Wzruszająca historia o prawdziwej miłości – ,,Babcia” i ,,Dziadek”

Babcia i Dziadek są potrzebni w życiu dziecka tak samo jak Mama czy Tata. Jeśli jeszcze nie masz co do tego pewności, przeczytaj wspólnie z dziećmi tą wzruszającą opowieść o prawdziwej bezwarunkowej miłości. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, żeby spojrzeć na relacje dziadkowie-wnuki.

dzień babci

Historia idealna na Dzień Babci

Już w tym tygodniu piękne święto Babć i Dziadków. Z tej okazji najmłodsi przygotowują coś specjalnego i wyjątkowego. Przedszkola w tradycji już mają realizację przedstawień, koncertów czy warsztatów z okazji Dnia Babci i Dziadka.

My chciałybyśmy zainspirować Was do rodzinnego czytania. Gdy w nasze ręce trafiła nowa seria Wydawnictwa Zielona Sowa, przepadłyśmy bez reszty. Myślisz sobie, że nie można wzruszyć się czytając krótką opowieść dla dzieci. Spróbuj, a sama przekonasz się, czy wytrwasz do końca książki, bez uronienia choćby jednej łzy.

Rodzice w życiu dziecka są najważniejsi, ale Babcia i Dziadek mają również swoją wielką rolę w życiu dziecka. Są zazwyczaj mnie wymagający od rodziców, pokazują wnukom świat z innej perspektywy.

Czasem nadrabiają stracony czas, gdy sami nie zawsze byli obecni jako rodzice, często wychodzą z założenia, że nie ich rolą jest wychowywać, a po prostu być obok i wspierać.

Czytając książkę ,,Babcia” i ,,Dziadek” przywołujemy wspomnienia własnego dzieciństwa i chwil z dziadkami. I to również jest w tym piękne. A wspólne czytanie również tworzy więzi i buduje miłe chwile.

 

To opowieść o babci, która wyczekiwała narodzenia wnuka, gdy tylko dowiedziała się o tym, że zostanie babcią. Wspierała mamę podczas przygotowań, a potem gdy już maleństwo było na świecie. Towarzyszyła swojemu wnukowi w podróży zwanej życiem. To z nią poznawał przyrodę, na nią mógł liczyć w każdej sytuacji. Udało im się zbudować piękną relację opartą na miłości i zaufaniu. Wnuk biegł do babci ze swoimi sukcesami i problemami. Wpadał pomóc nawet wtedy, gdy już sam był dorosłym mężczyzną. Znajdując wsparcie i ciepłe słowo. Aż sam został tatą, a wspomnienie o babci pozostało już tylko w jego sercu. To przepiękna historia i miłości i bliskości, o więzi, której niczym nie da się zastąpić.

dzień babci

Wydawałoby się, że mężczyźni są mniej wrażliwi. Nic bardziej mylnego, dla taty to równie wielkie przeżycie, że zostanie dziadkiem, jak dla jego córki, która czeka na swoje pierwsze potomstwo. Czas oczekiwania dziadkowie lubią spędzać aktywnie, przygotowując gniazdo dla nowego członka rodziny. Gdy już wnuczka pojawia się na świecie, serce dziadka szaleje z radości i z dumy. Z dziadkiem można liczyć na wyprawy w nieznane, na przygody rodem z filmów przygodowych. To często zupełnie inne podejście od Babci. 

dzień babci i dzień dziadka

podobne artykuły

magazyn dla mamy

SKLEP

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.