Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy, czas o nim pomyśleć. Wolisz robić sama, a może kupujesz gotowy? Sprawdź dlaczego warto mieć kalendarz adwentowy.

kalendarz adwentowy

SKLEP

Kalendarz adwentowy na radosny czas oczekiwania. Zbliża się czas oczekiwania na magiczne chwile Bożego Narodzenia. Nie tylko dzieci odliczają dni wyczekując upragnionej daty 24 grudnia. Czas ten może być miły i przyjemny, co więcej, każdego dnia może czekać małych i dużych domowników niespodzianka. Kalendarz bożonarodzeniowy to świetny pomysł na radosne odliczanie.

Kalendarz adwentowy dla dużych i małych

1. Dlaczego warto mieć kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy zdobywa coraz więcej miłośników w Polsce. Zwyczaj, który przyszedł z zachodniej granicy na dobre zadomowił się w Polsce. Kalendarz ustawiamy w centralnym punkcie w domu, aby patrzeć, podziwiać i mieć go na oku gdy tylko jesteśmy w domu. Dla najmłodszych odlicza chwilę do spotkania z Mikołajem, mężowi przypomina o zbliżającym się dniu strojenia choinki, a Pani Domu o kuchennych planach i pomysłach, które w tym roku chce zrealizować.

 

2. Jak będzie wyglądał Twój kalendarz adwentowy?

Jak będzie wyglądał Twój kalendarz zależy tylko od Ciebie. Możesz kupić go w sklepie z dekoracjami, ale też możesz zrobić niespodziankę rodzinie i sama wykonać oryginalny projekt.  Jest tyle pomysłów na niebanalny wygląd i charakter kalendarza. Podpowiadamy tylko kilka wariantów – wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i do dzieła.

Jakie niespodzianki kryć będą poszczególne dni kalendarza? To już zależy od Ciebie. Możliwości jest wiele. Zastanów się co sprawi przyjemność Twoim bliskim. Najczęściej wybór pada na słodkości, ale my mówimy – idź dalej. Niech każdy dzień kryje wspólną świąteczną aktywność, albo piękne, ręcznie robione bombki na choinkę, czy też kolejne elementy waszej rodzinnej kolekcji. Ale jeśli to drobna słodycz sprawi Wam największą przyjemność, czemu by nie wybrać tych oryginalnych, ciekawych słodkości, których nigdy dotąd nie smakowaliście?

 

kalendarz adwentowy dla dziecka

3. Co jeszcze ciekawego możesz zrobić?

Niech kalendarz adwentowy będzie niespodzianką i przygodą. Niech otwieranie kolejnych dni będzie wspólną, rodzinną chwilą, która jest tylko dla was. Kalendarz adwentowy ma moc oczekiwania. Gdy raz spróbujecie, stanie się Waszą nową, rodzinną tradycją. Z roku na rok pomysłów będzie przybywać, a kalendarz stanie się wspólnym rodzinnym dziełem. Niech ten czas oczekiwania będzie wyjątkowy!

A jeśli masz ochotę samodzielnie zrobić kalendarz, koniecznie skorzystaj z moich podpowiedzi.

Sprawdź inspiracje i wybierz ten kalendarz adwentowy, który najbardziej będzie do Ciebie pasował – KLIKNIJ TU.

kalendarz adwentowy
kalendarz adwentowy

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.