Zaczarowane przygody Tosi i Franka

Szukasz mądrej książki dla swojego dziecka? Takiej, która porusza istotne tematy w życiu Twojej pociechy? ,,Zaczarowane przygody Tosi i Franka” mają wszystko to, co w książce lubię najbardziej – odrobinę magii, dobry humor i wciągającą treść. Sprawdź, dlaczego powinnaś czytać z dzieckiem tą nowość Wydawnictwa Wilga.

zaczarowane przygody tosi i franka

SKLEP

Tytuł: ,,Zaczarowane przygody Tosi i Franka”

Autor: Błażej Przygodzki

Ilustracje: Piotr Rychel

Wydawnictwo: Wilga

Wiek: 7+ do samodzielnego czytania, 4+ do czytania z rodzicami

Cena: 29,99 zł

 

zaczarowane przygody tosi i franka
zaczarowane przygody tosi i franka

O czym jest książka ,,Zaczarowane przygody Tosi i Franka”?

Tosia i Franek, o rodzeństwo, które ma szczególne szczęście do przeżywania fascynujących i pełnych fabuły przygód. A wszystko zasługą pomysłowości, kreatywnych pomysłów i wyobraźni, oj nie, tego temu dwojga nie brakuje. Na kartkach książki ,,Zaczarowane przygody Tosi i Franka” odnajdziesz ciepłe, pełne pozytywnych emocji opowiadania. Są one krótkie, w sam ran na czytanie przed snem. 

Każda przygoda to oddzielne opowiadanie, które pozwala przenieść się w inne miejsce na świecie. Nie będę zdradzała przygód, bo e nie będzie frajdy z czytania. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie powiedziała, czego można się spodziewać, bo tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Tematyka jest bardzo szeroka od kosmosu, po dinozaury i farmę. 

Poprzez historie bohaterów książki, dzieci mają możliwość doświadczać ważnych, życiowych tematów, a co za tym idzie uczą się poprzez czytanie. Są tu między innymi tematy pewności siebie, lojalności, przyjaźni czy odpowiedzialności. A to wszystko z dobrą dozą humoru i widziane oczami dziecka. Dzięki temu poznać można otaczający nas świat i postarać się go zrozumieć. 

Sama polubiłam Tosię i Franka, łatwo się z nimi identyfikować i mieć ochotę na przygody rodem z książki. A tematykę opowiadań wykorzystuję do dalszej rozmowy o rzeczach ważnych, istotnych i pięknych z Zoe.

 

zaczarowane przygody tosi i franka
zaczarowane przygody tosi i franka

Dla kogo książka będzie doskonała?

Książkę ,,Zaczarowane przygody Tosi i Franka” z wielką chęcią polecam wszystkim dzieciom, które mają odwagą marzyć. Tym, które same mają bogatą wyobraźnię, ale też tym, które trochę za bardzo stąpają po ziemi. To świetna książka jako pierwsza czytanka, ma duże litery i przystępny język. To wreszcie książka dla tych, którzy mają ochotę na szalone przygody oraz na to, aby poznać prawdziwą moc przyjaźni.

Najmłodsze dzieci, przedszkolaki mogą słuchać i podglądać piękne ilustracje Piotra Rychel, starsze mogą śledzić tekst i same próbować swoich sił w czytaniu. 

Aż wreszcie to książka dla tych wszystkich, którzy mają ochotę na miłę zakończenie wieczoru z lekturą.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

zaczarowane przygody tosi i franka
zaczarowane przygody tosi i franka

Gdzie kupić można książkę ,,Zaczarowane przygody Tosi i Franka”?

Książka dostępna jest stacjonarnie w księgarniach oraz poprzez zakupy przez internet. Obecnie na stronie Wydawnictwa Wilga, kupić ją można w cenie 22,49 zł. 

Natomiast możesz też otrzymać od nas książkę w prezencie – jeśli zapiszesz się do KLUBU KSIĄZKI MINT masz szansę wygrać 1 z 10 książek do recenzji.

Zapisz się do Klubu Książki MINT i wygraj!

.
klub książki Mint

Jeśli jeszcze nie znasz KLUBU KSIĄŻKI MINT, koniecznie  musisz nadrobić zaległości – KLIKNIJ TU i poznaj naszą nowość z bliska.

Systematycznie prosto na Twoją skrzynkę wysyłać będziemy recenzje książek dla dzieci i dorosłych. W ramach Klubu czekają też na Ciebie liczne niespodzianki: rabaty na zakup książki, książki gratis do recenzji i kreatywne zabawy i pomoce do lektury. Zapraszam serdecznie, nie będziesz żałować!

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Wilga.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.