Kreatywne pudełko na każdy dzień tygodnia

Kreatywne pudełko to nic innego jak polska wersja Busy Box. Sprawdź jak stworzyć kreatywne pudełko na każdy dzień tygodnia.

kreatywne pudełko

Kreatywne pudełko = Busy Box

 

Od dawna przymierzałam się do stworzenia swojej wersji kreatywnego pudełka. Lubię kreatywne zabawy z Zoe. Zależy mi, aby każdego dnia popołudniu czekało na nią coś specjalnego, co pozwoli jej rozwijać się i miło spędzać czas. Dzisiaj chcę podać Ci przepis na kreatywne pudełko, czyli busy box po polsku. Korzystaj śmiało i baw się do woli.

kreatywne pudełko
kreatywne pudełko

Dlaczego warto tworzyć kreatywne pudełko?

Po pierwsze, to gwarancja fajnej zabawy.

Po drugie, to zajęcie dla dziecka, podczas gdy Ty musisz przygotować np. kolację.

Po trzecie, to rozwojowe zabawy dostosowane dla Twojego dziecka. Nie ma nudy!

Na czym polega kreatywne pudełko

To przygotowane zabawy na 5 dni tygodnia – od poniedziałku do piątku. Weekendy są całkowicie spontaniczne, jesteśmy wszyscy w domu i staramy się jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. 

Kreatywne pudełko to proste, ale angażujące zabawy, w które dziecko może bawić się samodzielnie. Celem jest rozwój umiejętności, poznawanie świata, dostarczenie nowych wrażeń, ale też pobudzanie kreatywności.

kreatywne pudełko

Jak przygotować kreatywne pudełko busy box

Poszukaj 5 opakowań. Mogą to być plastikowe pojemniki, koszyki lub kartoniki. Ważne, żeby udało się zmieścić do nich potrzebne do zabawy materiały. Ja na każdy box nakleiłam etykietę z dniem tygodnia. Mam do tego specjalną drukarkę, ale również dobrze możesz wykorzystać marker. Ja już widzę jak Zoe zaczyna rozponawać napisy z dniami tygodnia. Oczywiście nie umie jeszcze czytać, ale pamięta napis. 

Ja zabawy przygotowuję w niedzielę wieczorem. Zawsze już na cały tydzień. Szukam zabaw angażujących, ale prostych. Lubię tematyczne zabawy związane z porą roku i preferencjami Zoe. Lubię metodę Montessori i chętnie korzystam z niej w tych zestawach właśnie. 

Wykorzystaj te elementy, które masz w domu. Zabawa nie ma być skomplikowane, ale miła i prosta. Taka, w którą dziecko może bawić się samo. U nas najczęściej Zoe uda się zająć zabawą około 30 minut, ja w tym czasie robię kolację, wieszam pranie, albo obdrabiam lekcje z jej braćmi. 

Jakie zabawy można wykorzystać?

Tutaj ile osób, tyle pomysłów. Co jakiś czas będę podsyłała Ci inspiracje, ale jestem przekonana, że szybko wpadniesz na pomysły idealne dla Twojego dziecka. Oto kilka inspiracji na kreatywne pudełko busy box:

 • piasek kinetyczny + muszelki + kamyczki + postacie zwierzątek
 • ciastolina + foremki + wałek zabawkowy 
 • zeszyt + naklejki
 • sznurek + perełki do nawlekania
 • farbki + tektura + brokat
 • fasola + pompony + szczypce
 • kostki lodu + soda + woda
 • liście + farby + kartki
 • kolorowanka + markery kolorowe
 • pieczątki + kolorowe kartki
 • makaron do nawlekania + sznurek
 • kolorowe kamyki + farbki + pędzelki
kreatywne pudełko
kreatywne pudełko

Jeszcze więcej kreatynwych zabaw typu busy box

Oto kilka pomysłów, które już zrealizowałam z Zoe. Mam nadzieję, że będzie dla Ciebie inspiracją do własnych pomysłów. Ciekawa jestem Twoich kreatywnych pudełek. Koniecznie zostaw wiadomość o swoim busy box.

MUFFINKI Z PAPIERU

ZABAWY PLASTYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKA

ZABAWY MONTESSORI DLA 3-LATKA

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.