Drewniany Konik – kawa i zabawa

Drewniany Konik to zupełnie nowe miejsce na mapie Sosnowca. W tym drewnianym ekoświecie dla maluchów tylko wyobraźnia jest ograniczeniem dla ich zabawy. Sprawdź dlaczego warto odwiedzić to miejsce.

drewniany konik

SKLEP

W Drewnianym Koniku czeka Cię dobra kawa i zabawa

Drewniany Konik został stworzony przez rodziców dwóch chłopców, stomatolożkę i handlowca. Pomysł w ich głowach narodził się tak naprawdę z ogromnej potrzeby. Jak mówią: W okolicy były same małpie Gaje, z toną najgorszych jakościowo słodyczy. Naszym celem było stworzenie miejsca, do którego sami chcielibyśmy iść z dziećmi, i z którego wychodząc sami czulibyśmy się zrelaksowani, a nie przytłoczeni jaskrawymi kolorami i kaczuszkami z głośników. Chcieliśmy, żeby słodkości były dokładnie takie jakie sami podajemy dzieciom, a nie ulepami z syropu glukozowo fruktozowego.

Efektem starań pary jest miejsce, w którym dzieci mogą bawić się i poznawać świat w przyjaznych warunkach, w otoczeniu miłych dla oczu i niemęczących ich barw, i wreszcie w relaksującej atmosferze. Co ważne, w  tym drewnianym mini świecie także rodzice maluchów znajdą przestrzeń dla siebie. Ci poczytają tu najbardziej aktualne pozycje wydawnicze dostępne w tutejszej biblioteczce, napiją się świeżo zmielonej, pachnącej kawy i spałaszują jedno z pysznych konikowych ciast. Jeśli zaś o te ostatnie chodzi, to w konikowym menu znaleźć można takie, które przygotowuje się bez dodatku cukru. Zamiast niego do ciast dodaje się owoce, a nawet kaszę jaglaną. W kwestii napojów, poza kawą, są zdrowe napoje i soki oraz herbaty. W menu znaleźć można także smaczne tosty.

drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik

Warsztay konikowe, czemu nie?

W Drewnianym Koniku odbywają się przeróżne warsztaty i zajęcia dla maluchów. Ich oferta cały czas jest rozszerzana. Można tu więc znaleźć np. zajęcia rytmiczne z elementami metody Gordona, zajęcia sensoplastyczne, a także zajęcia multisensoplastyczne. Po każdych z nich, dziecko jeszcze przez godzinę może bawić się w Drewnianym Koniku, ponieważ koszt ów zabawy zawiera się w cenie zajęć.

O czym mowa w proponowanych warsztatach i zajęciach? W sensoplastyce chodzi przede wszystkim o oddziaływanie na wszystkie zmysły jednocześnie, dzięki czemu te lepiej się rozwijają. W tym celu na zajęciach wykorzystuje się materiały różnych tekstur, konsystencji, smaków i kolorów. Zajęcia metodą Gordona to edukacjęa muzyczna i obudzenie w dziecku muzycznej wrażliwości poprzez osłuchanie się z różnorodnymi formami muzyki. W ofercie są też zajęcia muzyczno-rytmiczne dla maluchów, które wspierają ich motorykę i przygotowują do mówienia, a także zajęcie z logorytmiki, które mają na celu usprawnienie komunikacji językowej i pobudzenie aparatu mowy.

Drewniany Konik – to także miejsce na wyjątkowe urodziny dla dziecka

Na koniec Drewniany Konik to idealny pomysł na urodzinową scenografię. W tym wyjątkowo spokojnym miejscu wypełnionym kreatywnymi zabawkami, maluchy spędzą magiczny, a przy tym beztroski czas świętując urodziny w gronie najbliższych. Liczne atrakcje i pomysły na zabawy, bo przecież urodziny mają być pomysłowe i wyjątkowe.

drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik
drewniany konik

Aby sprawdzić aktualne wydarzenia w Drewnianym Koniku, koniecznie zajrzyj TU:

IG / FB

Dziękujemy Drewnianemu Konikowi za zaproszenie do swojego świata kawy i zabawy

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.