Gry edukacyjne dla nastolatków – top 6
Nastolatki to bardzo wymagająca grupa odbiorców. W tym wieku już nie tak łatwo wybrać grę edukacyjną, która będzie na tyle intersująca, że zachęci do zabawy offline. Jako mama 13-letnich synów, możesz mi wierzyć wiem, co mówię. Po długich poszukiwaniach i testach wybraliśmy TOP 6 gier edukacyjnych, które zainteresowały nasze nastoletnie dzieci.
ZDJĘCIA: MINT Mag
gry edukacyjne dla nastolatków

SKLEP

Dzisiaj nauka i zabawa dzieci toczy się w Internecie, takie czasy, takie możliwości. Może i jesteśmy staromodni, ale nic nie zmieni naszego przekonania, że gry edukacyjne w offline to także super pomysł nie tylko na spędzanie czasu, ale na naukę nastolatków.

Doceniamy wspólny czas rodzinnych gier i nieustannie przeszukujemy rynek w poszukiwaniu nowych i ciekawych pozycji wśród gier dla nastolatków. Jeśli do tego dojdzie dodatkowo walor edukacyjny, tym chętniej sięgamy po taką nowość. Po miesiącach poszukiwań i testów, udało nam się wspólnie z Matteo i Nicolasem, przygotować zestawienie TOP 6 gier edukacyjnych, które zajmują nam rodzinne popołudnia. Zazwyczaj w weekendy mamy czas na oderwanie się od codziennych obowiązków i oddanie się grom.

Czego oczekujemy od gier edukacyjnych dla nastolatków?

Mają zaciekawić i zainteresować nie zawsze dostarczaną wiedzą, ale tematem. Nastolatki chętnie wybierają gry z elementami grywalizacji. Taka zdrowa rywalizacja uczy i wygrywania i ponoszenia porażek. Bo wiemy jak w życiu różnie bywa. Nie zawsze szukamy gier, które będą miały życiowy morał, czy naukowe przesłanie. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. O sukcesie gry świadczy jak chętnie po testowaniu nowości, Mati i Nico chcą wrócić do gry i wspólnych rozgrywek.

gry edukacyjne dla nastolatków

MATEMATYKA

Można by powiedzieć, że to gra która utrwala wiedzę z zakresu sprawnego dodawania, odejmowania, mnożenia oraz dzielenia, ale nastolatki też świetnie się nią bawią. Archimedes to połączenie gry karcianej z matematycznymi potyczkami. Zadaniem graczy jest ułożyć prawdziwe kalkulacje mając do dyspozycji rozdane karty i dostępne działania matematyczne. Tutaj liczy się pomysł i logiczne myślenie. Gra sprawdzi się nie tylko dla nastolatków, ale będzie świetną pomocą edukacyjną dla dzieci, które operują na poziomie wspomnianych działań matematycznych.
gry edukacyjne dla nastolatków
gry edukacyjne dla nastolatków

GEOGRAFIA

Cały świat zamknięty w pudełku, tak w jednym zdaniu opisać można grę Świat z serii Brain Box. Na poszczególnych kartkach poznajemy z bliska kraje świata. Ich tradycję, kulturę, zasoby, czy strategiczne miasta i budowle. Warto uważnie patrzeć i zwracać uwagę na szczegóły, aby gdy przyjdzie czas odpowiedzi na pytania do karty, nie dać się zaskoczyć. W tej grze edukacyjnej dla nastolatków nie ograniczano się do tylko do znanych nam wszystkich krajów. Tutaj idziemy o krok dalej i mamy szansę zaznajomić się z mniej popularnymi państwami świata.
gry edukacyjne dla nastolatków
gry edukacyjne dla nastolatków

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

BIOLOGIA

Fauna to gra, która pozwala poznać świat zwierząt z bliska. Nie znaliśmy wszystkich zwierząt opisanych w grze, i dlatego była to świetna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś nowego. Gra Fauna wprowadza gracza w świat zwierząt, a cały mechanizm oparty jest na spekulacjach z zakresu: wagi, wzrostu i miejsca występowania gatunków zwierząt. Zadaniem gracza jest oszacować parametry. Oczywiście im trafniejsza odpowiedź, tym więcej punktów. Już 10 rund wystarczy, żeby wzbogacić wiedzę o zwierzętach z całego świata.

 

gry edukacyjne dla nastolatków
gry edukacyjne dla nastolatków

JĘZYK POLSKI

Wydawać by się mogło, że gry słowne odmieniane już były przez wszystkie przypadki, a my poznaliśmy już wszystkie. Nic bardziej mylnego. Gra edukacyjna dla nastolatków Łap za słówka pokazuje, że nie wszystkie możliwości zostały już wyczerpane. Zadaniem graczy jest wypisać znane słowa z danej tematyki. Jednak aby zabawa była ciekawsza, wprowadzono kilka zasad, które wprowadzają grę na wyższy level nauki. Czego nas uczy gra? Pozwala poszerzyć słownictwo, sprawdza naszą pamięć i pozwala zweryfikować swoje słowne umiejętności. Matteo i Nicolas nie przepadają za językiem polskim, ale dzięki szerokiemu zakresowi tematów użytych w grze, zabawa nie sprowadza się do polonistycznej rozgrywki.

gry edukacyjne dla nastolatków
gry edukacyjne dla nastolatków

LOGIKA

Ta gra skradła nasze serca i wymęczyła w pozytywny sposób  nasze głowy. Stymulacja mózgu w każdym wieku to świetne ćwiczenie. Gra Mój Cortex dzięki 8 rodzajom zadań pozwala rozruszać nasz komputer pokładowy i uelastycznia go. Muszę przyznać, że po 30 minutach intensywnej zabawy czuliśmy się jak po całym dniu w szkole. W tej grze liczy się szybkość reakcji, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Pracuje zarówno lewa jak i prawa półkula. Wszystko przemyślane w taki sposób, aby zmusić mózg do ćwiczeń. Świetna zabawa na rodzinną imprezę, aby rozruszać towarzystwo.
gry edukacyjne dla nastolatków
gry edukacyjne dla nastolatków

WSPARCIE W UTRWALANIU SZKOLNEJ WIEDZY

W naszym zestawieniu pokusiliśmy się o jedną onliniową rekomendację, bo uważamy, że kompleksowo podchodzi do tematu wsparcia już nie tylko nastolatków. Mowa tu o programie Squla, który dostosowany jest to wieku dziecka. Tutaj pracujemy nad wszystkimi przedmiotami szkolnymi w sposób przystępny. Bo w Squla łączy się nauka z zabawą. Ciekawe quizy, testy, zadania i gry wspomagają naukę i dostarczają dobrej wiedzy. W naszym domu to świetne uzupełnienie wiedzy szkolnej.

Jestem ciekawa, po którą grę sięgniesz ze swoim nastolatkiem.

A jeśli szukasz pomysłowych gier dla młodszych dzieci w stylu nauka przez zabawę, koniecznie przyjrzyj się naszym rekomendacjom – KLIKNIJ TU.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.