając przy tym jak najbliżej swojego dziecka.

 Z naszego raportu „Polacy po godzinach” wynika, że co piąta kobieta chciałaby swój wolny czas przeznaczyć na celebrowanie życia rodzinnego

mówi Tomasz Dębowski, Dyrektor marketingu Frisco.pl.

Współczesne matki potrafią temu zaradzić i świetnie wykorzystują do tego celu nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. sklepy online takie jak Frisco.pl, które zdejmują z nich obowiązek chodzenia do marketów na czasochłonne zakupy spożywcze. Wygodna i szybka dostawa wprost do domu usprawnia ten regularny obowiązek, a przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas tak, by móc go spędzić w gronie najbliższych.

Nowoczesna mama

Dotychczas świat nowych technologii zarezerwowany był dla płci przeciwnej. To mężczyźni jako pierwsi wiedzieli o tech-nowinkach oraz wprowadzali je w życie. Jednak współczesne kobiety bezbłędnie opanowały korzystanie z technologicznych wspomagaczy i w końcu znalazły remedium na brak czasu – smartfony, aplikacje mobilne czy wreszcie załatwianie spraw online stało się dla nich całkowicie naturalne i powszechne. Każda mama doskonale wie, jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania do organizacji codziennego życia – już od okresu ciąży, przez wychowanie dziecka, po dbanie o dom.

Oto spis najlepszych z nich:

Moja ciąża, Asystent ciążowy czy BabyBump Pregnancy Pro – zawierają praktyczne wskazówki, animacje, terminarze wizyt czy kalkulatory wagi, dzięki czemu można dokładnie śledzić swój stan zdrowia oraz swojego maluszka.
aplikacje dla mam

Każda mama pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju i otoczyć go odpowiednią opieką. W tych zadaniach pomocne będą takie aplikacje jak:

  • Dziennik Maluszka czy My baby – to remindery przypominające o karmieniu, porze snu czy przewijaniu, zawierające także mnóstwo praktycznych porad na temat dbania o dziecko;

aplikacje dla mam

  • Torba kangura – aplikacja, która wyszukuje ciekawe miejsca zabaw i rozrywek dla najmłodszych w całym mieście;

Torba Kangura

Amazing Baby

Poza obowiązkami rodzicielskimi ważne są także inne zadania domowe, które jeszcze niedawno bywały męczące i zabierały mamom zbyt dużo czasu. Obecnie jednak istnieje wiele narzędzi odciążających zapracowane kobiety, dlatego do listy „must-have” warto dodać:

  • HOJO Clean – strona, przez którą mamy mogą zamówić tanią usługę sprzątającą;
  • MoneyZoom – aplikacja, która pozwala mamom kontrolować budżet domowy i zarządzać wszystkimi wydatkami rodziny w rozsądny sposób;

Money Zoom

  • Frisco.pl – supermarket online, który wyręcza mamy w dźwiganiu ciężkich zakupów spożywczych i dostarcza je prosto do domu, a jednocześnie gwarantuje najwyższą jakość świeżych produktów pakowanych bezpośrednio u dostawców;

Frisco

  • MyFitnessPal czy Endomondo – aplikacje pomagające mamom zrzucanie zbędnych kilogramów po ciąży oraz śledzenie swoich postępów w diecie i ćwiczeniach.Endomondo

Współczesne matki doskonale radzą sobie z wychowywaniem dziecka oraz prowadzeniem domu.

Aplikacje na smartfony są jak wirtualne przyjaciółki – zawsze gotowe udzielić niezbędnej pomocy i wesprzeć w trakcie każdego etapu rozwoju dziecka.

Mama

Sklepy i serwisy internetowe pozwalają natomiast oszczędzać czas, który obecnie stał się towarem deficytowym. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Polki są w stanie zrobić jeszcze więcej i efektywniej, ale przede wszystkim mogą skupić się na tym, co najważniejsze – na rodzinie oraz na sobie.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.