KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” po raz trzeci we Wrocławiu. Po raz pierwszy magazyn Mammazine objął patronatem to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci.

PLAKAT A2 ZE SPADAMI

Fundacja OPEN MIND oraz Mammazine zapraszają małych mieszkańców Wrocławia do udziału w trzeciej edycji niezwykłego projektu “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”. Po raz trzeci dzieciaki wezmą udział w bezpłatnych, interdyscyplinarnych warsztatach prowadzonych przez znanych i cenionych polskich designerów.

Mammazine_Kids_Design_Space_1

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” otworzy najmłodszym drogę do fachowej edukacji artystycznej i estetycznej. Dzieciaki spotkają się z zawodowymi ilustratorami, architektami, designerami, ceramikami czy rzemieślnikami.

Projektanci, przekazując swoją fachowa wiedzę, stopniowo przybliżą dzieciom pojęcia ze świata designu, sztuki, architektury, rzemiosła, stając się jednocześnie dla młodych inspiratorem, partnerem do dyskusji i współdziałania. Później nastąpi niestandardowa zamiana ról – to dzieci staną się designerami i wspólnie zaprojektują w pełni użytkowe przedmioty. Z kolei profesjonaliści, zainspirowani pomysłami młodych twórców, przetworzą powstałe projekty w produkty.

Mammazine_Kids_Design_Space_2

Warsztaty oraz spotkania skierowane są do dzieci w wieku od 7-18 lat. Podczas czterech etapów programu – DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE, REALIZACJA i WYSTAWA – dzieciaki przejdą przez cały proces tworzenia – od pomysłu do produktu. Zostaną tym samym wprowadzone w tajniki projektowania. Zobaczą, że wszystko, od przedmiotu po budynek, zostało wcześniej zaprojektowane.

W tym roku w projekt zaangażowali się:

Kalina Bańka / Katarzyna Bogucka / Grynasz Studio / Pani Jurek / Wiktoria Lenart / Karina Marusińska / Iza Rutkowska / Barbara Śniegula / Witamina D / Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej – Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik

Już 11 września zapraszamy na pierwsze spotkanie! Podczas niezwykłej wycieczki dzieci poznają od podszewki pracownię ceramiczną Barbary Śnieguli. Zdobyte doświadczenie wykorzystają 17 września podczas warsztatów “Zielono wokoło, czyli jak zrobić dżunglę w domu”, kiedy to stworzą wazony, osłonki na doniczki w formie stojącej lub wiszącej.

Mammazine_KIDS DESIGN SPACE_wystawa

Więcej informacji o projekcie i zapisy na www.kidsdesignspace.pl i www.krzywykomin.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zdjęcia autorstwa: Aleksandry Krupy, Stanisława Zajączkowskiego oraz Meluzyna Studio (Fundacja Open Mind)

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.