Jak zarobić pierwszy milion

Zastanawiasz się jak zarobić pierwszy milion? Czujesz, że masz potencjał, ale potrzebujesz wiatru w skrzydła? Dwie Mamy Boss, Marta Lech-Maciejewska oraz Karolina Cwalina-Stępniak,  wydały ebook, który da Ci narzędzia, aby zarobić swój pierwszy milion.

jak zarobić pierwszy milion

SKLEP

,,Jak zarobić pierwszy milion. Biznes od A do Z” to ebook, który napisały dwie Mamy Boss: Marta Lech-Maciejewska znana Ci jako Superstyler oraz Karolina Cwalina-Stępniak, którą znasz z @sexyzaczynasiewglowie. Ta książka to blisko 200 stron o kobiecych biznesach, merytoryczna wiedza, ćwiczenia i podpowiedzi w drodze po Twój pierwszy milion.

Dziewczyny wezmą Cię za rękę i przeprowadzą krok po kroku po meandrach przedsiębiorczości. Po przeczytaniu ebooka, będziesz wiedziała, czy to ścieżka dla Ciebie.

Ale ja nie byłabym sobą, gdybym nie zadała Marcie pytania o ten jeszcze świeżutki ebook.

No to jak zarobić pierwszy milion?

Czy jeśli przeczyta się ebook ,,Jak zarobić pierwszy milion. Biznes od A do Z” zarobi się pierwszy milion?

MARTA LECH-MACIEJEWSKA: Życzę tego wszystkim, którzy po niego sięgną, ale nie wiem czy to się wydarzy, bo każdy człowiek, każda kobieta, bo z myślą o nich powstała ta książka, to zupełnie inna historia. Kibicuję każdej, która wykona ten pierwszy krok i sięgnie po e-booka – a później zainspiruje się tym, co tam znajdzie. Mogę zagwarantować, że każda kobieta, która przeczyta tą pozycję z pewnością ruszy z miejsca. Przekona się czy własny biznes to jej bajka. Czy jest gotowa by podjąć to ryzyko. Stworzyłyśmy tego e-booka z myślą o kobietach z uśpionym potencjałem, które chciałyby zrobić coś ze swoim biznesowym życiem, ale zupełnie nie wiedzą od czego zacząć. Moja historia, którą opisuję w e-booku jest dowodem na to że można zarobić milion zaczynając od … długów.

jak zarobić pierwszy milion

Kto powinien sięgnąć po Wasz ebook?

M.L-M: ,,Jak zarobić pierwszy milion” to książka dla każdej kobiety, którą męczy obecna praca. Dla każdej, która jest po urlopie macierzyńskim i nie chce wracać do poprzedniej pracy. Może po niego sięgnąć także ta kobieta, która ma pomysł na własny biznes, ale zupełnie nie wie jak się za to zabrać. I w końcu to także książka dla tych, które żyją w przekonaniu, że własny biznes to jedyna słuszna droga na świecie. Historia mojej marki jedwabnych apaszek „Spadiora” odziera ze złudzeń. Pokazuje, że własny biznes to szalenie trudna droga i absolutnie nie jest przepisem na szczęście dla każdego.

Skąd pomysł na książkę ,,Jak zarobić pierwszy milion”?

M.L-M: Kilka miesięcy temu napisała do mnie Karolina Cwalina- Stępniak, która na co dzień jest coachem i mentorem. Zajmuje się tym zawodowo i uratowała już setki jeśli nie tysiące biznesów na zakręcie. Prywatnie jest moją koleżanką, ale też świetnym życiowym doradcą. Jak już wspomniałam napisała do mnie parę miesięcy temu z propozycją stworzenia e-booka dedykowanego kobietom. „Ty opowiesz swoją historię, a ja dam tym kobietom narzędzia. Tak by mogły stworzyć swój biznes nie popełniając naszych błędów. I tak prawie pół roku później jesteśmy w tym miejscu i lada dzień roześlemy naszą książkę do pierwszych klientek.

jak zarobić pierwszy milion

Dla kogo według Ciebie jest własna firma?


