Drewniany Konik – kawa i zabawa

Drewniany Konik to zupełnie nowe miejsce na mapie Sosnowca. W tym drewnianym ekoświecie dla maluchów tylko wyobraźnia jest ograniczeniem dla ich zabawy. Sprawdź dlaczego warto odwiedzić to miejsce.

drewniany konik

SKLEP

W Drewnianym Koniku czeka Cię dobra kawa i zabawa

Drewniany Konik został stworzony przez rodziców dwóch chłopców, stomatolożkę i handlowca. Pomysł w ich głowach narodził się tak naprawdę z ogromnej potrzeby. Jak mówią: W okolicy były same małpie Gaje, z toną najgorszych jakościowo słodyczy. Naszym celem było stworzenie miejsca, do którego sami chcielibyśmy iść z dziećmi, i z którego wychodząc sami czulibyśmy się zrelaksowani, a nie przytłoczeni jaskrawymi kolorami i kaczuszkami z głośników. Chcieliśmy, żeby słodkości były dokładnie takie jakie sami podajemy dzieciom, a nie ulepami z syropu glukozowo fruktozowego.

Efektem starań pary jest miejsce, w którym dzieci mogą bawić się i poznawać świat w przyjaznych warunkach, w otoczeniu miłych dla oczu i niemęczących ich barw, i wreszcie w relaksującej atmosferze. Co ważne, w  tym drewnianym mini świecie także rodzice maluchów znajdą przestrzeń dla siebie. Ci poczytają tu najbardziej aktualne pozycje wydawnicze dostępne w tutejszej biblioteczce, napiją się świeżo zmielonej, pachnącej kawy i spałaszują jedno z pysznych konikowych ciast. Jeśli zaś o te ostatnie chodzi, to w konikowym menu znaleźć można takie, które przygotowuje się bez dodatku cukru. Zamiast niego do ciast dodaje się owoce, a nawet kaszę jaglaną. W kwestii napojów, poza kawą, są zdrowe napoje i soki oraz herbaty. W menu znaleźć można także smaczne tosty.

drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik

Warsztay konikowe, czemu nie?

W Drewnianym Koniku odbywają się przeróżne warsztaty i zajęcia dla maluchów. Ich oferta cały czas jest rozszerzana. Można tu więc znaleźć np. zajęcia rytmiczne z elementami metody Gordona, zajęcia sensoplastyczne, a także zajęcia multisensoplastyczne. Po każdych z nich, dziecko jeszcze przez godzinę może bawić się w Drewnianym Koniku, ponieważ koszt ów zabawy zawiera się w cenie zajęć.

O czym mowa w proponowanych warsztatach i zajęciach? W sensoplastyce chodzi przede wszystkim o oddziaływanie na wszystkie zmysły jednocześnie, dzięki czemu te lepiej się rozwijają. W tym celu na zajęciach wykorzystuje się materiały różnych tekstur, konsystencji, smaków i kolorów. Zajęcia metodą Gordona to edukacjęa muzyczna i obudzenie w dziecku muzycznej wrażliwości poprzez osłuchanie się z różnorodnymi formami muzyki. W ofercie są też zajęcia muzyczno-rytmiczne dla maluchów, które wspierają ich motorykę i przygotowują do mówienia, a także zajęcie z logorytmiki, które mają na celu usprawnienie komunikacji językowej i pobudzenie aparatu mowy.

Drewniany Konik – to także miejsce na wyjątkowe urodziny dla dziecka

Na koniec Drewniany Konik to idealny pomysł na urodzinową scenografię. W tym wyjątkowo spokojnym miejscu wypełnionym kreatywnymi zabawkami, maluchy spędzą magiczny, a przy tym beztroski czas świętując urodziny w gronie najbliższych. Liczne atrakcje i pomysły na zabawy, bo przecież urodziny mają być pomysłowe i wyjątkowe.

drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik

Aby sprawdzić aktualne wydarzenia w Drewnianym Koniku, koniecznie zajrzyj TU:

IG / FB

Dziękujemy Drewnianemu Konikowi za zaproszenie do swojego świata kawy i zabawy

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.