Facemodeling – naturalny lifting

Jak poprawić wygląd skóry, jak odmłodzić rysy twarzy bez interwencji chirurga plastycznego? Facemodeling odmieniany jest przez wszystkie przypadki. Sprawdziłam czy faktycznie to naturalny cud, który jest na wyciągnięcie ręki każdej z nas.

facemodeling naturalny lifting twarzy

SKLEP

MINT: Facemodeling to trend czy prawdziwy cud natury?

KASIA HRETCZAK: Facemodeling to unikalna technika ręcznego modelowania twarzy. Jest to w pełni naturalne i holistyczne odmładzanie twarzy. Na naturalny cud i skuteczność tej metody składa się szereg unikalnych technik: mioplastyka, elementy terapii czaszkowo- krzyżowej, akupresura, masaż interplastyczny (inaczej zwany transbukalnym- wewnątrz jamy ustnej) i kinesiotaping estetyczny. Wielkim cudem naszego organizmu jest zdolność do regeneracji oraz samoodtwarzania. Dlatego w sposób naturalny możemy walczyć z deformacjami i starzeniem się twarzy. Przywrócenie pięknych rysów, odmłodzenie, polepszenie kształtów szyi i zdrowa skóra, to tylko część rezultatów uzyskanych dzięki metodzie facemodelingu – autorskiego programu stworzonego przez Anetę Hregorowicz – Gorlo.

facemodeling twarzy

MINT: Jakie płyną korzyści z Facemodelingu?

KH: Dobrze dotlenione mięśnie i poprawa ukrwienia sprawia, że skóra nabiera pięknego kolorytu oraz młodzieńczego wyglądu – efekt glow gwarantowany! Odnosimy wrażenie, jakby cofnął się czas. Praca manualna usprawnienia przepływ krwi i limfy, zwiększa odżywienie tkanek, a to wpływa na biologiczne odmłodzenie na poziomie komórkowym. Poprzez terapię facemodelingu nasze mięśnie wracają do pierwotnej formy. Tzw. mezoterapia połączona z akupresurą przy pomocy dłoni powoduje kontrolowany uraz, a to sprawia, że komórki zaczynają się szybciej aktywować i namnażać oraz regenerować,  dzięki temu powstają nowe włókna kolagenowe, a skóra staje się zagęszczona.

MINT: Brzmi świetnie, ale po jakim czasie będą widoczne efekty?

KH: Pomimo tego, że częściowy efekt jest widoczny od razu po zabiegu, to produkcja kolagenu i elastyny, a co za tym idzie ostateczne zmiany w strukturze skóry, są widoczne jeszcze przez długi czas po modelingu twarzy. Podczas zabiegu masowana jest głowa, kark, biust, dekolt, szyja, biust i twarz. Nie ma gotowych schematów, terapia dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, bo każda z nas jest inna.

MINT: Ale czy facemodeling wpływa korzystnie jedynie na twarz?

KH: Ucisk odpowiednich punktów – receptorów na twarzy, ma również wpływ na nasze narządy wewnętrzne. Z upływem czasu tkanka łączna przykleja się do skóry, co może powodować przebarwienia. Podczas zabiegu pracuję milimetr po milimetrze, aby przywrócić prawidłowe położenie mięśni. Wówczas mózg dostaje informację, że czas na regenerację. Odpowiednio rozprężone tkanki dzięki pracy odwrotnej do wektora grawitacji powodują zredukowanie bólu głowy, zaciskania mięśni żwaczy związanymi z bruksizmem, a nawet wdowiego garbu. To tylko niektóre benefity, które niesie facemodeling dla ciała.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

MINT: Słyszałam też o technice masażu wewnątrz jamy ustnej, na czym ona polega?

KH: Dla niektórych to faktycznie totalna nowość, czasem nawet budząca niepokój, zaciekawienie, a nawet strach. Masaż transbukalny, bo tak go nazywamy, odbywa się w rękawiczkach. Podczas zabiegu nie robię przeglądu stanu uzębienia, a tylko w bardzo subtelny sposób wślizguję się palcem do jamy ustnej, rozluźniając m.in. napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym czy mięśniach gnykowych.

MINT: Są udowodnione skutki uboczne terapii?

