Janod 50 lat ponadczasowych zabaw

Janod ma już 50 lat. Z tej okazji mamy dla Ciebie jubileuszowy konkurs. Zanim powiemy Ci o nim więcej, koniecznie zajrzyj do kartki z kalendarza. Poznaj historię marki i jej kultowe zabawki.

 

Janod 50 lat

SKLEP

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych francuskich marek dziecięcych Janod ma w tym roku 50 lat. Z tej okazji powstała jubileuszowa limitowana seria kultowej zabawki marki Janod – czerwonej rakiety, którą bawił się sam sir Elton John. Ponadczasowy model zyskał oryginalny i stylowy srebrny kolor. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie, za co konkretnie kochamy zabawki.

Janod ma już 50 lat. Karta z kalendarza

50 lat temu niewielka fabryka Louisa Janoda tworzyła i sprzedawała ponadczasowe drewniane bączki, kręgle i jojo, już wtedy zdając sobie sprawę z potęgi prostych rozwiązań i zakorzenionych, znajomych tradycji. Wówczas, tak samo jak dzisiaj, Janod sięgał po sprawdzone, niezawodne i uwielbiane przez dzieci materiały – naturalne drewno i solidny karton, których możliwości wydają się nie mieć końca.

Janod 50 lat

Siła dobrych wspomnień

Co sprawia, że jedne zabawki okazują się ponadczasowe, a inne szybko się nudzą? Ich potencjał i trwałość, ale też pozytywne emocje, które budzą. Próbę najlepiej znoszą te, które odpowiadają nie tylko na potrzeby dzieci, a odwołują się równocześnie do wspomnień ich rodziców. Produktom Janod udało się to osiągnąć i to od 50 lat. Niezależnie od pokolenia pierwsze odkrywanie świata i rządzących nim praw zawsze wiąże się z zabawą. Tworząc od lat podobne modele i gry w oparciu o znane sposoby stymulowania pierwszych aktywności budzą ciepłe wspomnienia i zachęcają rodziców do angażowania się w dziecięce eksploracje, dzięki czemu stają się też przy okazji wsparciem bliskich relacji. 

Magia beztroski nie tylko na 50 lat Janod

O uniwersalności zabawki decyduje także jej funkcjonalność. Priorytetem przy produkcji rzeczy, przeznaczonych dla dzieci, jest zadbanie o to, by potrafiły uszczęśliwiać maluchy. Duch beztroski i wolności, proste przyjemności, rozbudzanie marzeń i kreatywności – to idee, przyświecające marce Janod, dzięki którym czas spędzony na zabawie jej produktami zamienia się w twórczą aktywność i cudowne wspomnienia. Dzieci od najmłodszych lat bacznie obserwują, testują świat empirycznie, aż wreszcie wyrażają siebie, budując i odtwarzając to, co znają oraz odgrywając role, ułatwiające im komunikowanie swoich emocji i potrzeb. Ponadczasowe jest więc wszystko to, co daje im takie możliwości.

Janod 50 lat

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Tygodniowy planner menu do druku

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie Tygodniowy Planner Menu, bo to nowa jakość organizacji codzienności.

Unikatowe pomysły

Czy to, co uniwersalne, ma szansę być jednocześnie nowoczesne i zgodne z trendami? Oczywiście! Gry, puzzle, układanki, sortery czy zestawy artystyczne nigdy nie wychodzą z mody. Marka Janod od 50 lat dba, by były one wykonane są z wysokiej jakości, trwałych materiałów i cieszyły wiele pokoleń. Uniwersalne barwy, estetyczne projekty i przemyślany element zaskoczenia pozwalają zabawkom Janod skutecznie opierać się upływowi czasu. Każdą klasykę da się też przecież interpretować na nowo – zaciekawić kolorem, oryginalnymi bohaterami, różnorodnością faktur, wszechstronnością stymulacji zmysłów. Ponadczasowość nie stoi ponadto w sprzeczności z rozsądnym podążaniem za duchem czasu. Szczególnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, tj. stale aktualizowane testy i kontrole, którym Janod się poddaje, ale i niezwykle istotne w dzisiejszych czasach zaangażowanie społeczne i środowiskowe, bo przecież troska o dzieci to też troska o przyszłość ich świata.

Janod 50 lat

Konkurs z okazji 50 lat Janod

Janod 50 lat

  

A z okazji 50 lat i świętowania urodzin marka Janod ma dla Ciebie prezent. Tak, zapraszamy na konkurs! Możesz w nim wygrać Rakietę z limitowanej, urodzinowej kolekcji. Nie kupisz jej w sklepie, ale możesz ją dostać od nas w prezencie! 

Co należy zrobić?

Wystarczy, że opiszesz ulubioną zabawkę Janod Twojego dziecka oraz historię, z jakiej okazji znalazła się u Was.

Do wygrania aż 3 rakiety!

Na odpowiedzi czekamy do 31 października. Redakcja wybierze najciekawsze 3 odpowiedzi do 5 listopada.

Wyślij wiadomość z odpowiedzią konkursową na adres kontakt@mintmag.pl

Regulamin dostępny w Redakcji magazynu MINT.

podobne artykuły

Rodzic Idealny

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.