[vc_row][vc_column][vc_column_text]

O poranku – zapach kawy, poranna krzątanina, dla jednych chaos, a dla mnie najlepszy moment dnia. Tylko ode mnie zależy, którą nogą wstaję o poranku.

***

Nasze poranki to brzęk naczyń w kuchni i zapach kawy, która unosi się w powietrzu. Codzienne rytuały weszły nam w krew, mycie zębów, ogarnięcie łazienki. Ktoś jest głodny, a jeszcze inny szuka ulubionej zabawki. Na gazie piszczy czajnik, płatki po raz kolejny wysypały się na podłogę. Mówię sobie, to nic, nie było w misce mleka, to i spotkania będę miała mniej.

Starsi chłopcy walczą na podłodze, a najmłodsze płacze w łóżeczku. Nasze poranki to pośpiech, aby dotrzeć na czas do szkoły. Jeszcze tylko zamykamy drzwi i ruszamy. A to jeszcze nie wszystko, przed nami przeprawa autobusem. Cały czas szukam sposobu, aby zapanować nad najmłodszymi.

Jak rano ze wszystkim zdążyć i utrzymać takie samo każdego dnia?

Przypominam sobie szybko cytat, który przeczytałam pewnego wieczoru „Dobre myśli dają dobre plony, a każdy z nas jest swoim własnym ogrodnikiem”. Wyrwana z myśli słyszę dzwoniący telefon, to ze szkoły, pytają jakie przekąski planuję przynieść na świąteczne przyjęcie?

Pytam samą siebie, jak ogarnąć chaos w samym środku zimy?

Poranki nie zawsze są najprzyjemniejszą częścią dnia, ale tak naprawdę ich jakość zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nie zawsze wstajemy prawą nową. A może w tym Nowym Roku postawię sobie za cel, aby moje, nasze poranki były jak najbardziej przyjemne. A może w tym roku zrozumiem, że właśnie od tych poranków zależy cała reszta naszego dnia. I może dla innych będą to poranki z piekła rodem, dla nas to być może chaos, ale nasz własny, najpiękniejszy na świecie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16537″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16520″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16524″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16518″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16528″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16526″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16529″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16535″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16531″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16523″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16517″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16516″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Autor// Zdjęcia: Abby Kail @mrs_kail

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.