KH: Tak, ale totalnie pozytywny, myślę, że będziesz w stanie je zaakceptować. Facemodeling działa bowiem nie tylko na poprawę jakości skóry, mięśni, ale i samopoczucia. Dzięki wydzielaniu się endorfin, hormonu szczęścia, może być tylko lepiej.

facemodeling twarzy
facemodeling naturalny lifting
facemodeling twarzy

MINT: Dlaczego powinnam skorzystać z Facemodelingu?

KH: Troski dnia codziennego i silna mimika kumulują się i odciskają piętno na Twoim ciele – również na twarzy, a to powoduje utratę jędrności mięśni, dlatego tak ważny jest balans i zdrowie naszego układu kostno-mięśniowego. Bo świat naszej twarzy składa się nie tylko ze świata skóry. Nasz cały organizm jest jednością. Facemodeling to połączenie przeróżnych technik działających na wszystkie poziomy tkanek, mięśnie, skórę, powięź i kości.

MINT: A jak wygląda już sama terapia?

KH: Ilość zabiegów uwarunkowana jest od wieku, zdolności tkanek do regeneracji i stylu życia, który prowadzimy na co dzień. Masaże polecane są bez względu na wiek i płeć. Nawet osoby z trądzikiem, alergiami i bardzo wrażliwa cerę mogą poddać się zabiegowi. Panowie też są mile widziani, oni także mogą potrzebować widocznego odmłodzenia.

MINT: Sprawdź czy facemodeling jest dla Ciebie

Czułam się tak, jakby ktoś uwolnił moją skórę. Taki dziwny rodzaj odprężenia, odpłynięcia, jakby wraz z masażem odchodziły też widoczne na twarzy oznaki stresu. A efekty? Moja skóra mimo 36 lat jest jędrna, ma zdrowy koloryt, a zmarszczki widać na niej tylko, gdy się uśmiecham.

Izabela | @izabela.everywhere

Kolejna opinia

Facemodeling u Kasi w Esteem Beauty to tak kompleksowa usługa dla ciała i ducha, że mocno wykracza poza standardowe ramy usług kosmetologicznych. Dogłębny masaż powięziowy od piersi, dekoltu, poprzez szyję aż do twarzy, daje niesamowite uczucie odprężenia i relaksu. Właściwie efekty wizualne, na które nastawiałyśmy się najbardziej, czyli wygładzenie rysów i wypłaszczenie drobnych zmarszczek, zauważyłyśmy po pierwszych zabiegach, ale istotniejsze okazały się efekty niewidoczne dla oka. U Magdy po serii zabiegów ustąpił problem z nawracającymi stanami zapalnymi zatok, a Karolina przestała odczuwać napięcia w okolicach żwaczy, które wcześniej objawiały się u niej bólami głowy i stresem.

Karolina i Magda | @kaszamannacom

I jeszcze jedna opinia o facemodelingu twarzy

Facemodeling to dla mnie odkrycie roku. Szłam z przekonaniem, że będzie to zabieg typowo kosmetyczny, a w rezultacie otrzymałam 2,5 h holistycznego, kompleksowego zaopiekowania się ciałem, duchem i emocjami. Sam masaż momentami był intensywny, ale nigdy nieprzyjemny. Takiego zrelaksowania nie uzyskałam po żadnym wcześniejszym masażu.

Ania | @chillboxpl

facemodeling naturalny lifting
facemodeling naturalny lifting

KASIA HRETCZAK

Kosmetologia to moja pasja od najmłodszych lat. Prowadzę Esteem Beauty we Wrocławiu, miejsce w którym czas zatrzymuje się w miejscu, a ja poznaję Twoje potrzeby i tworzę rytuały, zabiegi szyte na miarę Twoich pragnień.  Staram się wzmocnić Twoje poczucie własnej wartości, abyś wyszła stąd odmieniona i pewna siebie oraz swoich atutów. 

Umiejętności i doświadczenie zdobywałam nie tylko w kraju, ale też w Anglii i Niemczech, gdzie mieszkałam przez ponad 10 lat. Tam też pracowałam w zawodzie oraz prowadziłam swój pierwszy salon kosmetyczny, w którym zawsze towarzyszyła mi myśl i pragnienie wydobycia z ciała to, co najlepsze. Wiedza i doświadczenie o sile natury i zdolności ciała do regeneracji sprawiły, że w pracy oraz życiu prywatnym staram się podążać w zgodzie z nią. Uwielbiam praktykować jogę, tworzyć przeróżne napary ziołowe, które towarzyszą mi w medytacji i głębokim relaksie.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.