#mamabosstoja – z bloga agnieszkakudela.pl

Znasz blog agnieszkakudela.pl?

Agnieszka Kudela to żona, biznes mama, konsultantka ślubna i szkoleniowec. Wiele z Was na pewno zna ją z bloga agnieszkakudela.pl. 

AUTOR: Małgorzata Matysek
ZDJĘCIA: Paula Romanowska

agnieszkakudela.pl

SKLEP

Prowadzenie własnej firmy w świecie dotkniętym ciągłym pośpiechem, a jednocześnie spełnianie się jako żona i mama, jest niesłychanie trudne i godne najwyższych odznaczeń. Za godziny wyrwane nocy i te zaoszczędzone za dnia, za mądre planowanie i ciągłe wysiłki w dążeniu do balansu między rodziną a pracą medal wręczamy dziś Agnieszce Kudeli – właścicielce m.in. Wytwórni Ślubów oraz bloga Agnieszka Kudela / agnieszkakudela.pl. Na podium staje ze swoją rodziną, bo to dla niej codziennie walczy z burzą.

 ZACZĄĆ OD ZERA – poznaj blog agnieszkakudela.pl

Czas nie jest z gumy – mawiał mój matematyk w liceum, przyprawiając delikwenta przy tablicy o szybsze bicie serca. I choćbyśmy zaginali czasoprzestrzeń, doba trwa i trwać będzie tyle samo. „Nie będziemy repetować żadnej zimy, ani lata“ – powtarzamy za Szymborską, próbując każdego dnia na nowo ujarzmić naszą rzeczywistość. Podziwiamy osoby zorganizowane, ułożone i zawsze perfekcyjnie przygotowane, a jeśli jeszcze ktoś wprowadza porządek w życie innych, to nasz zachwyt tylko się potęguje.

Agnieszka Kudela szczęśliwie należy do grona tych, którzy regularnie i skutecznie władają kalendarzem. Nie rozstaje się z nim, prowadzi w nim bowiem grafik nie tylko związany z życiem prywatnym, ale i wszystko, co dotyczy jej firm – Wytwórni Ślubów, portalu Pobieramysie, Akademii Wytwórni Ślubów – oraz osobistego bloga agnieszkakudela.pl

agnieszkakudela.pl

Nie ma straconych szans

agnieszkakudela.pl

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

SKOK NA GŁĘBOKĄ WODĘ jak Agnieszka rozpoczeła swoją przygodę

Dobra organizacja stała się wyróżnikiem marki osobistej Agnieszki i pozwala jej być specjalistką w kwestii planowania i zarządzania czasem oraz zdrowego, minimalistycznego podejścia do życia.

– Nie zawsze tak było. Prawie całe liceum nie wykazywałam się taką pilnością i entuzjazmem. Uczęszczałam do klasy matematyczno-fizycznej w liceum, które wcześniej ukończyli mój brat z siostrą, a i dla mnie wybrali je rodzice. Męczyłam się w tym miejscu, i choć codzienne dojazdy tylko jednym autobusem nie były wymagające, nie zawsze moja droga kończyła się w szkole, zdarzało mi się obierać inne trasy – opowiada Agnieszka, a po chwili pauzy dodaje: – Z perspektywy czasu podziwiam siebie, że wytrzymałam w takim układzie aż trzy lata. Po trzeciej klasie podjęłam radykalną decyzję i… zabrałam z sekretariatu swoje papiery, informując zdziwioną sekretarkę, że rezygnuję ze szkoły. Jeszcze bardziej zdziwieni byli moi rodzice.

 Rzucenie liceum rok przed maturą dla wielu było szokiem, jednak dopiero ten krok dał Agnieszce poczucie siły i odpowiedzialności za własne decyzje. – W nowej szkole, którą wybrałam sobie sama, do której dojeżdżałam do innego miasta nie tylko autobusem, ale i pociągiem, przez całą czwartą klasę opuściłam tylko jeden dzień zajęć. To mi pokazało, że jeśli samodzielnie dokonuję życiowych wyborów, to potrafię wziąć za nie odpowiedzialność i umiem się dobrze zorganizować.

AGNIESZKA KUDELA – konsultant ślubny

Układ idealny i dający nierzadko obietnicę sukcesu – pracować w taki sposób, by czerpać z tego satysfakcję.

