Janod 50 lat ponadczasowych zabaw

Janod ma już 50 lat. Z tej okazji mamy dla Ciebie jubileuszowy konkurs. Zanim powiemy Ci o nim więcej, koniecznie zajrzyj do kartki z kalendarza. Poznaj historię marki i jej kultowe zabawki.

 

Janod 50 lat

SKLEP

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych francuskich marek dziecięcych Janod ma w tym roku 50 lat. Z tej okazji powstała jubileuszowa limitowana seria kultowej zabawki marki Janod – czerwonej rakiety, którą bawił się sam sir Elton John. Ponadczasowy model zyskał oryginalny i stylowy srebrny kolor. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie, za co konkretnie kochamy zabawki.

Janod ma już 50 lat. Karta z kalendarza

50 lat temu niewielka fabryka Louisa Janoda tworzyła i sprzedawała ponadczasowe drewniane bączki, kręgle i jojo, już wtedy zdając sobie sprawę z potęgi prostych rozwiązań i zakorzenionych, znajomych tradycji. Wówczas, tak samo jak dzisiaj, Janod sięgał po sprawdzone, niezawodne i uwielbiane przez dzieci materiały – naturalne drewno i solidny karton, których możliwości wydają się nie mieć końca.

Janod 50 lat

Siła dobrych wspomnień

Co sprawia, że jedne zabawki okazują się ponadczasowe, a inne szybko się nudzą? Ich potencjał i trwałość, ale też pozytywne emocje, które budzą. Próbę najlepiej znoszą te, które odpowiadają nie tylko na potrzeby dzieci, a odwołują się równocześnie do wspomnień ich rodziców. Produktom Janod udało się to osiągnąć i to od 50 lat. Niezależnie od pokolenia pierwsze odkrywanie świata i rządzących nim praw zawsze wiąże się z zabawą. Tworząc od lat podobne modele i gry w oparciu o znane sposoby stymulowania pierwszych aktywności budzą ciepłe wspomnienia i zachęcają rodziców do angażowania się w dziecięce eksploracje, dzięki czemu stają się też przy okazji wsparciem bliskich relacji. 

Magia beztroski nie tylko na 50 lat Janod

O uniwersalności zabawki decyduje także jej funkcjonalność. Priorytetem przy produkcji rzeczy, przeznaczonych dla dzieci, jest zadbanie o to, by potrafiły uszczęśliwiać maluchy. Duch beztroski i wolności, proste przyjemności, rozbudzanie marzeń i kreatywności – to idee, przyświecające marce Janod, dzięki którym czas spędzony na zabawie jej produktami zamienia się w twórczą aktywność i cudowne wspomnienia. Dzieci od najmłodszych lat bacznie obserwują, testują świat empirycznie, aż wreszcie wyrażają siebie, budując i odtwarzając to, co znają oraz odgrywając role, ułatwiające im komunikowanie swoich emocji i potrzeb. Ponadczasowe jest więc wszystko to, co daje im takie możliwości.

Janod 50 lat

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Unikatowe pomysły

Czy to, co uniwersalne, ma szansę być jednocześnie nowoczesne i zgodne z trendami? Oczywiście! Gry, puzzle, układanki, sortery czy zestawy artystyczne nigdy nie wychodzą z mody. Marka Janod od 50 lat dba, by były one wykonane są z wysokiej jakości, trwałych materiałów i cieszyły wiele pokoleń. Uniwersalne barwy, estetyczne projekty i przemyślany element zaskoczenia pozwalają zabawkom Janod skutecznie opierać się upływowi czasu. Każdą klasykę da się też przecież interpretować na nowo – zaciekawić kolorem, oryginalnymi bohaterami, różnorodnością faktur, wszechstronnością stymulacji zmysłów. Ponadczasowość nie stoi ponadto w sprzeczności z rozsądnym podążaniem za duchem czasu. Szczególnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, tj. stale aktualizowane testy i kontrole, którym Janod się poddaje, ale i niezwykle istotne w dzisiejszych czasach zaangażowanie społeczne i środowiskowe, bo przecież troska o dzieci to też troska o przyszłość ich świata.

Janod 50 lat

Konkurs z okazji 50 lat Janod

Janod 50 lat

  

A z okazji 50 lat i świętowania urodzin marka Janod ma dla Ciebie prezent. Tak, zapraszamy na konkurs! Możesz w nim wygrać Rakietę z limitowanej, urodzinowej kolekcji. Nie kupisz jej w sklepie, ale możesz ją dostać od nas w prezencie! 

Co należy zrobić?

Wystarczy, że opiszesz ulubioną zabawkę Janod Twojego dziecka oraz historię, z jakiej okazji znalazła się u Was.

Do wygrania aż 3 rakiety!

Na odpowiedzi czekamy do 31 października. Redakcja wybierze najciekawsze 3 odpowiedzi do 5 listopada.

Wyślij wiadomość z odpowiedzią konkursową na adres kontakt@mintmag.pl

Regulamin dostępny w Redakcji magazynu MINT.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.