M.L-M:
Przede wszystkim nie dla każdego i nie ma w tej kwestii jednej recepty. Ja jestem na to najlepszym dowodem. Dziś myślę, że  gdyby nie mój mąż Janek, to w życiu nie przekroczyłabym tej granicy pomiędzy wygodnym i bezpiecznym etatem w korporacji, a  własnym biznesem. To szalenie trudna decyzja, szczególnie jeśli ma się małe dzieci. Tu nie ma czegoś takiego jak urlop czy L4. Jeśli nie pracujesz, to wszystko stoi w miejscu, a ty zwyczajnie nie zarabiasz. Chcesz porównania? Kiedy pracowałam na etacie, to po pierwszej ciąży pierwszy raz otworzyłam komputer trzy dni przed pierwszymi urodzinami mojego dziecka. Zrobiłam tak, bo mogłam, bo ktoś kompetentny zastąpił mnie w tym czasie. Gdy rodziłam drugiego syna, byłam już na własnej działalności i pierwszy artykuł na bloga napisałam w trzeciej dobie życia mojego dziecka. To jest ta różnica, o której się głośno nie mówi gloryfikując prowadzenie własnych biznesów. I o tym jest właśnie ten e-book.

Jakie są 3 największe lekcje, które wyciągnęłaś z prowadzenia firmy?

M.L-M: Pierwszą jest to, że jeśli chcesz się rozwijać to każde zarobione na początku pieniądze musisz inwestować w rozwój. W szkolenia, w profesjonalny sprzęt, w świetnych specjalistów (paradoksalnie nie stać Cię na tanich, bo wówczas płacisz dwa razy).

Drugą jest to że, najmocniejszym i najsłabszym ogniwem własnego biznesu są ludzie. To oni wynoszą na wyżyny i to Oni zaliczają największe wpadki. Uświadomienie sobie tego, że nigdy nie znajdziesz do pomocy nikogo, komu będzie na Twoim biznesie zależało tak bardzo jak Tobie oszczędzi Ci wiele czasu, nerwów i rozczarowań.

Trzecia jest taka, że przy inwestowaniu pieniędzy we własny biznes trzeba umieć się z nimi pożegnać. Zamiast przeliczać możliwe zyski trzeba mieć tą odwagę, by liczyć się z tym, że zainwestowanych pieniędzy nigdy nie odzyskamy. To bardzo trudna lekcja, ale jakże ważna przy prowadzeniu własnego biznesu. Uczy nas rozwagi i zdroworozsądkowego podejścia.

 

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Czy są według Ciebie cechy wspólne dla kobiet sukcesu, które zauważasz?

M.L-M: Myślę, że główną z nich jest pracowitość. Sukces nie idzie w parze z lenistwem.
W dzisiejszych czasach liczy się również elastyczność  i umiejętność uczenia się wciąż nowych rzeczy – niezależnie od branży. Żyjemy w czasach, w których wszystko bardzo szybko się zmienia. Ostatnią rzeczą, którą wymienię jest coś co w obecnych czasach jest tym, co stanowi o naszej wartości na rynku. Co to takiego? To suma relacji z ludźmi. Nie kontaktów – bo numer zapisany w telefonie jeszcze o niczym nie świadczy. Ale ilość dobrych relacji budowanych latami w dużej mierze świadczy o naszej sile, wpływie i stanowi naszą wartość na rynku.

Jeśli Ty czujesz, że książka ,,Jak zarobić pierwszy milion. Biznes od A do Z” i Tobie pomoże rozwinąć skrzydła, koniecznie zajrzyj do niej i nie tylko przeczytaj, ale przede wszystkim skorzystaj z cennych wskazówek.

KUP EBOOK ,,JAK ZAROBIĆ PIERWSZY MILION. BIZNES OD A DO Z” – KLIKNIJ TU

MOJA RECENZJA EBOOKA

Gdyby ten ebook trafił w moje ręce 8 lat temu, moje biznesowe życie byłoby o niebo łatwiejsze. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że ebook Marty i Karoliny ,,Jak zarobić pierwszy milion. Biznes od A do Z” to obowiązkowa pozycja dla Ciebie jeśli marzysz o własnej firmie, ale nie wiesz jak zacząć. To również świetna książka jeśli w ogóle zastanawiasz się czy swój biznes to dobra droga dla Ciebie. Dużym plusem ebooka jest dla mnie to, że obok merytorycznej wiedzy, znajdują się przykłady kobiecych biznesów z życia wzięte. A soloprenerki dzielą się swoją cenną wiedzą.

– Bogna Bojanowska

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.