[vc_row][vc_column][vc_column_text]

O poranku – zapach kawy, poranna krzątanina, dla jednych chaos, a dla mnie najlepszy moment dnia. Tylko ode mnie zależy, którą nogą wstaję o poranku.

***

Nasze poranki to brzęk naczyń w kuchni i zapach kawy, która unosi się w powietrzu. Codzienne rytuały weszły nam w krew, mycie zębów, ogarnięcie łazienki. Ktoś jest głodny, a jeszcze inny szuka ulubionej zabawki. Na gazie piszczy czajnik, płatki po raz kolejny wysypały się na podłogę. Mówię sobie, to nic, nie było w misce mleka, to i spotkania będę miała mniej.

Starsi chłopcy walczą na podłodze, a najmłodsze płacze w łóżeczku. Nasze poranki to pośpiech, aby dotrzeć na czas do szkoły. Jeszcze tylko zamykamy drzwi i ruszamy. A to jeszcze nie wszystko, przed nami przeprawa autobusem. Cały czas szukam sposobu, aby zapanować nad najmłodszymi.

Jak rano ze wszystkim zdążyć i utrzymać takie samo każdego dnia?

Przypominam sobie szybko cytat, który przeczytałam pewnego wieczoru „Dobre myśli dają dobre plony, a każdy z nas jest swoim własnym ogrodnikiem”. Wyrwana z myśli słyszę dzwoniący telefon, to ze szkoły, pytają jakie przekąski planuję przynieść na świąteczne przyjęcie?

Pytam samą siebie, jak ogarnąć chaos w samym środku zimy?

Poranki nie zawsze są najprzyjemniejszą częścią dnia, ale tak naprawdę ich jakość zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nie zawsze wstajemy prawą nową. A może w tym Nowym Roku postawię sobie za cel, aby moje, nasze poranki były jak najbardziej przyjemne. A może w tym roku zrozumiem, że właśnie od tych poranków zależy cała reszta naszego dnia. I może dla innych będą to poranki z piekła rodem, dla nas to być może chaos, ale nasz własny, najpiękniejszy na świecie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16537″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16520″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16524″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16518″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16528″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16526″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16529″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16535″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16531″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16523″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16517″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_single_image image=”16516″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Autor// Zdjęcia: Abby Kail @mrs_kail

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.