Od najmłodszych lat zawsze odwracałam głowę za wózkami dziecięcymi i pannami młodymi w białych sukniach. Wizyta w salonie ślubnym długi czas była moim skrytym pragnieniem – rozmarza się Agnieszka, która jeszcze na studiach, ruszyła z portalem internetowym będącym źródłem wiedzy i pomysłów dla narzeczonych. Lekcje przedsiębiorczości brała równolegle z nauką w szkole i na uczelni, dorabiała sobie bowiem jako kelnerka i barmanka, a na studiach przygodą życia była półroczna wymiana studencka w Paryżu, której koszty wymusiły na Agnieszce potrzebę znalezienia pracy. – Koszt wynajęcia pokoju, nawet w gorszej dzielnicy, wynosił około 500 euro, stypendium nie wystarczało, musiałam się uniezależnić finansowo. Studiowałam na anglojęzycznej uczelni, a po francusku nie mówiłam, postanowiłam więc przekuć to w atut. Uzupełniłam swój profil na portalu au-pair, pisząc, że chętnie podejmę się opieki nad dzieckiem w języku angielskim, dzięki czemu mój podopieczny będzie miał szansę uczyć się języka obcego na co dzień.

agnieszkakudela.pl

Wytwórnia Ślubów ruszyła pełną parą w 2010 roku i mimo że obecnie Agnieszka coraz radziej osobiście koordynuje wesela – ma kilka wspólniczek w najważniejszych miastach Polski – trzyma pieczę nad wszystkim, dba o marketing, wizerunek marki i, wespół z mężem, organizuje kilkudniowe szkolenia dla wedding plannerów. Ukończone kierunki związane z bankowością i finansami oraz zarządzaniem małą firmą przygotowały grunt pod tworzenie biznesplanów, zarządzanie przedsiębiorstwem oraz tworzenie dla niego kampanii reklamowych. Po drodze zaś pojawiły się największe inwestycje życia – Mikołaj i Maksiu.

 

UCISZYĆ WZBURZONE FALE work-life balance według Agnieszki 

Przeglądając bloga Agnieszki, od razu widać jej zamiłowanie do porządku, i choć naczynia ze zmywarki wyciąga na zmianę z mężem Wojtkiem, stara się motywować kobiety do lepszej organizacji pracy i życia osobistego.

Czytelniczki cenią sobie jej stronę (agnieszkakudela.pl) za inspirowanie i propagowanie idei work-life balance. Poszukują informacji o garderobie kapsułowej, sposobach na efektywną pracę z domu czy logistyce związanej z podróżowaniem z dziećmi. By jeszcze bardziej pokazać, że zmiany mogą przynieść sporo pożytku, Agnieszka udostępnia darmowe plannery i kalendarze do samodzielnego wydruku, a w ramach akcji #NieCzekamDziałam dzieli się pomysłami, by zmienić nawyki życiowe i żywieniowe na lepsze.

Perfekcyjna pani domu, superbohaterka – Agnieszka nie lubi tych określeń. Wyraźnie rozpisane plany i drogowskazy w znaczący sposób ułatwiają po prostu życie i pozwalają zaoszczędzić czas, by poświęcić go na to, co naprawdę w życiu ważne.

Przede wszystkim nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez kalendarza Google sprzężonego z kalendarzem męża i pracowników. Działamy jak zespół, na bieżąco wpisujemy w okienka, co nas czeka każdego dnia. Obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy. Jeśli więc Wojtek ma we wtorek umówioną zmianę opon, ja wystarczająco wcześniej wiem, że tego dnia do pracy zawiezie mnie autobus.

Chesz poznać Agnieszkę jeszcze bliżej? A może prowadzisz sama biznes i szukasz inspiracji?

ZAJRZYJ KONIECZNIE NA BLOG – agnieszkakudela.pl

 

agnieszkakudela.pl

A już dzisiaj i Ty możesz być bardziej zorganizowaną mamą. Agnieszka przygotowała na 2020 rewlacyjne organizery, które pomogą Ci zaplanować miesiąc po miesiącu.

Aby zobaczyć jakie plannery przygotowała dla Ciebie Agnieszka, zajrzyj na jej stronę agnieszkakudela.pl

ABY PRZECZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ KUP MINT No.9 KLIKNIJ TU

Kup teraz MINT no.9

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.